X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Hiperprolaktynemia czynnościowa - przyczyna niepowodzeń?
Odpowiedz

Hiperprolaktynemia czynnościowa - przyczyna niepowodzeń?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasiulek89 Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 13 marca 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    od niespełna 2 lat staramy się z mężem o maleństwo. Pierwszy rok staranek był ciężki, zwłaszcza ostatnie kilka miesięcy, łapałam już strasznego doła z powodu niepowodzeń :( W drugim roku staramy się podejść do wszystkiego bardziej na luzie, na głowie mamy również przeprowadzkę więc myśli staramy się skupić na tym :)
    3 miesiące temu zmieniłam lekarza i pod jego okiem rozpoczęłam badania :)
    Hormony płciowe wyszły ok, prolaktyna zwykła również w normie, natomiast
    - po obciążeniu (w 23 d.c.) przed obciążeniem 30.7, po obciążeniu - 408.5.
    - Witamina D3 - 18 (norma od 30).
    - TSH, FT3, FT4 oraz Anty TPO - w normie.
    - Anty TG - 136 (norma do 115).

    Do lekarza wybieram się dopiero we wtorek a ja już umieram z niecierpliwości :(
    Czy uważacie, że w tych wynikach może tkwić problem naszych wielomiesięcznych starań?
    Dodam, że jesteśmy jeszcze przez badaniami Męża.

    Kasiulek89
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2015, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy może być przyczyną to nie wiem, ale powiem Ci że zaszłam w ciążę po roku starań gdy tylko zbiłam prolaktynę i TSH (powinno bybyć poniżej 2). I to w pierwszym cyklu starań. Mój mąż nie zdążył "stracić honoru" (w jego mniemaniu) na badaniach nasienia bo szybciej ja zaszłam w ciążę :) więc trzymam kciuki aby u Ciebie bylo podobnie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    problemem może być Witamina D3 . ja jestem po poronieniu i wyłyżeczkowaniu i mój poziom to 16 więc jeszcze mniej niż Ty. a czytałam na różnych forach, że to bardzo wpływa na ciąża i na płód. a jej niedobór powoduje obumarcie zarodka. po badaniu histopatologicznym nic nie wykryto jak mogła być przyczyna, ale ja czuję, że w dużej mierze zadziała ta witamina. Może w Twoim przypadku jest podobnie? Mi gin przepisała Vigentoletten, ale biorę go ok. tyg więc jeszcze nie będe robła badań. No ale przyczyna może być jeszcze inna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    problemem moze byc prolaktyna, ale nie martw sie, mozna ja zbic :-) ja biore bomergon 6 msc, a jest to nasz 2cs, badalam prolaktyne ostatnio wynosi 20,2 :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biore bromergon 1/2 tabl i spadla mi z 24 na 14 - czyli jest w normie :) jednak ostatnio robilam ponownie badania prl, tym razem z obciazeniem i wynik byl nastepujacy :

    - przed obciążeniem : 258.5 mIU/l
    - po obciążeniu : 4270.0 mIU/l

    Wartość na czczo: Kobiety 40 - 530 mIU/l
    Wartość po podaniu leku: 3 - 6 - krotny wzrost prolaktynemii w stosunku do poziomu wyjściowego. (u mnie jest ok 16 - krotny wzrost)

    Przelicznik: 1 ng/ml = 20 mIU/l
    258,5/20 = 12,93 ng/ml

    wychodzi na to, ze tez mam ten sam rpoblem - ale czy jest to przyczyna? ciezko stwierdzic. Niektorzy lekarze uwazaja, ze bez sensu jest badanie prl z obciazeniem, ze to stara metoda i nic z niej nie wynika, inni zas nadal ja praktykuja, sama nie wiem co na ten temat myslec :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po obciążeniu miałam prl podwyższoną chyba 35krotnie. Wit D też mam bardzo niską. We wtorek idę na wizytę do Invicty, mam nadzieję, że ustalimy plan działania.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    invicta - w jakim miescie?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ