X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jajnik ubogopecherzykowy
Odpowiedz

Jajnik ubogopecherzykowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kamala8 Autorytet
    Postów: 403 143

    Wysłany: 27 lutego 2023, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednen ginekolog stwierdził, że mam małą ilość pęcherzyków na jajnikach. Badanie kilka dni po owu. Stwierdził, że jajnik prawy jest poowulacyjny
    Tymczasem inny ginekolog stwierdziła, że są te pęcherzyki w odpowiedniej ilości. Był pęcherzyk dominujący wskazujący, że wkrótce będzie owulacja.
    Dwie skrajne opinie, który lekarz ma racje?
    Czy jeśli prawy był po owu to czy to nie był zły czas żeby liczyć pęcherzyki na lewym, gdzie to nie był "jego cykl"?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2023, 11:09

    👩‍💼36
    Badania etap I i II ok.
    Tsh -2,9 -> 1,9 ->2,6
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 4581 5047

    Wysłany: 27 lutego 2023, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ostatnio o Tobie myślałam, jak tam sytuacja u Ciebie się potoczyła, widzę, że nadal walczycie 💪🏼

    Co do tych pęcherzyków to Ci powiem, że dziwna opinia. Zwykle przed owulacja u mnie też lekarz widzi zaledwie kilka pęcherzyków z czego 1 dominujący.
    Więc nie wiem czy istnieje takie coś takiego jak jajnik ubogopecherzykowy, bo przecież jeśli byłoby tych pęcherzyków dużo to wyglądałyby jak policystyczne jajniki. Sama nie wiem 🤔 Może ktoś mądrzejszy się wypowie.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021 💔

    ♀ 90’
    Kir Bx brak 2DS1 2DS2 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | rozjechane cytokiny | komórki NK 19% | cienkie endometrium

    ♂87’
    Wszystkie wyniki w normie

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🔸 IVF: 03/2024, mamy 18 ❄️
    Ryzyko OHSS, transfer odroczony
    14/05 (N) I FET ❄️ nieudany
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 7 tc 💔
  • Kamala8 Autorytet
    Postów: 403 143

    Wysłany: 27 lutego 2023, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My sobie odpuściliśmy bo ja psychicznie nie dałam rady. Tzn na zasadzie co będzie to będzie - ale raczej nie będzie bo u nas ❤️ to jest raz max dwa razy w cyklu albo wcale. Ale teraz trochę myśleć czy nie wrócić do starań i zaczęłam przyglądać sobie te wszystkie moje wyniki badań i właśnie ta diagnoza tych jajników nie daje mi spokoju i znowu się nakręcam.
    I odkąd suplemtuje żelazo (miałam na granicy normy) mam już dobre TSH

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2023, 12:07

    👩‍💼36
    Badania etap I i II ok.
    Tsh -2,9 -> 1,9 ->2,6
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3608 7174

    Wysłany: 27 lutego 2023, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy jest sens się przywiązywać do tej hipotezy lekarza - o ile pęcherzyki ładnie dojrzewaja i owuluujesz regularnie, to w samym jajniku raczej problemu bym się nie doszukiwała, zwłaszcza że nawet sami lekarze mają na ten temat przeciwstawne opinie. Badałaś AMH?

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Kamala8 Autorytet
    Postów: 403 143

    Wysłany: 27 lutego 2023, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Nie wiem czy jest sens się przywiązywać do tej hipotezy lekarza - o ile pęcherzyki ładnie dojrzewaja i owuluujesz regularnie, to w samym jajniku raczej problemu bym się nie doszukiwała, zwłaszcza że nawet sami lekarze mają na ten temat przeciwstawne opinie. Badałaś AMH?
    Tak. 2,1
    Trochę mało ale nie jestem najmłodsza więc chyba nie jest jeszcze tragicznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2023, 15:03

    👩‍💼36
    Badania etap I i II ok.
    Tsh -2,9 -> 1,9 ->2,6
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3608 7174

    Wysłany: 27 lutego 2023, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamala8 wrote:
    Tak. 2,1
    Trochę mało ale nie jestem najmłodsza więc chyba nie jest jeszcze tragicznie.

    Jest w normie dla Twojego wieku, co prawda bliżej dolnej granicy ale to jeszcze nic nie znaczy samo w sobie - to w połączeniu z spontanicznymi owulacjami to już jest jakiś punkt wyjścia. Ja bym się skupiła na Twoim miejscu na monitorowaniu płodności i wsparciu oocytów, żeby były one jak najlepszej jakości - może jakaś przemyślana suplementacja by się przydała, u ciebie i u partnera? Wtedy nierzadko nawet AMH potrafi podskoczyć, a i pozostałe parametry hormonalne ulegają poprawie. Oczywiście w połączeniu z zadbaniem o podstawy - dieta, regeneracja, minimalizowanie stresu itp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2023, 15:44

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ