X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Insulinooporość
Odpowiedz

Insulinooporość

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaNe ze wkoncu wiadomo co i jak ;)

    Ja np dlugo chodzilam do gina co kazal zbadac sam poziom cukru.
    Byl ok
    Pozniej cukier z ibciazeniem. Wynik ksiazkowy. Wiec niby ok.
    Ani gin ani endokrynolog nic nie szepneli w sparawie zbadamia insuliny.
    Dopiro zaczelam podczytywac internet. Zmienilam gina.
    Stwierdzil ze cukier.mimo iz w normie warto troche zbic i zbadac insuline.

    I wyszlo. Niby nie jakas tragiczna bo miesCzaca sie w normie ale w porwnaniu z cukrem Homair wynosi ponad 2.

    Mam taka cicha nadzieje ze moze to jednak to ze to przyczyna tych niepowodzen.
    Taka mam nadzieje ze to unormuje i wkoncu cos ruszy.

    Mam nadzieje ze to koncowka a nie dopiero poczatek wszystkiego..

    Nie chce Nefre zeby cos zabrzmialo zbyt egoistycznie ale hmm w ciaze zaszlas cos bylo powodem tego ze sie nie utrzymala oby to byla ta IO o ktorej juz wiesz teraz siebtym zajmiesz i to kwestia czasu az znow bedziesz sie cieszyc ;)

    U mnie przez 1.5 roku totalnie nic zero... mam nadzieje.ze.to wina IO ze ogarne to i bedzie lepiej a jestem gotowa naprawde na.wiele zeby wkoncu sie udalo :)

    Pomijaajac.starania IO trzeba leczyc bo pomimo problemu z zajsciem w ciaze przyczynia sie tez do rozwoju cukrzycy w przyszlosci , wiekszego ryzyka powstawania nowotworow , nadcisnienia i wiele wiele innych.

    Dla wlasnego zdrowia trzeba sie tego pozbyc ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 09:27

    Nefre_ ms, Evell lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanetka

    Ze wszystkim masz rację.. IO to jest zaburzenie, które prowadzi co cukrzycy, a cukrzyca to już równia pochyła - miażdżyca, alcchaimer i inne przyjemności..
    Dochodzi do tego chora tarczyca.. i wszystko.

    Zdiagnozowałam IO mojej mamie, była wczoraj u endo i będzie ze mną cierpiała na diecie :) Trochę poryłam jej głowę takimi tekstami jak wyżej :D

    Ja mam nadzieję, że to poronienie było przez IO albo przez wady genetyczne, a nie przez coś, co musiałabym szukać.. Jeśli byłam 10 kg grubsza - io musiało być większe niż teraz, bo w końcu jest zależne od tłuszczu na brzuchu..

    Tylko tak jak mówię - to nie ja ani Ty , my nie powinnyśmy wyszukiwać sobie chorób..

    Też chodziłam do lekarza ginekologa i miałam się wyluzować. Jak go zmieniłam to się okazało, że jeden jajnik jest PCO. Lekarz obejrzał badania hormonalne ( które zrobiłam sama i mój poprzedni lekarz też je widział), że są w normie , ale zmierzają ku PCO... I dopiero od miesiąca mam Inozytol na to i on twierdził, że przez dwa cykle mam dać sobie na nim szansę, i wtedy jak nie pyknie to sprawdzamy czy jajowody nie są zapchane i zrobimy wtedy krzywą pod kątem IO..

    Ja oczywiście uwielbiam się badać i zaproponowałam, że mogę zbadać to już :)
    I całe szczęście, że zbadałam..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A badals stosunek Lh do Fsh? ;)

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiem jak ciezko, bo ja sie staralam 5 lat ;)
    W pierwsza ciaze ta poroniona zaszlam po 2 latach staran, a w ta z ktorej mam coreczke po pieciu...
    I to mimo ze na stymulacji wszystkie wyniki, wszystkie hormony, wszystko bylo idealnie wyregulowane jak szwajcarski zegarek... maz nasienie idealne...
    Przy ivf wyszlo, ze komorki mogly byc kiepskiej jakosci... z 11 pecherzykow mialam 7 komorek a tylko 2 byly wartosciowe i nadawaly sie do zaplodnienia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 10:31

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ccierpliwa

    Ale dobrze się skończyło..

    Żanetka

    Miałam , chyba jak liczylam to coś koło 1,6.. ale nie mam wyników ze sobą dokładnie nie pamiętam poziomów..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak z ciekawosci co moze byc przyczyna takiej zlej jakosci komorek?
    Wazne ze dzis jestes szczesliwa mama warto bylo przez to wszystko przejsc ;)

    Nefre to nie tak zle;)
    Ja mam ponad 2 ale gin twierdzi ze owulki sa ok ;)
    Podobno jak zbije IO to to tez sie unormuje wiec zobaczymy ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam badania w sierpniu więc też nie wiem jak jest teraz..
    Ale cukier wtedy miałam około 105, potem miałam 85, a ostatnio 99 więc zakładam, że dużo się nie zmieniło od tego czasu...
    Tzn chciałam zbadać w 3 dc znowu, ale planowałam na styczeń badanie, żeby jechać z nowymi wynikami do wro...
    A wyszło jak wyszło, torbiel urosła i trzeba szybciej się konsultować.. a termin się znalazł więc dziś jadę z tym co mam... :)

    Ja mam teoretycznie 1 jajnik PCO, a drugi powinien owulować teoretycznie normalnie ale wyszła torbiel, więc owulki chyba nie ma odkąd jest torbiel bo nie ma takiego wyraźnego skoku jak byl wcześniej.
    Nigdy nie miałam potwierdzonej owulacji monitoringiem. Zawsze u lekarza sie okazywało, że nie ma śladu ani po pęcherzyku ani po owulce, ale skok temp. był.. I pęcherzyk zawsze na prawym jajniku, a lewy się zawsze szykował na następny cykl, ale jakoś nigdy się nie naszykował..

    Miałam jeszcze wysoka prolaktyne, nie wiem czy to ma związek z IO... zbiłam ją niepokalankiem, ale ostatnio nie biorę ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 10:58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeniose sie tu zeby dziewczynom nie zasmiecac o.IO :D

    Prolaktyna chyba nie ma nic do IO z tego co.wiem :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz ja tez czytalam wlasnie o tym.. ze na poczatek dieta i ruch i powinno pomoc. Ze naduzywa sie leki.. ze od razu sie przepisuje...

    Ze najwiekszy sukces metforminy jest u osob z duza nadwaga, bmi powyzej 35..

    A z drugiej strony, czytalam ze pomaga na pco, pomaga zajsc w ciaze, pomaga utrzymac.. zapobiega cukrzycy ciazowej.. i milion rzeczy..

    Poza tym - ile to jest duza io a ile to jest mala? wzgledna..

    Ja jestem prawie zdecydowana, zeby to wdrozyc.. Czekam tylko na lekarza ktory mi to ostatecznie potwierdzi i dobierze lek...

    i tez czytalam, ze w stanach jest przyjmowany jako bezpiecznyw ciazy, a w Po,lsce nie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 12:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno ponad 4 to juz wskazanie do leku
    Ale wazne tez jest bmi itp itp

    Przy pco pomaga bo jajniki lepiej pracuja ...
    Podobno wiele kobiet z pco po wlaczeniu metf zaszlo w ciaze w ciagu 6 mscy ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia

    metformina to związek chemiczny, który jest substanacja aktywna we wszystkich lekach ktore wymieniłaś.

    Każdy z tych lek , żeby zostać w Polsce oznaczony jako bezpiecznyw c iąży musi przejść szereg badań i procedur.. Nie substancja czynna, tylko lek.
    Te leki oczywiście nie sa przebadane pod tym kątem, bo to kupe hajsu kosztuje, więc skoro nie jest napisane ze jest bezpieczny, i lekarz CI go przepisze to podejmuje pewnego rodzaju ryzyko...
    I nie podejmie go diabetolog.. tylko ginekolog.
    Tak samo jak są leki na alergie w ciąży, antybiotyki etc..

    Metformina w stanach jest uwazaza za bezpieczna w ciazy.Nawet uwaza się, że bardzo pomaga przy PCO i IO..

    I uwaza sie ze przerwanie brania kazdego leku w ciazy nagłe prowadzic moze do poronienia, w tym zwłaszcza metforminy - trzeba dawke zmniejszac stopniowo...

    Jak zajdziesz w ciąże, to skonsultuj się z ginekologiem endokrynologiem w tej sprawie. Warto poszukac specjalisty.. Bo mój ginekolog sam mi leku nie dobrał, bo ogólnie chyba nie do konca rozumie o co w tym IO chodzi, kojarfzy tylko z czym to ma co wspólnego...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W polsce nie ma badan w tym kierunku jak wiele innych ...
    W poslce na glupim apapie pisze zeby w czasie ciazy nie brac...

    Za granica metfo bierze kazdy zeby zapobiegac np chorobom wiencowym
    Mnie teraz prowadzi lekarz co pracowal w stanach wiec mi duzo rzeczy mowil o porowaniu badan lekarsw w danych krajach...

    Mowil ze najwiekszy blad jaki mzona zrobic to gwaltownie odstawic dany lek...
    Ze trzeba stopniow zmniekszac dawki az.do zera...
    Niektore kobiety ktore maja wszystko ok z sercem zazywaja akard ... zapobiega on poroniniu... a pisze na nim ze absolutnie w ciazy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanetka

    masz racje, sa po prostu nieprzebadane..
    Akuray masz szczescie ze trafilas na lekarza ,ktory ma ta swiadomosc.. Ale wiekszosc z nas ma takich lekarzy, którzy Ci nie przepisza takiego leku w obawie przed odpowiedzialnoscią.. Gdyby cos nie pykło, to masz prawo pozwac do sadu lekarza, o przepisanie leku nie dla ciezarnych..I lekarz Twój wie, że w sądzie wygrałby.. a inny ginekolog pewnie nie..
    Za to chroniony jest producent tych leków w polsce, bo jego nie pozwiesz..On uprzedzał, że w konsultacji z lekarzem, rączki umyte...

    To sie sprowadza wszystko do pieniędzy - czyli wysokich odszkodowań..

    Ja mam ten HOMA IR 3.. Ale jednak tłuszcz wiscelarny tragiczny. BMI niby ok... Nóżki , pupa ok.. Ale brzuch - tam mam całą nadwagę.

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam i leczylam sie w de i wiem ze w ciazy mety tez bym nie brala ;),i nawet mimo homa-ir diabetolog dala mi metformine tylko i wylacznie na zyczenie mojego ginekologa po konsultacji z nim... tutaj te leki sa uznawane jako leki na cukrzyce... jeslu problem jest w wyniku insuliny a nie cukru to ruch i jeszcze raz ruch oraz dieta z niskim i deksem glikemicznym...
    Tak to wyglada tutaj...
    Dodam, ze meta jest refundowana u nas tez tylko w przyoadku problemow cukrzycowych, a w takim przypadku jak byl moj tylko od dobrej woli lekarza czy bedzie sie chcial w razie czego tlumaczyc przed kasa chorych zalezy czy wypisze na recepte prywatna czy refundowana...

    Ja bralam dawke 1500 (3x1 po 500)
    Ale jak mowie to bylo 2 lata temu...

    A i ruchu tez mam sporo... prace mam taka, zd jeatem caly czas w ruchu praktycznie, plus poza praca codziennie spacery z psem, w tym conajmnien jeden taki 1-2h


    Co do acardu powinno sie go tez brac jak sa scisle wskazania i przewazaja nad przeciwwskazaniami, wiec to jie fo konca tak ze nie ma zadnego wplywu na ciaze, ale jesli pozytywy sa wazniejsze jak negatywy to wiadomo...
    Ja sama bralam heparyne cala ciaze i polog, ale ze scislych wskazan medycznych ;)

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja znajoma miala cukier i insuline ok ale cos tam miala z jajnikami zle owulacje...
    Dostala metfo...
    Endokrynolog pow ze ma odstawic lek ...
    Za 2 tyg miala wizyte u gina wlasnie tego co ja chodze...
    Ale nie zdazyla dotrzec bo poronila .. trafila do niego zrobil szereg badan wymaz z policzka jakies badania poporonne...
    Okazalo sie ze gwalotwne odtswienie leku bylo przyczyna...
    Prowadzil ja obstawil znow lekiem... zaszla ww ciaze zazywala dodo 10 tyg co tydz zmniejszac dawke do pol tabl pozniej do 1/4 i tak az.do 10 tyg ciazy...
    Dzis jest szczeliwa mama miesiecznej Mai ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cierpliwa

    problem polega na tym ze lekarze nie mowia jednym głosem... jedni mówią brać, inni nie... Glupi antybiotyk jak lekarz ma przepisac, to jeden sie boi, a drugi nie... Jak mialam atak alergii to lekarz jeden stwierdzil ze nic mi nie da bo jestem w ciazy, drugi stwierdzil, ze ten lek jest najlepiej sprawdzony i mam brac jak mi zacznie krtań puchnąć, ostatecznie nie wzielam żadnego.. leżałam i robiłam okłady w końcu nabawiłam się zapalenia gardła..
    A potem inny lekarz powiedział w szpitalu, że zastrzyk w dupe jeszcze żadnej ciężarnej nie zaszkodził i mogłam przyjechać, oni by mi dali i było z głowy..

    Co do metforminy jako leku na cukrzyce, to czytałam, ze kiedys był tylko tak stosowany...
    Ale świadomość IO była inna.. Nie leczono tego, nadal nie uważa się to za chorobę.. tylko zaburzenie metaboliczne. Stąd niejednoznaczne wytyczne.

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanetka bo w ciazy niczego nie powinno sie odstawiac gwaltownie, nawer wbrew pozora palaczka nie powinna zachodzac w ciaze odstawiac papierosow z dnia na dzien... to zbyt duzy szok dla organizmu...
    Ale branie jakiegos leku do 10tc a branie w ciazy to dla mnie dwa rozne pojecia, bo to jest stopniowe odstawianie po zajsciu w ciaze, a branie w ciazy to cos co sie przez cala/wiekszosc ciazy bierze

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre ja mam alergie na pylki trawy i w ciazy bylam dwa razy w okresie kiedy pylila trawa i w obu przypadkach mialam pozwolenie na branie leku na alergie...

    W obu rowniez przypadkach nie bralam metforminy, ani niczego zwiazanego z io, a dziecko urodzilam, wiwc nie sadze, ze w pierwszej ciazy io miala jakikolwiek wplyw na poronienie... tym bardziej ze pierwsza i ostatnia stycznosc z metformina mialam akurat rok po pierwszej ciazy i 1,5 roku przed druga

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanetka

    takie historie to tez nie argument. Bo na wszystko wpływa bogactwo innych parametrów..

    Faktem są grupy kontrolne, z których wynika, że przyjmowanie metforminy w ciąży nie wpływa na wady rozwojowe.. Znalazłam chyba kilka takich tekstów o tych grupach, że na wady nie wpływa..

    Drugim tematem, że w różnych grupach kontrolnych, są różne wyniki co do zmniejszenia liczby poronień ( jedne grupy mają wyniki, że zmniejsza , inne że nie..) , albo zmniejszenia cukrzycy ciażowej, wysokiej wagi urodzeniowej etc..
    W jednym grupach pomagało, a w innych wynik był ten sam - ale na cukrzyce ciążową i całą reszte wpływa nie tylko metformina.. Nie ma dodatkowych wyników, jak "prowadziły się" te kobiety... Są tylko %..

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze jak przy wadze urodzeniowej jestesmy, to moja coreczka urodzila sie w terminie z waga 3200g wiwc raczej z tych niższych

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ