X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Faza lutealna
Odpowiedz

Faza lutealna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2013, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sie zastanawiam. Bo u mnie faza lutealna to tylko 12 dni. Niby w normie, ale to ta dolna norma. Jaka moze byc przyczyna? Niski progesteron?

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 1 września 2013, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie też do tej pory byłam przekonana że to wina za niskiego progesteronu ale znalazłam coś takiego:
    Słaby wzrost okołoowulacyjnej temperatury ciała niekoniecznie musi być wywołany niedoborem progesteronu. Może być także wynikiem związanej na przykład z silnym stresem szczególnie intensywnej aktywności estrogenów w pęcherzykowej fazie cyklu. Wolno wzrastająca temperatura nie zawsze będzie oznaką niepłodności. (na tej stronie było też napisane ze krótka faza lutealna to taka 10-cio dniowa, więc Twoja 12 wydaje się ok)
    Źródło: http://www.prolife.com.pl/nr/natura_plodnosc_zycie/faza_lutealna_warto_wiedziec.html

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 1 września 2013, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, te hormony są tak skomplikowane, że chyba nawet lekarze ich nie ogarniają :/ a przynajmniej ja jeszcze nie trafiłam na takiego obcykanego w tym temacie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2013, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E no, nie strasz. Ja sie wybieram tu w Niemczech za 9 dni. Obym nie trafila na konowala! W sumie znam juz ta ginekolozke, bylam pare razy, ale nigdy z problemem, zawsze tyko po recepte na anty.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2013, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Słabej fazie lutealnej w okresie premenopauzy może także towarzyszyć nietypowy objaw: kilkudniowe plamienie o brunatnym zabarwieniu pojawiające się, kiedy temperatura jest wciąż podwyższona i nie rozpoczęła się jeszcze typowa miesiączka. Czy takie plamienia powinniśmy traktować jako początek nowego cyklu? Odpowiedź brzmi: nie. Za początek kolejnego cyklu uznajemy pierwszy dzień mocnego krwawienia, choćby temperatura nadal pozostawała na poziomie wyższym."

    Jestem przerazona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja nie chce jeszcze menopauzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 1 września 2013, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i nabroiłam, trzeba było nie wklejać linka do tej strony :/ a tak serio, okres przedmenopauzalny charakteryzuje się również tym, że zanika śluz rozciągliwy a tego u siebie na pewno nie stwierdzasz :P (to o śluzie znalazłam w książce Rotzera "sztuka planowania rodziny").

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2013, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff... Zreszta jakby sie uprzec, to i te plamienia mozna do normy wrzucic. To dopiero drugi cykl z taka przygrywka! ;-) Za to jak sie potem rozkreci, to jak w rzezni! :-P

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 1 września 2013, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za to ja jestem w okresie prepenopauzy. Najpierw się upiję, potem pomarudzę a na koniec się podniosę i coś wymyślę :)

    lawenda, maximka84, ulek lubią tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2013, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wariatki ;-)

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ