X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne hormon AMH
Odpowiedz

hormon AMH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 24 czerwca 2013, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was robiła ten hormon albo potrafi wstępnie zinterpretować wynik ? Z tego co już wyczytałam , wychodzi że wynik między 1.4 - 3 jest ok.Pozostaje pytanie która granica,dolna czy górna świadczy o tym że czasu jest jeszcze sporo. Jutro odbieram swój wynik , do ginekologa idę dopiero 22 lipca , a oczywiście odpowiedź znać chciałabym już teraz :)

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja miałam robione AMH, wynik bodajże 2,5 i wg lekarza jest ok. Czasu jest sporo jeśli właśnie masz od powyżej 1 do 3. Jeśli będziesz miała mniej niż 1, to znaczy, że czas ucieka, a jeśli powyżej 3, to może to oznaczać PCOS (ale nie musi).

    20110812580114.png
  • LouLou Znajoma
    Postów: 30 24

    Wysłany: 22 września 2013, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno wynik jest raczej umowny. Nawet jak masz teoretycznie niska rezerwe jajnikowa, nie oznacza to, ze szanse zajascia w ciaze sa niskie. Lekarze nie wypowiadaja sie jednoznacznie w tej materii. Staram sie o dziecko juz 6 lat, wiec troche wiem w tej materii - konsultowalam sie z kilkunastoma lekarzami.

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 22 września 2013, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik AMH jest dość pomocny. Jest na pewno lepszym markerem dla określenia rezerwy niż estradiol czy FSH.
    Warto go powtarzać jeżeli jest na granicy norm albo je przekracza itp. Ja mam ciut za niski wynik. U każdej kobiety zmienia wartości w latach w różnym tempie. To dość ważne, żeby nie sugerować się wynikami innych osób. U każdej będzie inaczej.
    Jeżeli diagnosta dysponuje dobrym USG, to jest w stanie policzyć pęcherzyki antralne. U mnie właśnie w ten sposób lekarz wypatrzył, że jest ich za mało. Mniej niż 5 takich pęcherzyków oznacza niską rezerwę jajnikową.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2013, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja dziewczynki robiłam badanie AMH w sierpniu. Niestety mój wynik jest bardzo niski, zaledwie 0,6. Zdeecydowaliśmy się z mężem na in vitro, udało nam się zakwalifikować do refundowanego i od nowego cyklu zaczynam stymulację. Mimo, że mam tak niski wynik co miesiąc mam owulację i przeważnie po 2 pęcherzyki, ale niestety czas mam ograniczony ze wzgledu na wynik i zdaję sobie z tego sprawę, dlatego też decyzja o in vitro. Musimy działać.

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 22 września 2013, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei mam bardzo wysoki wynik - ponad 12. Poza tym nie mam typowych objawów dla PCO, więc jestem zagadką.

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 22 września 2013, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale stary post hehe .. już zapomniałam nawet jak się stresowałam tym wynikiem .. wyszedł ok 2.44 ale co z tego jak dzidzi jak nie było tak nie ma ..

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 22 września 2013, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie! Tylko ciut jeszcze trzeba poczekać:)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 14 lutego 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wczorajszy wynik 2,88. Fajnie, tym bardziej, że w tym roku kończę 40 lat.

    Bellakawa lubi tę wiadomość

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ