X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jajnik ubogopecherzykowy
Odpowiedz

Jajnik ubogopecherzykowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kamala8 Autorytet
    Postów: 403 143

    Wysłany: 27 lutego 2023, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednen ginekolog stwierdził, że mam małą ilość pęcherzyków na jajnikach. Badanie kilka dni po owu. Stwierdził, że jajnik prawy jest poowulacyjny
    Tymczasem inny ginekolog stwierdziła, że są te pęcherzyki w odpowiedniej ilości. Był pęcherzyk dominujący wskazujący, że wkrótce będzie owulacja.
    Dwie skrajne opinie, który lekarz ma racje?
    Czy jeśli prawy był po owu to czy to nie był zły czas żeby liczyć pęcherzyki na lewym, gdzie to nie był "jego cykl"?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2023, 11:09

    👩‍💼36
    Badania etap I i II ok.
    Tsh -2,9 -> 1,9 ->2,6
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 27 lutego 2023, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ostatnio o Tobie myślałam, jak tam sytuacja u Ciebie się potoczyła, widzę, że nadal walczycie 💪🏼

    Co do tych pęcherzyków to Ci powiem, że dziwna opinia. Zwykle przed owulacja u mnie też lekarz widzi zaledwie kilka pęcherzyków z czego 1 dominujący.
    Więc nie wiem czy istnieje takie coś takiego jak jajnik ubogopecherzykowy, bo przecież jeśli byłoby tych pęcherzyków dużo to wyglądałyby jak policystyczne jajniki. Sama nie wiem 🤔 Może ktoś mądrzejszy się wypowie.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Kamala8 Autorytet
    Postów: 403 143

    Wysłany: 27 lutego 2023, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My sobie odpuściliśmy bo ja psychicznie nie dałam rady. Tzn na zasadzie co będzie to będzie - ale raczej nie będzie bo u nas ❤️ to jest raz max dwa razy w cyklu albo wcale. Ale teraz trochę myśleć czy nie wrócić do starań i zaczęłam przyglądać sobie te wszystkie moje wyniki badań i właśnie ta diagnoza tych jajników nie daje mi spokoju i znowu się nakręcam.
    I odkąd suplemtuje żelazo (miałam na granicy normy) mam już dobre TSH

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2023, 12:07

    👩‍💼36
    Badania etap I i II ok.
    Tsh -2,9 -> 1,9 ->2,6
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3436 6978

    Wysłany: 27 lutego 2023, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy jest sens się przywiązywać do tej hipotezy lekarza - o ile pęcherzyki ładnie dojrzewaja i owuluujesz regularnie, to w samym jajniku raczej problemu bym się nie doszukiwała, zwłaszcza że nawet sami lekarze mają na ten temat przeciwstawne opinie. Badałaś AMH?

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Kamala8 Autorytet
    Postów: 403 143

    Wysłany: 27 lutego 2023, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Nie wiem czy jest sens się przywiązywać do tej hipotezy lekarza - o ile pęcherzyki ładnie dojrzewaja i owuluujesz regularnie, to w samym jajniku raczej problemu bym się nie doszukiwała, zwłaszcza że nawet sami lekarze mają na ten temat przeciwstawne opinie. Badałaś AMH?
    Tak. 2,1
    Trochę mało ale nie jestem najmłodsza więc chyba nie jest jeszcze tragicznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2023, 15:03

    👩‍💼36
    Badania etap I i II ok.
    Tsh -2,9 -> 1,9 ->2,6
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3436 6978

    Wysłany: 27 lutego 2023, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamala8 wrote:
    Tak. 2,1
    Trochę mało ale nie jestem najmłodsza więc chyba nie jest jeszcze tragicznie.

    Jest w normie dla Twojego wieku, co prawda bliżej dolnej granicy ale to jeszcze nic nie znaczy samo w sobie - to w połączeniu z spontanicznymi owulacjami to już jest jakiś punkt wyjścia. Ja bym się skupiła na Twoim miejscu na monitorowaniu płodności i wsparciu oocytów, żeby były one jak najlepszej jakości - może jakaś przemyślana suplementacja by się przydała, u ciebie i u partnera? Wtedy nierzadko nawet AMH potrafi podskoczyć, a i pozostałe parametry hormonalne ulegają poprawie. Oczywiście w połączeniu z zadbaniem o podstawy - dieta, regeneracja, minimalizowanie stresu itp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2023, 15:44

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ