X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ile może się przesunąć owulacja
Odpowiedz

Ile może się przesunąć owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SandraK Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 września 2022, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężka sprawa. Pierwsza taka sytuacja (miesiączki regularne co 30-32 dni trwające ok4/5 dni) . Ostatni okres 25.lipca kalendarzykowa owu wypadała na 12 sierpnia. Okres miał być 26 sierpnia. 3 września odczuwalne owu (śluz płodny , szyjka wysoko otwarta) nie potwierdzone. Dziś 18 września 56 dzien cyklu. Ból podbrzusza ok pół godziny , szyjka wysoko zamknięta. Miałam nadzieję że okres dziś przyjdzie po tym bólu ale jednak nic z tego póki co. Ogólnie podstawowe pytanie. Czy owulacja może się przesunąć aż tyle dni? I z góry piszę, nie, nie nastawiam się na ciążę i nie doszukuje się objawów, ponieważ odpuściłam jakiś czas temu starania(choć nie obrażę się jeśli się okaże że to ciąża) . I tak, wybieram się do ginekologa, mam już termin. 🙂 Chciałabym tylko rozwiać wątpliwości, ponieważ wujkowi Google nie ufam na tyle jak kobietom, które starają się o ciążę i mają wiele doświadczenia 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2022, 17:08

  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5582 6977

    Wysłany: 18 września 2022, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że owulacja mogła się tyle przesunąć. Może być też cykl bezowulacyjny.

    Zrób test 😉 jak negatywny to pewnie zaraz będzie 🐵 skoro jest jakieś 14dpo

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • SandraK Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 września 2022, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam dziś ale czułość 25 mlu. Tylko taki miałam. Wyszedł negatywny. Jutro powtórzę z rana polecę po 10 mlu, może coś pokaże. To by dopiero była niespodzianka... + jeśli to nie ciąża, jaka może być przyczyna takiego braku miesiączki? Wykluczam zmianę diety, stres, wysiłek fizyczny. Obawiam się najgorszego. A czas do wizyty strasznie się dłuży...

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 18 września 2022, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozliwe, ze zrobila sie torbiel, wtedy trzeba wdrozyc progesteronm zeby przyspieszyc miesiaczkd i kolejny cykl bedzie juz normalny.

    A mierzysz temperatury? Temperatury sa najpewniejszym potwierdzenirm,.w ktorej fazie cyklu teraz jestes. Szykka to zawodna metoda.

  • SandraK Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 września 2022, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mierze od paru miesięcy. W sumie od momentu kiedy odpuściłam gonitwę za ciążą (nie pomagało, tylko stresowało) w czwartek mam ginekologa. Czy z takiej torbieli może się podziać coś nie dobrego ?

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 18 września 2022, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zalezy czy nadal rosnie czy zaczela sie luteniziwac. Jesli rosnie, to moze czasem peknac,.ale gdy jest bardzo duza taka ok 10 cm lub wiecej. Moze sie rez jajnik skrecic przy duzych torbielach,.ale to rzadkosc. Nie stresuj sie, najczescirj torbiele sa male, takie do 6 cm i znikaja wraz z miesiaczka. One sie robia z niepeknietego pecherzyka.
    Mozliwe ze tez z jakiegos wzgledu owulacja byla ale bardzo przesunieta.
    Najlepiej mierzyc temperaturym.wtedy wszystko wiadomo i szybko sie wie, kiedy mozma sie spodzuewac okresu cxy kiedy robic test.

    Takoe dlugie cykle moga byc w efekcie:
    - cyklu bezowulacyjnego spiwodiwanego sttesem, choroba itp.
    - torbieli po nirpeknietym pecherzyku
    -opoznionej owulacji

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ