X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Hirsutyzm a starania o ciaze
Odpowiedz

Hirsutyzm a starania o ciaze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny, jestem tu nowa i niestety dotknęła mnie ta przykra choroba, mam nadmierne owłosnienie;( czy są tu jakies staraczki ktore borykają sie z tą choroba? Badz juz szczesliwie zaciazone?Bardzo sie boje ze nie bede mogla miec przez to dzieci. Byłam pod opieka lekarza ktory przepisywal mi diane 35 jednak nic to nie dawało.
    Bardzo fajnie by było porozmawiac z osoba ktora dotkneła ta choroba, jesli nie chcesz sie ujawniac(bo to bardzo przykra dolegliwosc) napisz na priv

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2014, 16:43

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 lutego 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłaś jakiekolwiek badania? czy lekarz przepisał Ci tylko dianę 35 i tyle.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 25 lutego 2014, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam trochę problemów z nadmiernym owłosieniem i trądzikiem. Jako nastolatka dostawałam dianę, ale niewiele pomagała. Więc lekarka stwierdziła, że mam nadwrażliwość na własne hormony... badań żadnych nie miałam. Zaszłam w pierwszą ciąże 2 lata temu bez problemów. Teraz staramy się o drugą dzidzię, ale na razie bez efektów. Tak sobie myślę, że powinnam zbadac sobie hormony... ale fakt, że problem nie jest u mnie zbyt nasilony. Ot pojedyncze włoski w dziwnych miejscach. Natomiast jako nastolatka miałam silny trądzik. Po kilku kuracjach tetracykliną zaleczony, ale nigdy tak w 100%. Na trądzik bardzo pomógł mi ocet jabłkowy - założyłam na ten temat wątek na forum, poczytaj :)

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/ocet-jablkowy,2002.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2014, 08:32

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 25 lutego 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe ale na jakiej podstawie ona to stwierdziła bez badań??? I JAK MOGŁA PRZEPISAĆ TEN SILNY LEK BEZ JAKICHKOLWIEK BADAŃ !!! Przecież mogła ci narobić "bałaganu" w organizmie!
    Jeżeli rzeczywiści hormony w normie to po co sie faszerować tabletkami hormonalnymi.Po czymś takim mogła Ci narobić poważnych problemów z których mogłabyś nigdy nie wyść. Wychodzi że bawiła sie Tobą jak króliczkiem doświadczalnym. Brak słów.
    Jest na OF gdzieś wątek o DIANA 35 i dziewczyny piszą jak im zaburzył układ hormonalny i teraz mają non stop problemy hormonalne.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 25 lutego 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa, wiem że to słabe było. Treaz w życiu bym się nie zdecydowała. Ale to było kilkanaście lat temu, wtedy byłam zdesperowaną nastolatką, która za wszelką cenę chciała się pozbyć trądziku. Z tego co pamiętam, później dostawałąm też yasmine. I różne antybiotyki. Jedyne badania jakie mi robili to próby wątrobowe, czy diana mi nie obciążyła za mocno. To jest Polska niestety.
    Ale z drugiej strony, to z tego co mi się kojarzy główny problem z dianą to jest właśnie obciążenie wątroby?
    No w każdym razie wygląda na to, że miałam więcej szczęścia niż rozumu, bo diana ani nie rozregulowała mi cyklu, ani nie powodowała efektów ubocznych. Efektów leczniczych też nie miała :)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 25 lutego 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lithe ten wcześniejszy post to była krytyka nie Ciebie tylko tej lekarki :)
    Dobrze że Ci nie zaszkodziło pod kątem układu hormonalnego tak jak iinym dziewczynom.
    Czasem mam wrażenie że niektórzy "lekarze" nie mają zielonego pojęcia o leczeniu...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ