X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gynalgin i Clotrimazolum
Odpowiedz

Gynalgin i Clotrimazolum

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Fasolinka Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie!!!
    Lekarz przepisał mi tabletki
    dopochwowe Clotrimazolum i Gynalgin. Kazał stosować je na po stosunku. Zastanawiam się czy mam te dwa rodzaje tabletek stosować razem czy najpierw jeden rodzaj a jak skończę opakowanie następny... Lekarz zapisując mi tabletki dopochwowe powiedział, że mam je stosować po stosunku. Nie zauważyłam, że przepisał mi dwa rodzaje i dlatego nie zapytałam go
    o szczególy. Nie mogę teraz do niego zadzwonić, bo ma urlop.Kontolę mam za 3 tygodnie. Czy ktoś moze mi doradzić??? Pozdrawiam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2013, 15:13

  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem czy można je razem, czy trzeba je razem...?ale dla mnie jest dziwne to,ze lekarz kazal stosować je po stosunku-ja stosowałam już tyle róznych czopków i tabletek dopochwowoych i min. gynalgin byl i trzeba je barać ale pod warunkiem abstynencji całkowitej i do 2 dni po zakonczeniu leczenia ta abstynencja seksualna! Fasolinko, nie wiem co Ci doradzić bo dla mnie to dziwne,ze po stosunku masz je brać-to co, macie sie codziennie seksowac zeby te tabletki sobie zaaplikować dopiero????cos Ci lekarz źle może wytłumaczył...a może zadzwon do innego lekarza i zapytaj. Albo na jaką infolinię ginekologiczną. poszukaj nr w necie.

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • Fasolinka Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kopciuszek126 wrote:
    nie wiem czy można je razem, czy trzeba je razem...?ale dla mnie jest dziwne to,ze lekarz kazal stosować je po stosunku-ja stosowałam już tyle róznych czopków i tabletek dopochwowoych i min. gynalgin byl i trzeba je barać ale pod warunkiem abstynencji całkowitej i do 2 dni po zakonczeniu leczenia ta abstynencja seksualna! Fasolinko, nie wiem co Ci doradzić bo dla mnie to dziwne,ze po stosunku masz je brać-to co, macie sie codziennie seksowac zeby te tabletki sobie zaaplikować dopiero????cos Ci lekarz źle może wytłumaczył...a może zadzwon do innego lekarza i zapytaj. Albo na jaką infolinię ginekologiczną. poszukaj nr w necie.


    Może zle się wyraziłam .Zapytałam się czy możemy dalej się starać o dzidzię,bo zbliżają się moje dni płodne.Na to on powiedział,że nie widzi żadnych przeciw wskazań,tylko stosować tabletki po stosunku.

  • Fasolinka Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam pewna ,że przepisał mi jedne tabletki ,a tu w aptece zdziwko...

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie stosuj ich razem tylko jak skończysz jedne to zacznij kolejne, oczywiście w czasie @ nie bierz niczego. Miałam w swoim życiu niejedną infekcję ,a i leczyli mnie z takich których nie miałam ;) więc coś na ten temat wiem. Często miałam przepisane dwa rodzaje tabletek ale nigdy lekarz nie pozwalał ich mieszać. Jeśli bardzo Cie swędzi albo piecze kup też krem clotrimazalum- pomaga. A po całej kuracji, zastosuj jeszcze jakiś kobiecy probiotyk np. lacibios femina ale jest szeroki wybór takich środków, łącznie z tamponami probiotycznymi. Jeśli nie stosujesz jeszcze to polecam lactacyd femina - płyn do higieny intymnej jest świetny. Odkąd go stosuje nie mam żadnych problemów z infekcjami :)zdrówka życzę

    Fasolinka lubi tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gynalgyn ja brałam trzy dni przed hsg na odkażenie pochwy, ale lekarz nie zabronił stosunków.

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • ecencia Autorytet
    Postów: 440 459

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety według mnie te specyfiki i tak w okresie kuracji zmieniają środowisko w pochwie na niekorzystne wiec musisz się liczyć z tym, że plemniki mają małe szanse na przeżycie

    0034e1d86d.png
    km5szbmhrutvp4cd.png
  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli załapałaś jakąś infekcje to wg nie widzę powiązania tych leków i współżycia . Bo raczej lekarze odradzają, ale widać co lekarz to inna diagnoza i stosowanie ... A nie słyszałam by clotrimazolum pomagało zajść w ciąże .. wiec trudno tu cokolwiek rozsądnego doradzić :)

    Powodzenia w staraniach

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Błysk kotka ma rację, a jak lekarze nie tłumaczy sam z siebie co masz robić to zmień lekarza , nikt nie będzie domyślał się co i jak , a na przyszłość radze walić pytaniami jak wlezie co z czym , inaczej to nic od tych konowałów nie wyciągniesz ..

    Ja teraz osłonowo na infekcje ale na tle stresogenny bardziej dostałam
    Feminella Hyalosoft.. zobaczymy co to bedzie .. :)

    Szczerze to zaprzestałabym starań , bo rożnie to bywa .. nie znam twojej historii wiec trudno napisać coś jednoznacznie..
    Ale życze powodzenia :)

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • Fasolinka Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blysk_kotka wrote:
    Nie stosuj ich razem tylko jak skończysz jedne to zacznij kolejne, oczywiście w czasie @ nie bierz niczego. Miałam w swoim życiu niejedną infekcję ,a i leczyli mnie z takich których nie miałam ;) więc coś na ten temat wiem. Często miałam przepisane dwa rodzaje tabletek ale nigdy lekarz nie pozwalał ich mieszać. Jeśli bardzo Cie swędzi albo piecze kup też krem clotrimazalum- pomaga. A po całej kuracji, zastosuj jeszcze jakiś kobiecy probiotyk np. lacibios femina ale jest szeroki wybór takich środków, łącznie z tamponami probiotycznymi. Jeśli nie stosujesz jeszcze to polecam lactacyd femina - płyn do higieny intymnej jest świetny. Odkąd go stosuje nie mam żadnych problemów z infekcjami :)zdrówka życzę



    Dzięki ;-) Na szczęście nie mam żadnych objawów.Co do płynu lacibios femina to tydzień temu go kupiłam i mam teraz zamiar tylko tego używać.Przez dwa dni jedną brałam rano a drugą na noc.Teraz najpierw gynalgin a po nim clotrimazolum.
    Jeszcze raz dziękuję ;-)

  • cukiereczek Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 29 czerwca 2013, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podczas okresu lepiej zazywac probiotyki doustne, bo dopochwowe zostalyby usuniete z krwia, ja wogole nie przepadam za dopochwowoymi, wole doustnie zezywac, kiedys lekarz chcial mi przepisac wlasnie te, oktorych piszesz, poprosilam o doustne, dostalam wiec provag, skutecznosc podobno taka sama, a meczyc sie nie trzeba:)

    osładzać życie:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brałam , je to sa globulki dopochwowe, ale z tego co mi lekarka mówiła nie stosuje sie je po stosunku tylko trzeba się wstrzymać trochę od seksu, ja osobiście polecałabym także globulki z propolisu, do kupienia w sklepie zielarskim lub aptece, fajna rzecz, naturalna.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ