X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne HyFoSy, SIS
Odpowiedz

HyFoSy, SIS

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sandra89 Przyjaciółka
    Postów: 115 76

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Jest kilka watkow o HSG wiec pomyslalam, zeby zalozyc watek na temat HyFoSy. Jesli juz taki jest a nie zauwazylam to przepraszam. Chcialam zapytac czy staralyscie sie odrazu w cyklu po HyFoSy? co mialyscie wpisane w wyniku, drozne, niedrozne a moze nie wiadomo? bolalo Was? Ja jestem tydzien po.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2014, 21:51

    dqpri09kpj6igqno.png
    iv09cwa1zcgmcehs.png
  • MartaJ Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj!

    Przeczytałam, że miałaś robione badanie HyFoSy u dr. Ludwina a widzę, że jesteś teraz w ciąży. Jakie są Twoje odczucia jeśli chodzi o to badanie? Myślisz, że warto było? Jestem umówiona na to badanie w najbliższym czasie ale mam dużo wątpliwości - zwłaszcza czy jest ono warte swojej ceny... Staramy się o dziecko już ponad rok i mam już wrażenie że wszyscy chcą tylko wyciągnąć od nas jak najwięcej kasy :( Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby załatwić sobie jakoś zwykłe HSG...

  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 22 marca 2015, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w piatek miałam SIS, prywatnie:) teraz pozostało mi serduszkowanie z mężem i czekanie na efekty:)

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2015, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 16:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 16:29

  • MartaJ Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 31 marca 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, robiłam drożność u Ludwina w grudniu. Zdecydowałam się ponieważ nie chciałam już dłużej odwlekać z tym badaniem a mój ówczesny lekarz, który miał mi zrobić HSG na NFZ wystawił mnie do wiatru. Bałam się, że badanie z użyciem soli fizjologicznej nie jest zbyt wiarygodne. Dlatego mimo wysokiego kosztu- bodajże 1350zł - postanowiłam zrobić badanie u Ludwina. Oni zamiast soli używają specjalnej pianki która daje lepszy obraz. No i jeszcze jedno: badanie było zupełnie bezbolesne - przynajmniej w moim przypadku. Tu możesz o tym poczytać: http://www.ludwinludwin.pl/subpage,page,diagnostyka,sub,96
    Uważam, że to były dobrze "zainwestowane" pieniądze.

  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 31 marca 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zdecydowałam się u mojego ginekologa prywatnie, ponieważ w szpitralu termin na 2 miesiace do przodu zajety, ja mialam robione SIS i koszt 250zl:)

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • Aga11 Przyjaciółka
    Postów: 108 20

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba HyCoSy, miałam robione prywatnie, nic nie boli a wynik jest po kilku minutach.

    ***
  • Wierząca Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 22 września 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś że staraczek jeszcze się wypowie? Czekam na to badanie za miesiąc. Dzięki!

    f2w3rjjglu9ud89c.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22636 11315

    Wysłany: 23 września 2016, 01:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam robione to badanie nic nie bolalo a wynik od razu z reszta widac na monitorze wszystko a lekarz mi tlumaczyl... mialam jeden drozny a drugi wlasciwie tez drozny z tym ze poczatkowo wolniejszy przeplyw w nim byl... w cuklu w ktorym robilam badanie normalnie sie staralismy i mialam normalnie stymulacje jak co cykl... w kolejnym zaszlam w ciaze ale niestety poronilam... no.ale to byl pierwszy raz kiedy w ogole zaszlam a staralan sie wtedy juz 2,5 roku...
    A badanie robilam w klinice leczenia nieplodnosci...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaJ wrote:
    Hej, robiłam drożność u Ludwina w grudniu. Zdecydowałam się ponieważ nie chciałam już dłużej odwlekać z tym badaniem a mój ówczesny lekarz, który miał mi zrobić HSG na NFZ wystawił mnie do wiatru. Bałam się, że badanie z użyciem soli fizjologicznej nie jest zbyt wiarygodne. Dlatego mimo wysokiego kosztu- bodajże 1350zł - postanowiłam zrobić badanie u Ludwina. Oni zamiast soli używają specjalnej pianki która daje lepszy obraz. No i jeszcze jedno: badanie było zupełnie bezbolesne - przynajmniej w moim przypadku. Tu możesz o tym poczytać: http://www.ludwinludwin.pl/subpage,page,diagnostyka,sub,96
    Uważam, że to były dobrze "zainwestowane" pieniądze.

    Marta, czy Ty pojawiasz się jeszcze tutaj?
    chciałabym spytać o Hyfosy u dr Ludwina

  • Agnieszk@1987 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    W maju 2017r. byłam na badaniu hyfosy u dr. Ludwina.
    Uważam, że jest bardzo profesjonalny, a to że mało rozmowny to już mi nie przeszkadzało. Po tym jak po zabiegu był cichy i nic nie mówił też było ok, po prostu zrobił to co musiał czyli wypełnił karty, popisał na telefonie i jak już wszystko zrobił zaczął mówić. Wiadomo też, że jak się nie zadaje pytań to też przecież nie będzie mówił bez sensu. Tak więc trzeba uzbroić się w cierpliwość i wtedy naprawdę wszystkiego się człowiek dowie. Także te złe opinie na jego temat uważam za nieuzasadnione.

    Jeżeli chodzi o rejestrację to były opóźnienia ale to jak chyba u każdego ginekologa który jest naprawdę dobry.

    Sam zabieg był jak dla mnie bolesny ale podają wcześniej tabletki przeciwbólowe więc jakoś z moją wrażliwością wytrzymałam:) Oczywiście przed badaniem aby nie robić kilometrów zadzwoniłam i p. z recepcji poinformowała mnie jakie mam mieć ze sobą badania i gdy się umówiłam to już od razu na zabieg, a nie na wizytę kontrolną :) wiec uważam, że to duży plus :)

    Moim zdaniem uważam, że to dobra inwestycja jeżeli ktoś stara się o dzieci bo wie na 100%, że np. jest drożny i możne po prostu należy bardziej kontrolować cykl owulacyjny, żeby się wstrzelić :) a nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy na inne badania.

    Ja zdecydowałam się na zabieg ponieważ miałam w 2013 usuwany torbiel operacyjnie, a w 2015 poroniłam i miała łyżeczkowanie więc myślałam, że mam zrosty i mam problem z zajściem w ciążę.
    Oczywiście zrobiłam też badania na tarczycę, lipogram i wszystkie inne badania i endokrynolog powiedział, że w tym temacie też jestem zdrowa.

    Więc to chyba moja głowa szwankuje ale teraz po zabiegu wiem, że jest dobrze i muszę wyluzować i już nie biegać po innych lekarzach którzy biorą również nie mała kasę za wizytę :)

    Pozdrawiam


    Agnieszka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Ja miałam robić HyFoSy w gabinetach dr Ludwina, ale zrezygnowałam po tym jak znalazłam to badanie w cenie 500zl na 2 końcu miasta ;) Też jest pianka i usg, tylko nie 4D a normalne, ale wszystko ładnie widać. Badanie miałam 8 maja, nie podawano mi nic p.bólowego, ale ja sama pół h przed zabiegiem wzięłam w domu Ketonal i buscopan. Nieprzyjemne trochę było tylko zakładanie cewnika a tak to pełen luz :) Badanie mnie kompletnie nic nie bolało, jajowody drożne i wszystko ok. Pani doktor mega miła, delikatna i wszystko tłumaczyła. Na pewno będę tą metodę polecać. Ciąży jeszcze nie ma (dziś dostałam @), ale nie przestaje wierzyć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 13:12

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 nieoczywiste gadżety, które warto uwzględnić w wyprawce dla noworodka

Słów kilka o ciekawych i przydatnych gadżetach, które warto dodać komponując wyprawkę dla niemowlaka. Nie są to przedmioty oczywiste na pierwszy rzut oka, jednak po zapoznaniu się z korzyściami płynącymi z ich używania, wiele świeżo upieczonych rodziców zmienia zdanie... 

CZYTAJ WIĘCEJ