X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Hormony a starania ?
Odpowiedz

Hormony a starania ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jesica Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 26 lipca 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    jakoś w marcu miałam wywołane poronienie ( tabletkami arthrotec ) z powodu pustego jaja. Po poronieniu bardzo szybko wróciły mi normalne cykle i są one w miarę regularnie zazwyczaj 28-30 dni, raz zdarzyło się 35 dni. Przed tamtą ciąża, gdy odstawiłam tabletki antykoncepcyjne o ciążą staraliśmy się ponad rok i ciągle miałam brązowe plamienia przed okresem ( nawet do ponad tygodnia przed ), na początku ciąży miałam również brązowe plamienia jak te przed okresem, które lekarz zwalił na progesteron który miałam w normie i dał luteinę. Teraz po poronieniu pustego jaja plamienia zniknęły i cykle się unormowały ( myślę że te 5 dni spóźnienia jednorazowo to nie tragedia ).
    Chcemy się znów starać, ale mam pewne obawy.
    Ponieważ nie znam się za bardzo na powodach występowania pustego jaja, liczę że któraś z was mi pomoże ?
    Przed tamtą ciążą miałam robione przeróżne badania hormonalne, znalazłam sobie lekarkę która pracuje w centrum leczenia niepłodności, poszłam do niej prywatnie i twierdziła, że wszystko hormonalnie jest w porządku, a jak było delikatnie poza normą coś to mówiła, żeby się nie przejmować.

    Poza normami powychodziło mi wtedy :
    DHEA ( norma 1,20 - 6,30 ) mój wynik to 8,67 ng/ml
    17-hydroprogesteron ( wykonywane 4 dc, norma 0,2 - 1,3 ) mój wynik 1,47 ng/ml
    oraz zastanawia mnie wynik Prolaktyny ( wykonane 25 dc, norma 5,18-26,53 ) mój wynik 22,44 ng/ml, wynik mnie zastanawia bo natknęłam się w internecie na informację że prolaktyna nie powinna przekraczać 20,0 ng/ml, bo powyżej tej wartości już jest uznawana łagodna prolaktynemia ?

    I teraz moje pytanie czy po poronieniu pustego jaja powinnam te trzy hormony co tutaj podaję ponownie zbadać ? Czy one w tak małym przekroczeniu norm podanych w laboratorium mogą sprawiać problem przy ponownych staraniach ?
    Oraz najważniejsze czy DHEA, 17-OH prog. oraz ta prolaktyna w takich wartościach jakie mi wyszły mogły być powodem pustego jaja ? Bardzo proszę o odpowiedź.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ