X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FIlozofia
Odpowiedz

FIlozofia

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • zizia_a Autorytet
  Postów: 1685 1267

  Wysłany: 11 grudnia 2014, 13:29

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Filozfoia- pytania na zaliczenie szukam pomocy..help ;(

  zaliczenie mi się kroi i Pan z Filozof dał przykładowe pytania ale mysle ze mogą one byc juz na to najwazniejsze zaliczenie...z razji tego ze głowa pusta błagam o pomoc..moze sie tu znajdzie jakas "filozofka:..help

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2014, 09:06

  qdkk6iyebj2b3j6g.png
  n59yk6nl5kbmpqtr.png

  8zw0xqpkiuw2sxx1.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 11 grudnia 2014, 13:50

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  O żesz, ja też miałam filozofie przez 2 lata, ale ta jest jakoś wybitnie trudna ! :D

  zizia_a lubi tę wiadomość

 • zizia_a Autorytet
  Postów: 1685 1267

  Wysłany: 11 grudnia 2014, 13:52

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  noooo....masakra..gosciu tez jest "wyitnie trudny" ale chociaz podał pytania ;)

  qdkk6iyebj2b3j6g.png
  n59yk6nl5kbmpqtr.png

  8zw0xqpkiuw2sxx1.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 11 grudnia 2014, 14:51

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nie znam się na filozofii, ale te pytania wydają się być bardziej na logikę (w większości), więc napiszę, co ja bym odpowiedziała.

  1. a) Prowadzi to do sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie zdefiniować żadnego pojęcia/znaku bez znajomości innych pojęć/znaków, a co za tym idzie - nie jesteśmy w stanie zrozumieć pojęcia poruszając się poza systemem językowym (wg przedstawionej w pytaniu logiki, bo moim zdaniem definiowanie nie jest konieczne do rozumienia).

  b) Częściowo istnieje, właśnie poprzez rozumienie bez słownego definiowania. Mogę nie znać języka, a mimo to zerwać jabłko, dotknąć go, powąchać i spróbować zjeść. Dowiem się w ten sposób czym jest jabłko, ale nie będę w stanie nikomu tej wiedzy przekazać (słownie, bo mogę przekazać przez obserwację). Istnieje też możliwość definiowania przedmiotu za pomocą obrazów, odczuć, myśli bezsłownych.

  2. a) No raczej, że ulega ;-) Różnica jest mniej więcej taka, jak różnica między j. polskim a np. angielskim, w którym nie ma deklinacji.

  b) Z deklinacją: Zakaz wycinania drzew (dop. l. mn.).
  Bez deklinacji: Zakaz wycinania drzewa (mian. l. mn.).
  W j. polskim brak deklinacji w niektórych przypadkach zmienia sens zdania. A czy zmienia "obraz świata"... No cóż, to zależy od tego, co Twój profesor uznaje za "obraz świata" :)

  3. Idąc za logiką Kanta nie jestem w stanie podać żadnych innych przykładów, jedynie czas i przestrzeń (a w zasadzie czasoprzestrzeń). Odchodząc od Kanta i polegając na mojej własnej filozofii, formami takimi byłyby dobro i zło - ale to pojęcia filozoficznie mocno śliskie.

  4. Oznacza to jedynie tyle, że każdy kos, którego widziałam, był czarny. Nie mam prawa na tej podstawie wyciągać wniosku, że każdy istniejący kos z pewnością również będzie czarny, no chyba, że widziałam już wszystkie kosy.
  Wyjątkiem są badania naukowe oparte na prawidłach statystyki, które pozwalają założyć jaka próba jest statystycznie reprezentatywna dla populacji (a i one pozwalają stwierdzić jedynie tyle, że przeciętny kos jest czarny, zawsze może się znaleźć jakiś odstający albinos :-) ).

  5. Nie mam pojęcia czym są metafory kognitywne, więc tu nic nie pomogę.

  6. W konsumpcjonistycznym świecie to się nigdy nie kończy. Wyjścia z sytuacji są 2:
  1) Powrót do nieco komunistycznej, utopijnej wspólnoty, w której pieniądz zostaje zastąpiony z powrotem handlem wymiennym. Sielska wieś, na której zamieniam 10 kur za świnię, a każdy mieszkaniec korzysta i gromadzi tylko tyle dóbr, ile potrzebuje on i jego rodzina. Niestety to dość infantylna wizja, niemożliwa do zrealizowania i pociągająca za sobą mega regres cywilizacyjny.
  2) Przyjęcie przez człowieka osobistej filozofii pt. jem, żeby żyć, pracuję, żeby jeść. Żyję, żeby być szczęśliwym. W ten sposób pracuję tylko tyle, żeby zarobić na chleb, jem nie po to, żeby móc pracować, ale po to, żeby móc po pracy poznawać świat i cieszyć się życiem.

  7. Nie wiem, nie znam się na antropologii filozoficznej. Z własnego doświadczenia strzelam, że człowiekowi często brak rozumu, ale raczej nie idź na kolokwium tym tropem ;-) ;-)


  Btw. fajna zabawa :) bardzo ciekawe pytania.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2014, 14:51

  zizia_a, momo1009 lubią tę wiadomość

 • zizia_a Autorytet
  Postów: 1685 1267

  Wysłany: 11 grudnia 2014, 15:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  JAAAAAAAAAAA....dzięki wielkie..jesteś WIELKA ( w pozytywnym znaczeniu oczywiscie) dziekuje CI bardzo:)

  qdkk6iyebj2b3j6g.png
  n59yk6nl5kbmpqtr.png

  8zw0xqpkiuw2sxx1.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 11 grudnia 2014, 15:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Spoko, tylko pamiętaj, że ja nie jestem filozofem :D to są po prostu moje przemyślenia :)

  zizia_a lubi tę wiadomość

 • zizia_a Autorytet
  Postów: 1685 1267

  Wysłany: 11 grudnia 2014, 15:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ja na wykladach siedze z otwarta buzia i nie wiem o co chodzi...na zajeciach potrafiłam znależć( w przykładzie) błąd matematyczny ale nie potrafiłam czegokolwiek wydedukowac;/

  qdkk6iyebj2b3j6g.png
  n59yk6nl5kbmpqtr.png

  8zw0xqpkiuw2sxx1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ