X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Insulinooporość
Odpowiedz

Insulinooporość

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark

    A jakie masz zalecenia? Dieta ruch? Suplementy? Cokolwiek kazała robić?
    Masz też pco?

    Ogólnie różnie lekarze podchodzą Jedni od razu dają metformine a inni każą sama dieta próbować

    Metformina ma super wyniki przy dużej nadwadze bo pomaga zredukować tkankę tłuszczową
    Też jak jest pco to pomaga

    W Twojej sytuacji zdania są podzielone
    Jedni przepisuja a inni nie..

    Pójdziesz do zwykłego gina to Cj od razu przepisze metformine
    Pytanie komu ufasz i wierzysz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z zaleceń usłyszałam, że mogę stosować dietę, ale bez ograniczania się plus raz w tygodniu spacer 20min, bo jestem młoda i chuda. Ale po 40stce wg pani dr hab itd będę mieć na 100% cukrzycę.
    Ogólnie teraz w przeciągu roku zgrubnęłam 4kg :/
    A zdrowo i tak się odżywiam, podczas ostatniej ciąży przez tą cukrzycę ciążową zmieniłam nawyki żywieniowe całej rodziny. Jedyne czego nie mogę zmienić a jest źle to białe pieczywo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli Twój lekarz tak mówi tzn ze nie uważa IO za problem Wielu endo to bagateluzuje i Twój też..

    Dużo endo jest dobrych w tarczycy a w cukrzycowych czy płciowych hormonach się nie specjalizuje

    Ja bym skonsultowala się z endo ginekologiem

    Co do diety to ma ogromne znaczenie bo wysoki poziom insuliny i glukozy niszczy twoje zdrowe komórki...
    I nie musisz mieć cukrzycy jeśli zmienisz dietę
    Nie chodzi nawet o chudniecie i bilans kaloryczny czy eliminacje wielka tylko dueta z niskim Indeksem glikemicznym

    Jeżeli czujesz się na siłach to sama ogarniesz dietę wg zaleceń z neta Polecam wydrukować sobie tabelkę z indeksami żebyś wiedziała co ograniczać a co jeść bezkarnie

    I słodycze i białe pieczywo musisz mocno ograniczyć...

    To jest tak że IO prowadzi do cukrzycy i d o wielu innych chorób Jest też powiązane z chorobami tarczycy i pco, zespół metabolicznych, choroby watraby., w tym nuealkoholowe stluszczenie wątroby... Miażdżyca w pakiecie z cukrzyca jest

    ale jeśli obudxisz się w dobrym momencie to to zayrzynasz Twój wybór

    Można mieć IO i być chudym Tu jest masa takich przypadków

    Ruch oczywiście też ważny bo uwrazliwia tkanki na insulinę

    Ale poszłabym do lekarza który stwierdzi że to jest problem i pomoże Ci bardziej Podpowie czy brać leki czy tylko dieta..

    Dieta z niskim Indeksem glikemicznym od dziś =) albo Sama ogarniesz albo dietetyk
    To jest najważniejsze bo bez duety żaden lek nie działa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2018, 12:19

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko ja taką dietę mam od praktycznie 2 lat.
    Mąki używam tylko ryżowej lub żytniej. Makaron tylko pełnoziarnisty, ryż tylko brązowy, dużo kasz. Cukru praktycznie nie używam, a w domu mamy tylko brązowy. Nie smażę, także kupuję 1l oleju słonecznikowego lub arachidowego na jakieś 3-4 miesiące (głównie do sałatek). Z mięs jemy tylko wołowinę/indyka/królika, ew raz za czas kupujemy kurczaki od sąsiadów, które są eko. Jem dużo warzyw, owoce tylko z niskim ig, praktycznie nie piję alkoholu. Nie powiem, ze 2 razy w miesiącu zdarzy się ciasto u teściowej czy kebab/pizza. Ale tak mam dietę parktycznie jak w ciąży, dzieci i mąż sobie na więcej pozwalają.
    Najgorsze jest to, że odkąd jesteśmy z mężem małżeństwem to w ciągu pierwszych 9lat przytyłam 6kg (w tym 3 ciąże), a w ciągu ostatniego roku 4kg.

    Dlatego bardziej myślałam o jakimś ruchu jeżeli już coś.
    Ew o innym endo... Za 3 dni mam wizytę niby u diab z nfz, zobaczę co mi powie, chociaż wątpię, żeby na wyniki insuliny patrzył :/ :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie jak na dobrą dietę to masz wysoki cukier

    Możesz jakieś błędy mieć w diecie
    Albo nietolerancji

    A suplementy obniżające poziom cukru? Herbatki ziołowe?
    Morwa berberyna
    Magnez wit d?

    Nie tyje się z powietrza Może leki na tarczyce tak działają..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2018, 13:20

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dodam jeszcze od siebie, bo zapomnialam ostatnio, ze polecam.ksiazke "Jedz pysznie z niskim indekaem glikemicznym" pelno swietnych przepisow w niej...
    Bede testowala po Nowym Roku, bo z racji tego, ze w czasie ciazy zgubilam z niczego 10kg, to teraz chce sie o kolejne 10 postarac

    Nefre_ ms, Calypso lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc to nawet wolałabym uniknąć leków, euthyrox do końca życia mi wystarczy ;) Tylko jak widzę, że tytaj dziewczyny z lepszymi wynikami mają leki to zaczynam się zastanawiać czy jednak tamta endo wystawiła kompetentną diagnozę. Bo tak jak mówisz, nie chce się obudzić za późno.

    Tarczyce lecze już 9ty rok :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2018, 13:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli dueta nie działa to potrzebujesz wsparcia

    Albo masz zła dietę i nie wiesz o tym co jest nie tak

    Albo potrzebujesz coś mocniejszego

    Sorubuj berberyne
    To naturalna rislina działa jak metfirmina
    Tylko diczytaj czy można przy hashimoto

    Ruch też pomoże
    Spacery kijki na początek..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa

    Zobaczę ta książkę =)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny dostają leki bo często mają pco a to pomaga na to też
    A po drugie jak starasz się to nikt nie jest cierpliwy na tyle żeby czekać aż sama dueta podziała a meta przyspiesza efekty..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy trzeba zrobić ponowne badania od wdrożenia mety tak mniej więcej żeby sprawdzić czy się wyniki poprawiły
    ?
    Czytałam ze po pół roku chyba ??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wczoraj coś do mnie dotarło i muszę to z wami skonsultować!
    Odkąd się staramy, czyli od sierpnia mniej piję. Normalnie to tak koło 2l pije, ale teraz przez testy owulacyjne to pewnie (bez zupy) koło 1l.
    Myślicie, że od tego mogło mi się tak przytyć?

    I mam jeszcze pytanko jakie macie dane o oleju kokosowym? Bo od jednej znajomej słyszałam, że jakbym cokolwiek chciała smażyć na oleju to tylko z kokosowym, a znowu tydzień temu na imprezie kuzynka, która też ma io mówiła, że absolutnie, to największy syf zaraz po oleju palmowym!
    A czasem niektóre rzeczy muszę dać olej, choćby tą łyżeczkę, i chciałabym najlepszy dla nas wybrać :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy co smażysz..
    Ja mało smażę, jajecznicę, placki owsiane, używam wtedy masła klarowanego. Nie wiem czy to jest najlepszy wybór.

    Olej kokosowy to zależy jaki, bo jest bardzo często słabej jakości.

    Sam olej palmowy występujący w naturze jest zdrowy, jest zła jego postać utwardzona.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie o placki i naleśniki mi chodzi. Niby robię bardzo rzadko, ale jak już dzieciaki wyblagają to jednak bez minimalnej ilości tłuszczu z mąk typu ryżowa czy kukurydziana wychodzi suchy wafel, a nie naleśnik :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam patelnia na ktora nie trzeba wogole dodawac tluszczu polecam ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark

    Jak smażę naleśniki to przy pierwszym spryskuje olejem rzepakowym, potem już bez tłuszczu.

    Placki owsiane smażę tak na maśle klarowanym, wg mnie olej kokosowy jest też ok.

    Mięso i warzywa grilluje na zwykłej patelni albo na pergaminie bez tłuszczu. rzadko na maśle klarowanym.

    Żanetka

    CO masz za patelnie? :) Idzie omleta, jajko bez tłuszczu zrobić?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2019, 13:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To patelnia z powloka non stick pieke miesko nalesniko placuszki no wszystko wsio nie dodaje tluszczu...

    A jak juz robie cos na patelni gdzie dodaje to mam oliwe z oliwek i tylko ma tym smaze ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że Oliwa się nie nadaje.
    Ma niską temp spalania i podczas smażenia jej tworzą się toksyczne związki.

    A ta powłoka jest teflonowa? czy jaka?
    Wszystkie patelnie prawie mają napisane non stik a to gówno działa, albo działa przez miesiąc... Masz jakiegoś konkretnego producenta?

    kark lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tytanowo ceramiczna ;)
    Dokladnie model sprawdze ci w domu bo nie pamietam ;)
    Dalam za nia prawie 300zl wiec jak na patelnie no to szalenstwo ale smaze sobie beztluszczowo ;)

    Ja lubie oliwe ni sie na oliwie wszystko wuper piecze ;)
    Ja na zwyklej patelni gdzie dodaje oliwe pieke zwykle rybe ;)

    Ale jakies placuszki czy nalesniki itp to ma tej beztluszczowej ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka93 wrote:
    Tytanowo ceramiczna ;)
    Dokladnie model sprawdze ci w domu bo nie pamietam ;)
    Dalam za nia prawie 300zl wiec jak na patelnie no to szalenstwo ale smaze sobie beztluszczowo ;)

    Ja lubie oliwe ni sie na oliwie wszystko wuper piecze ;)
    Ja na zwyklej patelni gdzie dodaje oliwe pieke zwykle rybe ;)

    Ale jakies placuszki czy nalesniki itp to ma tej beztluszczowej ;)

    sprawdź mi model :P

‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ