X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Etapy starań o maleństwo
Odpowiedz

Etapy starań o maleństwo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • bajka_ Autorytet
    Postów: 368 454

    Wysłany: 20 października 2013, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Postanowiłam założyć wątek dotyczący starań o dziecko i etapów, które każda z nas powinna przejść aby zostać mamą. Wiele z nas stara się o dziecko od miesięcy a nawet lat. Chciałabym abyście podzieliły się swoimi doświadczeniami i radami, dzięki którym może uda nam się szybciej ujrzeć dwie piękne kreski na teście ciążowym.
    Ja jestem po badaniach hormonalnych(fsh, estradiol, prolaktyna, lh, progesteron, testosteron). Wyszło, że mam wysoką prolaktynę więc biorę dostinex. Poza tym mam za sobą dwa cykle z pregnylem na pękanie pęcherzyków i pierwszy cykl z clo, który nie przyniósł rezultatu. Zastanawiam sie co dalej. Czy teraz czeka mnie badanie drożności jajowodów? Na pewno spróbuję jeszcze z clo ale zastanawiam się co dalej. Jaką drogę badań Wy przeszłyście, co radzicie?

    Japoneczka z Porcelany lubi tę wiadomość

    bajka_
    28.05 punkcja
    28.06 transfer
    7 dpt beta 107, 9 dpt beta 275, 13dpt 1836 :)
    26.07 pięknie bije serduszko :)

    p19u3e3k86t2qusv.png
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 20 października 2013, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zbob jeszcze TSH za wysokie (powyżej 2 ) moze być problemem. Ja mam 2,92 i IDĘ DO ENDOKRYNOLOGA PO LEKI NA ZMNIEJSZENIA

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • Japoneczka z Porcelany Autorytet
    Postów: 3809 4486

    Wysłany: 20 października 2013, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajeczka przede mną jest to wszystko więc nie pomogę :) Ja liczę, że pozostanę na pierwszym etapie.. bach i II kreski.. ale wiem, że z tym coraz trudniej :))

    26dc (pecherzyk 20mm niepekniety)
    🧪Glukoza 95,00 mg/dl 🧪TSH 3,98 µIU/ml❌➡️ 1,3 µIU/ml ➡️0.91µIU/ml 🧪FT3 3,65 pg/ml 🧪FT4 0,94 ng/dl 🧪LH 11,24 mIU/ml 🧪Estradiol 107,70 pg/ml 🧪Progesteron 2,08 ng/ml🧪Prolaktyna 22,84 ng/ml🧪DHEA 11,32 ng/ml❌🧪Androstendion 5,71 ng/ml❌🧪Testosteron 61,95 ng/dl🧪anty-TPO 0,30 IU/ml🧪anty-TG < 3.00 IU/ml🧪PAI-1 4G Układ homozygotyczny-nieprawidłowy ❌
    👩 34🧔🏻‍♂️ 40
    💊 Euthyrox N 25

    grudzień ❤️‍🩹
  • bajka_ Autorytet
    Postów: 368 454

    Wysłany: 20 października 2013, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mycha28 wrote:
    zbob jeszcze TSH za wysokie (powyżej 2 ) moze być problemem. Ja mam 2,92 i IDĘ DO ENDOKRYNOLOGA PO LEKI NA ZMNIEJSZENIA

    Zapomniałam dodać, że robiłam TSH. Wynik 1,03 więc okey. Prolaktyna też w normie 242,5 (norma 102-496). Po kilku cyklach monitoringu wiem, że mój lewy jajnik nie chce współpracować. Dwa cykle - dwa razy nie pękł pęcherzyk, po mimo, że raz był podany pregnyl. Prawy w tym miesiącu miał 2 dominujące pęcherzyki dzięki clostylbegyt ale czemu się nie udało? Czekam na miesiączkę i idę do mojego gina ustalać plan B. Mój pomysł to brać w tym cyklu clo+pregnyl jak ostatnio, powtórzyć wszystkie badania plus nasienie męża (badane chyba w 2008 roku i było ok) i zobaczymy co dalej. Wiem, ze mój gin chce mi zrobić badanie drożności jajowodów, którego strasznie się boję. Mam zamiar zapytać go również o inseminację. Chcę zostać mamą jak najszybciej bo lata lecą...poza tym to już na prawdę czas...A jak u Was dziewczyny? Długo się staracie?

    bajka_
    28.05 punkcja
    28.06 transfer
    7 dpt beta 107, 9 dpt beta 275, 13dpt 1836 :)
    26.07 pięknie bije serduszko :)

    p19u3e3k86t2qusv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2013, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana my sie staramy juz 29 miesiecy :/ ale niestety przez to,ze mialam ujowych wielu roznych ginekologow nikt nigdy nie skierowal mnie na zadne badania :( bardzo duzo cennego czasu stracilacm na tych zlamasach :(
    Odkad jestem na ovu dopiero wiem jakie badania trzeba zrobic.Niestety po takim okresie staran jest wszystko przede mna i to najbardziej boli :/

  • bajka_ Autorytet
    Postów: 368 454

    Wysłany: 22 października 2013, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie basiulka_89 grunt to trafić na dobrego lekarza. Ja tak samo jak Ty chodziłam do różnych ginekologów i dupa, albo mówili mi, że jestem zdrowa (po mimo wysokiej prl) albo przepisywali bromergon bez sprawdzania czy on w ogóle na mnie działa. Według mnie pierwszym ważnym etapem jest:
    1. znaleść dobrego gina
    2. zrobić badania hormonalne:
    -FT4
    -TSH
    -ESTRADIOL
    -LH
    -PROGESTERON
    -TESTOSTERON
    -PROLAKTYNA
    -FSH
    3. Zbadać nasienie partnera
    4. Monitoring cykli
    5. Leki pomagające w zajściu w ciążę ( u mnie clo+pregnyl)

    i na tym etapie jestem. Zastanawiam się co dalej..bo ciąży nie ma. Kolejnym etapem pewnie będzie drożność jajowodów bo o tym wspominał mój gin. Na kolejnej wizycie chcę go również zapytać o inseminację.

    bajka_
    28.05 punkcja
    28.06 transfer
    7 dpt beta 107, 9 dpt beta 275, 13dpt 1836 :)
    26.07 pięknie bije serduszko :)

    p19u3e3k86t2qusv.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 22 października 2013, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze Anty-TPO...moim zdaniem koniecznie.

    Badanie drożności nie musi być nieprzyjemnym przeżyciem. Kwestia metody wykonania tego badania. Nawet jeżeli zdecydujesz się na standardową metodę z użyciem aparatu Shultza, to cóż....poboli poboli i przestanie. Zapomnisz o tym. Na diagnostykę choćby miała być mega niefajna, warto się zdecydować. Możesz też poszukać miejsca, gdzie uśpią Ciebie do badania albo użyją mięciutkich elastycznych "kaniul" do podania kontrastu. Powinnaś ocenić na ile Jesteś wytrzymała i ile potrafisz znieść:)

    Na forum znajdziesz informacje nt. inseminacji. Znam pary, którym inseminacja przyniosła upragnione ciąże i dzieci. Czy po 3 czy po 10 razach.

    Zbadaj też AMH. Jak masz dobrego lekarza, to sam stwierdzi, czy to badanie ma sens u Ciebie...czy nie trzeba:)
    Mąż poza badaniem nasienia, powinien zrobić posiew nasienia i usg jąder.

    To tak na dobry początek :)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Truskawkowa Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 22 października 2013, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka, u mnie 19 cykl starań. Przeszłam podobną drogę. Miałam badania hormonalne - ok. Monitoring naturalnych cykli też ok. Badanie nasienia męża też ok. Ogólnie nie znaleziono u mnie nieprawidłowości. Te badania robiłam tak raczej dla samej siebie. Dopiero po 14 cyklu zdecydowałam się na wizytę w klinice leczenia niepłodności. Miałam to szczęście, że od razu trafiłam na świetnego gin, specjalistę i znawcę tematu. Aktualnie czekam na "wyniki" pierwszego (i ostatniego z pewnych względów) cyklu z clo. Jeśli nie wyjdzie w tym miesiącu, w przyszłym idę na inseminację. Po 2-3 próbach IUI planuję laparoskopię, a później już sama nie wiem... Mam nadzieję, że nie dojdzie do tego etapu :)

    Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...
  • Atra81 Koleżanka
    Postów: 55 31

    Wysłany: 23 października 2013, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.tlcpolska.pl/programy/in-vitro-czekajac-na-dziecko-odcinek-2/

    Ściskam Was babeczki, a filmik załączam "bo był udostępniony na moim fb przez portal Nasz bocian".

    694032qf33k11a3t.gif
  • Truskawkowa Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 23 października 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filmik jak najbardziej w temacie :) Szkoda tylko, że nie można obejrzeć całego w necie :(

    Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...
  • bajka_ Autorytet
    Postów: 368 454

    Wysłany: 26 października 2013, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę na wizytę do gina 30.11 w 11dc. Zobaczymy co się w środku dzieje, ile mam pęcherzyków itp. Będę rozmawiać z ginem o sprawdzeniu drożności jajowodów i chciałabym przygotować się do inseminacji skoro nam się nie udaje - tak widzę mój kolejny etap. Drożność i inseminację chciałabym mieć zrobioną w klinice niepłodności, która bezpośrednio się tym zajmuje. Ciekawe co powie na to mój lekarz....

    bajka_
    28.05 punkcja
    28.06 transfer
    7 dpt beta 107, 9 dpt beta 275, 13dpt 1836 :)
    26.07 pięknie bije serduszko :)

    p19u3e3k86t2qusv.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ