X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Higiena intymna
Odpowiedz

Higiena intymna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • TaSzczęśliwa :) Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam takie pytanie .
    Odnośnie depilacji miejsc intymnych jak i innych .
    Gdzie się depilujecie ? Korzystacie z usług kosmetyczki czy same?

    Powiem szczerze że mnie troszkę drażni ciągłe depilowanie jest to uciążliwe na dłuższy czas . Co wy o tym myślicie ?
    I przepraszam za dość intymne pytanie

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spoko ja pytałam o orgazmy więc Twoje pytanie jest lajtowe :D ja przestałam depilować się "na łyso" odkąd mi lekarka powiedziała, że przez to właśnie mam różnego rodzaju zapalenia i warto trochę owłosienia zostawić dla ochronki (wtedy nie ma takiej bezpośredniej styczności z majtkami) i od tego momentu już nie mam tych ciągłych zapaleń,z którymi się borykałam więc chyba coś w tym jest..

  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yyyyy z najdłuższych włosów, to póki co są u mnie te na rękach :P
    Jeśli chodzi o depilację miejsc intymnych, to przed @ koniecznie i tak od jednej do kolejnej @. Chyba, że mąż sobie zażyczy `futrzaka` :D ogólnie włosów nie toleruję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2014, 05:58

    pasia27 lubi tę wiadomość

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • ewcia21k Autorytet
    Postów: 1354 1088

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam problemów z infekcjami itd a oboje z mężem tam jesteśmy łysi :)
    My nie lubimy owłosienia w tych miejscach: Ja mam włoski tylko na głowie,a mój mąż na głowie i nogach :)

    pasia27 lubi tę wiadomość

    Nasz Madziulek kochany-zasnęła w 35tc.16.12.2013r.(*)
    aniolek-dziecko.gif
    Czekamy na Alicję :D
    ad68819281.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja się chyba wyłamię bo nie mam łysiny tylko irokezika hi hi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2014, 18:24

    Ewik, Strażaczka90 lubią tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:

    Sara dałaś mi do myślenia z włosami na ręce :P ja mam ale nie najdłuższe haha :D chociaż kiedyś zgoliłam i wiecie jak ładnie wtedy ręcę wyglądały :P

    Ja tam ręce na bieżąco golę, jestem brunetka i spory ten zarost miałam teraz czuję się dużo lepiej ;-) Właściwie to wszystko golę :D

    Ewik lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja woskiem lecę gdzie się da :)

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się wyłamię, bo praktycznie nie golę. Tylko okolice bikini latem i czasem na 0 jak mąż poprosi.
    Podobnie jak Mar, lekarz stwierdził, że lepiej mieć włoski dla ochrony.

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja może troszkę nie na temat... ale czytałam ostatnio ortykuł odnośnie higieny intymnaej w czasie starac o dziecko o konkretnie w dniach okołoowulacyjnch i wyczytałam tam, że w tych dniach nie powinno się stosowac żadnych płynów czy żeli do higieny intymnej np. lactacyt ponieważ maja niekorzystyny wpływ na plemniki (ale nie wiem co dokładnie) io w tych dniach powinno się używac mydełka dla dzieci "bambino" :) ja stosuję i dziele się wiedzą dalej :)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogóle nie stosuję żadnych płynów do higieny intymnej, żadnych żeli do mycia - tylko i wyłącznie mydełko bambino od wielu wielu lat :-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to ja Wam szczerze powiem, że odkąd przestałam golić okolice intymne na łyso (podgalam tylko żeby nie mieć buszu) to już nie mam problemu z infekcjami. Moja ginekolog poradziła mi żebym przestała jeśli się staramy o dziecko... W necie sporo jest informacji na ten temat,

    np. http://polki.pl/zdrowie-i-psychologia-choroby-kobiece_artykul,10035533.html

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam białego jelenia i jestem zadowolona ;)
    A co do depilacji, pozbywam się włosów z rąk, pach i nóg. Dawniej depilowałam też miejsca intymne, na zero, ale każda taka akcja kończyła się bolesnym wrastaniem włosków i to niezależnie od użytej metody - próbowałam plastrów z woskiem na ciepło i zimno, depilatora, maszynki i kremu do depilacji... Wylądowałam u dermatologa, dostałam maść i wszystkie krostki i podrażnienia się wygoiły... Teraz raz w miesiącu, przed @ używam kremu do depilacji. Mój K. woli gdy nie jestem TAM całkowicie łysa, więc nie widzę sensu by się katować ;)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ