X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne hirsutyzm
Odpowiedz

hirsutyzm

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was się może z tym zmaga? I ma jakieś sposoby?

    M&M
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie zmagam, ale mogę Ci polecić laserowe usuwanie owłosienia, kremy spowalniające wzrost włosa (po goleniu), pastę cukrową a jeśli masz pojedyncze włoski to pęseta ;)
    Kilku lekarzy sprawdzało podczas diagnoz czy nie mam tej dolegliwości, ale właściwie poza większym owłosieniem na rękach i kilkoma pojedynczymi włoskami nie mam problemu.

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam cale cialo we włosach i nie wiem co robić.

    M&M
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz jest najlepszy czas na epilację laserową, ale to kosztowny zabieg. Możesz zacząć chodzić na pastę cukrową (usuwa krótsze włoski niż wosk) + preparat opóźniający wzrost włosków, no i zacznij co miesiąc odkładać pieniądze na laser to będziesz mogła rozpocząć serię już w następną jesień/zimę. Możesz też wybrać elektrokoagulację, rozjaśnianie włosków a jeśli masz włoski na twarzy naucz się usuwać je za pomocą nitkowania.

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest żmudne i upierdliwe... Jak masz kasę, to laser podobno najlepiej.
    A tak to... no cóż... ja sobie radzę tak: wosk - w domu lub u kosmetyczki, depilator (wg mnie bardziej upierdliwy, niż plastry woskowe), na niektóre miejsca może być maszynka - np. na nogach albo przedramionach, tyle że to odrasta w mgnieniu oka.
    Na twarz do zastosowania w domu wchodzi w grę wosk - tylko ostrożnie - i pęseta, z daleka od maszynki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2014, 21:51

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Paragonik_93 Przyjaciółka
    Postów: 118 32

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pojedyncze włoski na brodzie. Kiedyś usuwałam je pensetą, ale po jakimś czasie odrastały i do tego wrastały mi w skórę. Wtedy rozdrapywałam i wychodziło na to, że miałam cały czas rozdrapaną brodę. Jakieś 3 lata temu miałam usuwane laserowo, ale kilkukrotnie. Jeden zabieg nie wystarczy. Niestety teraz znowu się pojawiają, ale w związku z tym, że się staramy odkładam udanie się na laser (nie chce, żeby to miało wpływ na starania i wolę dmuchać na zimne).

    Miałam też badania hormonalne, bo mnie te włoski na twarzy trochę niepokoiły, ale badania wyszły ok. Lekarz powiedział, że kobiety o ciemniej karnacji tak mają! I tyle. Chociaż włosy i brwi mam ciemne (wyrastające włoski na twarzy też) a skórę mam naprawdę bladą i to u mnie strasznie widać.

    Z moich doświadczeń polecam laser. No i jeden zabieg nie pomoże. U mnie po jakimś czasie (ok 3 lata) ponownie wyrastają. Ale za to ten czas bez wyrastających włosków BEZCENNY!

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paragonik masz idealne warunki do usuwania owłosienia laserem (ciemne włoski i jasną karnację)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • MagdaMuminek Przyjaciółka
    Postów: 77 26

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na hirsutyzm chyba nie ma jakiegoś wspaniałego sposobu. Pasty, woski ogólnie wyrywanie ich jest średnie, pęseta musi być zawsze pod ręką. Rozjaśniać też można, ale to krótkotrwały efekt i można stosować dopóki skóra się nie zbuntuje.
    Laser? Też mam za sobą, pierwsze kilka miesięcy po zabiegach wszytko było pięknie, fajnie, ale część włosków zaczęła odrastać, teraz w ciąży wróciły prawie wszystkie.
    Pewnie zaraz ktoś powie, że to nie możliwe, że cebulki są zniszczone i nie ma prawa odrosnąć. Odrastają, znam mnóstwo takich przypadków.
    Walka kosmetyczna to jedyne wyjście, laser wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, trzeba mieć nadzieję, że zadziała i przynajmniej połowa włosków zostanie usunięta :)

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba dam sobie spokoj z tymi wlosami.

    M&M
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie lasera i usuwania włosków.
    Wzrost włosa dzieli się na trzy fazy
    -anagen
    -katagen
    -telogen
    Nie będę już się rozpisywać, która co oznacza i ile trwa, bo chcę przejść do sedna sprawy. Usuwane są włoski TYLKO będące w fazie wzrostu tzn. te które już widać ponad powierzchnią skóry. Pozostałe włoski powoli rosnące pod powierzchnią skóry nie są usuwane dlatego zabieg powtarza się kilka razy średnio co 4 tygodnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2014, 09:06

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ