X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Interpretacja wyników lh,fsh,estradiol
Odpowiedz

Interpretacja wyników lh,fsh,estradiol

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Princess98 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 lipca 2022, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ;)
    Dzis zrobilam badania ktore zalecil mi moj lekarz, ale wizyte mam dopiero za tydzien i troszkę się martwię. Czy ktos podpowiemi czy te wyniki sa w normie czy zbyt niskie? Wydaje mi sie ,ze estradiol dosc niski i stosunek lh do fsh tez wychodzi maly. Badania robione w 5 dc.
    ●Tsh 2,346 µIU/ml
    Zakres referencyjny
    0,35 – 4,94
    ● FSH 5,63 mIU/ml
    ●LH 2,90 mIU/ml
    ●estradiol 44,00 pg/ml
    Zakres referencyjny
    –faza folikularna 21 - 251 pg/ml
    ●prolaktyna
    9,59 ng/ml

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 28 lipca 2022, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Princess98 wrote:
    Witam ;)
    Dzis zrobilam badania ktore zalecil mi moj lekarz, ale wizyte mam dopiero za tydzien i troszkę się martwię. Czy ktos podpowiemi czy te wyniki sa w normie czy zbyt niskie? Wydaje mi sie ,ze estradiol dosc niski i stosunek lh do fsh tez wychodzi maly. Badania robione w 5 dc.
    ●Tsh 2,346 µIU/ml
    Zakres referencyjny
    0,35 – 4,94
    ● FSH 5,63 mIU/ml
    ●LH 2,90 mIU/ml
    ●estradiol 44,00 pg/ml
    Zakres referencyjny
    –faza folikularna 21 - 251 pg/ml
    ●prolaktyna
    9,59 ng/ml
    Tsh max 2 powinno być:)

  • Princess98 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 lipca 2022, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A estradiol nie jest zbyt niski? Dziękuję za odpowiedź

  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estradiol bardzo szybko rośnie. Jeżeli jest to badanie w 5dc a masz 'standardowe' cykle 28 dni i owulację w okolicy 14dc, to estradiol jest jak najbardziej ok.
    Ja sprawdzałam w okolicy owulacji swój, to potrafił w ciągu 2-3 dni skoczyć z takiego wyniku do ponad 200-300.

    Skupiłabym się bardziej na obniżeniu trochę TSH i wartościach LH z FSH.
    Masz jakąś historię leczenia? AMH? PCOS? Monitoring? Czy występują potwierdzone owulacje?

    [age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki w porządku jedynie tsh do obniżenia do starań najlepiej żeby tsh bylo miedzy 1 -1,5
    Zrobilzbym tez najlepiej cały panel tarczycowy bo samo tsh mslo mówi:)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ