X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Hormony a starania ?
Odpowiedz

Hormony a starania ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jesica Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 26 lipca 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    jakoś w marcu miałam wywołane poronienie ( tabletkami arthrotec ) z powodu pustego jaja. Po poronieniu bardzo szybko wróciły mi normalne cykle i są one w miarę regularnie zazwyczaj 28-30 dni, raz zdarzyło się 35 dni. Przed tamtą ciąża, gdy odstawiłam tabletki antykoncepcyjne o ciążą staraliśmy się ponad rok i ciągle miałam brązowe plamienia przed okresem ( nawet do ponad tygodnia przed ), na początku ciąży miałam również brązowe plamienia jak te przed okresem, które lekarz zwalił na progesteron który miałam w normie i dał luteinę. Teraz po poronieniu pustego jaja plamienia zniknęły i cykle się unormowały ( myślę że te 5 dni spóźnienia jednorazowo to nie tragedia ).
    Chcemy się znów starać, ale mam pewne obawy.
    Ponieważ nie znam się za bardzo na powodach występowania pustego jaja, liczę że któraś z was mi pomoże ?
    Przed tamtą ciążą miałam robione przeróżne badania hormonalne, znalazłam sobie lekarkę która pracuje w centrum leczenia niepłodności, poszłam do niej prywatnie i twierdziła, że wszystko hormonalnie jest w porządku, a jak było delikatnie poza normą coś to mówiła, żeby się nie przejmować.

    Poza normami powychodziło mi wtedy :
    DHEA ( norma 1,20 - 6,30 ) mój wynik to 8,67 ng/ml
    17-hydroprogesteron ( wykonywane 4 dc, norma 0,2 - 1,3 ) mój wynik 1,47 ng/ml
    oraz zastanawia mnie wynik Prolaktyny ( wykonane 25 dc, norma 5,18-26,53 ) mój wynik 22,44 ng/ml, wynik mnie zastanawia bo natknęłam się w internecie na informację że prolaktyna nie powinna przekraczać 20,0 ng/ml, bo powyżej tej wartości już jest uznawana łagodna prolaktynemia ?

    I teraz moje pytanie czy po poronieniu pustego jaja powinnam te trzy hormony co tutaj podaję ponownie zbadać ? Czy one w tak małym przekroczeniu norm podanych w laboratorium mogą sprawiać problem przy ponownych staraniach ?
    Oraz najważniejsze czy DHEA, 17-OH prog. oraz ta prolaktyna w takich wartościach jakie mi wyszły mogły być powodem pustego jaja ? Bardzo proszę o odpowiedź.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ