X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Euthyrox a starania
Odpowiedz

Euthyrox a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kissoflife Koleżanka
    Postów: 62 17

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, wiem że pytałam o to w różnych tematach ale nie znalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi. Czy w czasie leczenia euthyroxem można normalnie z mężem się przytulać czy zachowywać wstrzemięźliwość ? Co gdy zajdziemy w ciąże a przyjmujemy ten lek ? Liczę na wasze doświadczenie i odpowiedzi. Dlaczego jednym lekarze wręcz nakazują a innym nie wspomną o tym nic bądź sami do końca nie są pewni co odpowiedzieć? Jak w moim przypadku. Pani wzruszyła ramionami i stwierdziła "No może i można odpocząć te 2 miesiące" ....

    20150905290117.png

    Staramy się ! :)
  • myshka84 Autorytet
    Postów: 988 729

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    endykronolog kazał mi brać euthyrox żebym mogła zajść w ciążę. bez niego prawdopodobnie się to nie uda. zatem odpowiadając na Twoje pytanie: tak, można normalnie. :)

    kissoflife, Manieczka86 lubią tę wiadomość

    7T8cp1.png
    Flp 4,6-7
  • kissoflife Koleżanka
    Postów: 62 17

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myshka84 wrote:
    endykronolog kazał mi brać euthyrox żebym mogła zajść w ciążę. bez niego prawdopodobnie się to nie uda. zatem odpowiadając na Twoje pytanie: tak, można normalnie. :)
    Dziękuję :)
    A długo już go stosujesz ?

    20150905290117.png

    Staramy się ! :)
  • myshka84 Autorytet
    Postów: 988 729

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niedługo, miesiąc z lekką górką. miałam wysokie tsh, za tydzień idę na kontrolę - będę robić badania żeby sprawdzić czy dawka nie jest za mała.
    wysokie tsh utrudnia zajście w ciążę ale utrudnia też jej utrzymanie, więc nie można odstawić euthyroxu jak się uda, wprost przeciwnie - często potrzebne jest zwiększenie dawki, więc należy się zgłosić do lekarza po wysikaniu dwóch kresek. :)

    edit: nie słyszałam nigdy żeby nie można było współżyć biorąc euthyrox, ale nie jestem znawcą tematu więc nie chcę mówić że zawsze jest tak samo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2015, 13:00

    7T8cp1.png
    Flp 4,6-7
  • kissoflife Koleżanka
    Postów: 62 17

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć kochana :) Właśnie tym się przejmowałam. Będę więc działała niezależnie od jej wątpliwości. Wkurza mnie , że zawsze ktoś, coś. W październiku nie mogłam bo miałam infekcję, odłozyłam na kolejny cykl. Potem zapalenie pęcherza. Teraz miałabym odkładać na 2 miesiące bo ten euthyrox ...
    Moje TSH nie było aż tak duże- 3,6.

    20150905290117.png

    Staramy się ! :)
  • myshka84 Autorytet
    Postów: 988 729

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to duże. powinno być max 1,5, jeśli się starasz.
    u mnie było jeszcze lepiej - 4,16 ;)

    7T8cp1.png
    Flp 4,6-7
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śmigaj na wątek o TSH, tam znajdziesz dużo wiedzy i informacje o tym, że nie samo TSH się liczy, a uważniej należy się przyjrzeć FT3 i FT4.

    Mona_M lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • kissoflife Koleżanka
    Postów: 62 17

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamten wątek zwiedziłam nazbyt dobrze :) Nikt tylko nie chciał mi powiedzieć czy mogę się kochać czy muszę czekać :)

    20150905290117.png

    Staramy się ! :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja euthyrox mam brać do śmierci. Na swoje pytanie sama sobie odpowiedz I chyba jednak wątek o tsh nie czytałaś zbyt dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2015, 16:34

    Maczek lubi tę wiadomość

  • kissoflife Koleżanka
    Postów: 62 17

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona tego jest za dużo bym czytała go aż tak dokładnie. I nie wiem czemu się denerwujesz, założyłam wątek nie o TSH tylko o leku. Zadałam pytanie o lek. Tam dziewczyny opowiadały sobie o różnych objawach, niekiedy nie szło wszystkiego ogarnąć.

    20150905290117.png

    Staramy się ! :)
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy Euthyroxie można normalnie starać się o dziecko - brałam przed i całą ciążę. Gdybyś miałam TSH jakieś kolosalnie wysokie to lepiej odczekać aż trochę spadnie ale z tego co widzę to masz na takim poziomie jak na miałam przed leczeniem więc luzik ;)

    kissoflife lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • kissoflife Koleżanka
    Postów: 62 17

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Livia za podniesienie na duchu :*

    20150905290117.png

    Staramy się ! :)
  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dostałam euthyrox niecały miesiąc temu.... TSH miałam 3,8
    Lekarz powiedział że starać się mamy cały czas.
    W lutym mam ponownie zrobić TSH i udać się na wizytę...
    pytałam co jeżeli zajdę w trakcie leczenia w ciążę.. kazał dalej brać.. i w lutym po prostu przyjść do niego.

    niestety ten cykl odpuszczam...ale to zupełnie z innych powodów...

    od stycznia do dzieła ;)
    mam nadzieję ze tsh się obniży ...chociaż dawkę euthyrox mam 25.




    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • kissoflife Koleżanka
    Postów: 62 17

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabryśka wrote:
    Ja też dostałam euthyrox niecały miesiąc temu.... TSH miałam 3,8
    Lekarz powiedział że starać się mamy cały czas.
    W lutym mam ponownie zrobić TSH i udać się na wizytę...
    pytałam co jeżeli zajdę w trakcie leczenia w ciążę.. kazał dalej brać.. i w lutym po prostu przyjść do niego.

    niestety ten cykl odpuszczam...ale to zupełnie z innych powodów...

    od stycznia do dzieła ;)
    mam nadzieję ze tsh się obniży ...chociaż dawkę euthyrox mam 25.
    To podobnie jak ja, z dawką i wizytą. A czy oprócz tego bierzesz jakieś leki wspomagające owulację ?

    20150905290117.png

    Staramy się ! :)
  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oprócz euthyroxu i kwasu foliowego nie biorę nic więcej.
    ale jak mam cykl staraniowy to od początku cyklu biorę wiesiołek i pije len mielony... wpływa na poprawę śluzu ;)

    jak masz tylko wstrzymywać się przez to że bierzesz euthyrox to myślę że nie potrzebnie... :)

    wszystkie dziewczyny które mają problem z tarczyca a jest ich sporo...biorą właśnie ten lek... a nawet jak zajdziemy to myślę że będziemy musiały go brać//

    ja tez ost miałam te cykle takie przerywane... niedawno się z mężem ostro pochorowaliśmy (grypa) ... on na antybiotyku... no i ten cykl odpuszczony...kuuurde zawsze coś... teraz mam znowu nadzieję na styczeń :)

    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • Madziuuuula Autorytet
    Postów: 1199 675

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam brac euthyrox, żeby w ogóle miec szansę, bo moje TSh było 8,55 i mam hashimoto i najprawdopodobniej juz do końca życia będę brac ten lek. A w ciązy endo mi mowila, ze będę musiała dawkę jeszcze zwiększyć.
    Wydaje mi się, że jest pewna szansa, że może się ze swoją endokrynolog nie do końca zrozumiałaś.

    201609111661.png
    Filipek, 62 cm i 3660 g radości:)
  • kissoflife Koleżanka
    Postów: 62 17

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wgl to dziwna była z nią rozmowa. Niby pani miła i pomocna ale nie skupiła się na głównym powodzie z którym przyszłam. Czyli z zajściem w ciążę, z wynikami.
    Miałam objawy typowe dla tarczycy i na tym się skupiła.
    Mam zimne nogi i ręce, włosy mi lecą, paznokcie się łamią, jestem senna , nic mi się nie chce.

    20150905290117.png

    Staramy się ! :)
  • ladybag Autorytet
    Postów: 738 435

    Wysłany: 22 października 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Euthyrox już 4 lata i nie przeszkadzało mi to zajść w ciążę dwa razy..
    Mam kilka koleżanek które zaczęły mieć problemy z tarczycą już PO zajściu w ciążę i przez całą ciążę brały euthyrox :) Także lek w niczym nie przeszkadza

    Aniołki [*][*]

    8p3ougpjeaw2i60x.png
  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 23 października 2016, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam tsh 2,8. Lekarka powiedziala ze euthyrox powinnam brać minimum do porodu. Dodam ze nie jestem w ciazy. :) powodzenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2016, 20:58

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 26 października 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, możesz normalnie się starać. Powodzenia!

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ