X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Inseminacja Olsztyn
Odpowiedz

Inseminacja Olsztyn

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • monna1 Koleżanka
    Postów: 42 2

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z uwagi na niską liczbę plemników u męża planuje inseminację wewnatrzmaciczną w Olsztynie. Wcześniej chodziłam do zwykłej ginalolog. Jestem unowiona na wizytę do kliniki ale może wcześniej podpowiecie: czy do IUI trzeba się przygotowywać? Jaka jest skuteczność? Jakieś doświadczenia?

  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skuteczność inseminacji jak podają źródła to jakieś 10-15% także bez rewelacji. Jeśli chodzi o przygotowanie to przed inseminacją zarówno ty jak i twój M musicie wykonać badania. Głównie to są badania z krwi, jest też cytologia u Ciebie,chlamydia i badanie drożności jajowodów. W cyklu kiedy będziesz miała podejść do inseminacji ustalasz z lekarzem czy wykonujecie zabieg na cyklu naturalnym czy stymulowanym, jeśli stymulowany to musisz brać hormony stymulujące wzrost pęcherzyka. Przed inseminacja musicie zachować abstynencje seksualna od 2 do 5 dni. Może w tej chwili wydawać Ci się to skomplikowane ale uwierz, że to tak tylko wygląda przerażająco ;) jakbyś miała pytania, chętnie odpowiem :)

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • monna1 Koleżanka
    Postów: 42 2

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawkowa dziękuję za pomoc. Widzę ze ty już po 4 razie. Liczyłam na większą skuteczność.... No trudno spróbuję. U nas na razie nie stwierdzono nic oprócz niskiej liczby plemników -6mln/mln z uwagi na żylaki męża. Zacisnę zęby i spróbuję te 3 razy...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ