X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne HyFoSy, SIS
Odpowiedz

HyFoSy, SIS

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sandra89 Przyjaciółka
    Postów: 115 76

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Jest kilka watkow o HSG wiec pomyslalam, zeby zalozyc watek na temat HyFoSy. Jesli juz taki jest a nie zauwazylam to przepraszam. Chcialam zapytac czy staralyscie sie odrazu w cyklu po HyFoSy? co mialyscie wpisane w wyniku, drozne, niedrozne a moze nie wiadomo? bolalo Was? Ja jestem tydzien po.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2014, 21:51

    dqpri09kpj6igqno.png
    iv09cwa1zcgmcehs.png
  • MartaJ Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj!

    Przeczytałam, że miałaś robione badanie HyFoSy u dr. Ludwina a widzę, że jesteś teraz w ciąży. Jakie są Twoje odczucia jeśli chodzi o to badanie? Myślisz, że warto było? Jestem umówiona na to badanie w najbliższym czasie ale mam dużo wątpliwości - zwłaszcza czy jest ono warte swojej ceny... Staramy się o dziecko już ponad rok i mam już wrażenie że wszyscy chcą tylko wyciągnąć od nas jak najwięcej kasy :( Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby załatwić sobie jakoś zwykłe HSG...

  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 22 marca 2015, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w piatek miałam SIS, prywatnie:) teraz pozostało mi serduszkowanie z mężem i czekanie na efekty:)

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2015, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 16:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 16:29

  • MartaJ Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 31 marca 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, robiłam drożność u Ludwina w grudniu. Zdecydowałam się ponieważ nie chciałam już dłużej odwlekać z tym badaniem a mój ówczesny lekarz, który miał mi zrobić HSG na NFZ wystawił mnie do wiatru. Bałam się, że badanie z użyciem soli fizjologicznej nie jest zbyt wiarygodne. Dlatego mimo wysokiego kosztu- bodajże 1350zł - postanowiłam zrobić badanie u Ludwina. Oni zamiast soli używają specjalnej pianki która daje lepszy obraz. No i jeszcze jedno: badanie było zupełnie bezbolesne - przynajmniej w moim przypadku. Tu możesz o tym poczytać: http://www.ludwinludwin.pl/subpage,page,diagnostyka,sub,96
    Uważam, że to były dobrze "zainwestowane" pieniądze.

  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 31 marca 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zdecydowałam się u mojego ginekologa prywatnie, ponieważ w szpitralu termin na 2 miesiace do przodu zajety, ja mialam robione SIS i koszt 250zl:)

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • Aga11 Przyjaciółka
    Postów: 108 20

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba HyCoSy, miałam robione prywatnie, nic nie boli a wynik jest po kilku minutach.

    ***
  • Wierząca Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 22 września 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś że staraczek jeszcze się wypowie? Czekam na to badanie za miesiąc. Dzięki!

    f2w3rjjglu9ud89c.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 23 września 2016, 01:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam robione to badanie nic nie bolalo a wynik od razu z reszta widac na monitorze wszystko a lekarz mi tlumaczyl... mialam jeden drozny a drugi wlasciwie tez drozny z tym ze poczatkowo wolniejszy przeplyw w nim byl... w cuklu w ktorym robilam badanie normalnie sie staralismy i mialam normalnie stymulacje jak co cykl... w kolejnym zaszlam w ciaze ale niestety poronilam... no.ale to byl pierwszy raz kiedy w ogole zaszlam a staralan sie wtedy juz 2,5 roku...
    A badanie robilam w klinice leczenia nieplodnosci...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaJ wrote:
    Hej, robiłam drożność u Ludwina w grudniu. Zdecydowałam się ponieważ nie chciałam już dłużej odwlekać z tym badaniem a mój ówczesny lekarz, który miał mi zrobić HSG na NFZ wystawił mnie do wiatru. Bałam się, że badanie z użyciem soli fizjologicznej nie jest zbyt wiarygodne. Dlatego mimo wysokiego kosztu- bodajże 1350zł - postanowiłam zrobić badanie u Ludwina. Oni zamiast soli używają specjalnej pianki która daje lepszy obraz. No i jeszcze jedno: badanie było zupełnie bezbolesne - przynajmniej w moim przypadku. Tu możesz o tym poczytać: http://www.ludwinludwin.pl/subpage,page,diagnostyka,sub,96
    Uważam, że to były dobrze "zainwestowane" pieniądze.

    Marta, czy Ty pojawiasz się jeszcze tutaj?
    chciałabym spytać o Hyfosy u dr Ludwina

  • Agnieszk@1987 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    W maju 2017r. byłam na badaniu hyfosy u dr. Ludwina.
    Uważam, że jest bardzo profesjonalny, a to że mało rozmowny to już mi nie przeszkadzało. Po tym jak po zabiegu był cichy i nic nie mówił też było ok, po prostu zrobił to co musiał czyli wypełnił karty, popisał na telefonie i jak już wszystko zrobił zaczął mówić. Wiadomo też, że jak się nie zadaje pytań to też przecież nie będzie mówił bez sensu. Tak więc trzeba uzbroić się w cierpliwość i wtedy naprawdę wszystkiego się człowiek dowie. Także te złe opinie na jego temat uważam za nieuzasadnione.

    Jeżeli chodzi o rejestrację to były opóźnienia ale to jak chyba u każdego ginekologa który jest naprawdę dobry.

    Sam zabieg był jak dla mnie bolesny ale podają wcześniej tabletki przeciwbólowe więc jakoś z moją wrażliwością wytrzymałam:) Oczywiście przed badaniem aby nie robić kilometrów zadzwoniłam i p. z recepcji poinformowała mnie jakie mam mieć ze sobą badania i gdy się umówiłam to już od razu na zabieg, a nie na wizytę kontrolną :) wiec uważam, że to duży plus :)

    Moim zdaniem uważam, że to dobra inwestycja jeżeli ktoś stara się o dzieci bo wie na 100%, że np. jest drożny i możne po prostu należy bardziej kontrolować cykl owulacyjny, żeby się wstrzelić :) a nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy na inne badania.

    Ja zdecydowałam się na zabieg ponieważ miałam w 2013 usuwany torbiel operacyjnie, a w 2015 poroniłam i miała łyżeczkowanie więc myślałam, że mam zrosty i mam problem z zajściem w ciążę.
    Oczywiście zrobiłam też badania na tarczycę, lipogram i wszystkie inne badania i endokrynolog powiedział, że w tym temacie też jestem zdrowa.

    Więc to chyba moja głowa szwankuje ale teraz po zabiegu wiem, że jest dobrze i muszę wyluzować i już nie biegać po innych lekarzach którzy biorą również nie mała kasę za wizytę :)

    Pozdrawiam


    Agnieszka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Ja miałam robić HyFoSy w gabinetach dr Ludwina, ale zrezygnowałam po tym jak znalazłam to badanie w cenie 500zl na 2 końcu miasta ;) Też jest pianka i usg, tylko nie 4D a normalne, ale wszystko ładnie widać. Badanie miałam 8 maja, nie podawano mi nic p.bólowego, ale ja sama pół h przed zabiegiem wzięłam w domu Ketonal i buscopan. Nieprzyjemne trochę było tylko zakładanie cewnika a tak to pełen luz :) Badanie mnie kompletnie nic nie bolało, jajowody drożne i wszystko ok. Pani doktor mega miła, delikatna i wszystko tłumaczyła. Na pewno będę tą metodę polecać. Ciąży jeszcze nie ma (dziś dostałam @), ale nie przestaje wierzyć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 13:12

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ