Forum Starając się - ogólne ESMYA - szansa na wyleczenie mięśniaków?
Odpowiedz

ESMYA - szansa na wyleczenie mięśniaków?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • MyszaGenia Znajoma
  Postów: 29 6

  Wysłany: 26 czerwca 2014, 20:00

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ostatnio pojawiła się nadzieja w bezoperacyjnym leczeniu mięśniaków - Esmya. Dosyć droga, 3 - miesięczna kuracja (ok. 800 zł za opakowanie), obiecuje zmniejszenie mięśniaków średnio o 50%...
  Czy któraś z Was ją stosowała?
  Jakie efekty?
  Co z zajściem w ciążę po kuracji?

  Wierzę, że się uda...:)
 • Emma80 Autorytet
  Postów: 1263 562

  Wysłany: 14 stycznia 2015, 17:36

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jeśli kogoś to zainteresuje, to napiszę krótko:
  Stosowałam.
  Efekty - w sumie nie wiem do końca. Esmya miała mnie przygotować do operacji i zmniejszyć prawdopodobieństwo krwotoku i najlepiej jak najbardziej zmniejszyć mięśniaki.
  Operacja się udała. Czy się zmniejszyły - nie wiem. Podczas kontrolnych wizyt lekarz mówił, że tak, ale w czasie operacji okazały się większe niż wyglądały na USG.
  Co do ciąży - na razie efektów brak, ale jestem dopiero w trakcie drugiego cyklu starań. Po 4 miesiącach od operacji dostaliśmy "zielone światło".
  W trakcie operacji warto zastosować żel na zrosty.

  Starania od 09.2011r.
  sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
  14 c.s.
  luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
  wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego