Forum Starając się - ogólne Faza lutealna
Odpowiedz

Faza lutealna

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 września 2013, 15:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tak sie zastanawiam. Bo u mnie faza lutealna to tylko 12 dni. Niby w normie, ale to ta dolna norma. Jaka moze byc przyczyna? Niski progesteron?

 • ulek Autorytet
  Postów: 253 238

  Wysłany: 1 września 2013, 16:47

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  No właśnie też do tej pory byłam przekonana że to wina za niskiego progesteronu ale znalazłam coś takiego:
  Słaby wzrost okołoowulacyjnej temperatury ciała niekoniecznie musi być wywołany niedoborem progesteronu. Może być także wynikiem związanej na przykład z silnym stresem szczególnie intensywnej aktywności estrogenów w pęcherzykowej fazie cyklu. Wolno wzrastająca temperatura nie zawsze będzie oznaką niepłodności. (na tej stronie było też napisane ze krótka faza lutealna to taka 10-cio dniowa, więc Twoja 12 wydaje się ok)
  Źródło: http://www.prolife.com.pl/nr/natura_plodnosc_zycie/faza_lutealna_warto_wiedziec.html

 • ulek Autorytet
  Postów: 253 238

  Wysłany: 1 września 2013, 16:49

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Kurde, te hormony są tak skomplikowane, że chyba nawet lekarze ich nie ogarniają :/ a przynajmniej ja jeszcze nie trafiłam na takiego obcykanego w tym temacie

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 września 2013, 16:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  E no, nie strasz. Ja sie wybieram tu w Niemczech za 9 dni. Obym nie trafila na konowala! W sumie znam juz ta ginekolozke, bylam pare razy, ale nigdy z problemem, zawsze tyko po recepte na anty.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 września 2013, 16:56

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  "Słabej fazie lutealnej w okresie premenopauzy może także towarzyszyć nietypowy objaw: kilkudniowe plamienie o brunatnym zabarwieniu pojawiające się, kiedy temperatura jest wciąż podwyższona i nie rozpoczęła się jeszcze typowa miesiączka. Czy takie plamienia powinniśmy traktować jako początek nowego cyklu? Odpowiedź brzmi: nie. Za początek kolejnego cyklu uznajemy pierwszy dzień mocnego krwawienia, choćby temperatura nadal pozostawała na poziomie wyższym."

  Jestem przerazona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja nie chce jeszcze menopauzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  MisiaMisia lubi tę wiadomość

 • ulek Autorytet
  Postów: 253 238

  Wysłany: 1 września 2013, 17:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  No i nabroiłam, trzeba było nie wklejać linka do tej strony :/ a tak serio, okres przedmenopauzalny charakteryzuje się również tym, że zanika śluz rozciągliwy a tego u siebie na pewno nie stwierdzasz :P (to o śluzie znalazłam w książce Rotzera "sztuka planowania rodziny").

  MisiaMisia lubi tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 września 2013, 17:16

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Uff... Zreszta jakby sie uprzec, to i te plamienia mozna do normy wrzucic. To dopiero drugi cykl z taka przygrywka! ;-) Za to jak sie potem rozkreci, to jak w rzezni! :-P

 • MisiaMisia Autorytet
  Postów: 1459 1971

  Wysłany: 1 września 2013, 18:27

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Za to ja jestem w okresie prepenopauzy. Najpierw się upiję, potem pomarudzę a na koniec się podniosę i coś wymyślę :)

  lawenda, maximka84, ulek lubią tę wiadomość

  MisiaMisia
  rfxgdqk3jsp86isr.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 września 2013, 19:14

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Wariatki ;-)

  MisiaMisia lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.