Forum Starając się - ogólne Inseminacja Olsztyn
Odpowiedz

Inseminacja Olsztyn

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • monna1 Koleżanka
  Postów: 42 2

  Wysłany: 28 stycznia 2018, 19:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny z uwagi na niską liczbę plemników u męża planuje inseminację wewnatrzmaciczną w Olsztynie. Wcześniej chodziłam do zwykłej ginalolog. Jestem unowiona na wizytę do kliniki ale może wcześniej podpowiecie: czy do IUI trzeba się przygotowywać? Jaka jest skuteczność? Jakieś doświadczenia?

 • Truskawkowa90 Autorytet
  Postów: 592 578

  Wysłany: 28 stycznia 2018, 23:00

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Skuteczność inseminacji jak podają źródła to jakieś 10-15% także bez rewelacji. Jeśli chodzi o przygotowanie to przed inseminacją zarówno ty jak i twój M musicie wykonać badania. Głównie to są badania z krwi, jest też cytologia u Ciebie,chlamydia i badanie drożności jajowodów. W cyklu kiedy będziesz miała podejść do inseminacji ustalasz z lekarzem czy wykonujecie zabieg na cyklu naturalnym czy stymulowanym, jeśli stymulowany to musisz brać hormony stymulujące wzrost pęcherzyka. Przed inseminacja musicie zachować abstynencje seksualna od 2 do 5 dni. Może w tej chwili wydawać Ci się to skomplikowane ale uwierz, że to tak tylko wygląda przerażająco ;) jakbyś miała pytania, chętnie odpowiem :)

  starania od 05.2015
  JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
  ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
  ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
  10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
  06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

 • monna1 Koleżanka
  Postów: 42 2

  Wysłany: 29 stycznia 2018, 12:13

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Truskawkowa dziękuję za pomoc. Widzę ze ty już po 4 razie. Liczyłam na większą skuteczność.... No trudno spróbuję. U nas na razie nie stwierdzono nic oprócz niskiej liczby plemników -6mln/mln z uwagi na żylaki męża. Zacisnę zęby i spróbuję te 3 razy...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego