X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak poprawić florę bakteryjną?
Odpowiedz

Jak poprawić florę bakteryjną?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, poradźcie, bo mi już ręce opadają. Nie mogę utrzymać pałeczek kwasu mlekowego w pochwie. Zapewne stąd nawracające infekcje. Ostatnio miałam dwa cykle leczenia i po leczeniu 2 tygodnie probiotyku (pierwszy cykl Gynoflor, drugi - lacidofil doustnie i Lactovaginal dopochwowo). Pierwsza biocenoza po drugim cyklu leczenia super (bardzo liczne pałeczki), tydzień po pierwszym badaniu już bardzo nieliczne. I tak w kółko. Teraz nadal stosuję Lacidofil doustnie i co kilka dni Lactovaginal, ale już czuję lekki świąd.
    Dlaczego zabijam pałeczki i jak to naprawić? Nie mogę co mc codziennie stosować Lactovaginalu, coś jest ewidentnie nie tak.

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • kmkm Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 24 lutego 2022, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Ja mam ten sam problem. Ciągle nawracające infekcje (w zasadzie od lat) i mało pałeczek kwasu mlekowego.
    Niestety miałam poronienia i na początku każdej ciąży zaczynałam od infekcji. Stosowałam i probiotyki i różne płyny do higieny i mimo to ciągle to wraca. Jak sobie z tym poradziłaś i do tego będąc w ciązy?

  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 24 lutego 2022, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie poradziłam sobie, pałeczek nadal mało. Tyle że odpukać w ciąży mimo świądu biocenoza wyszła całkiem ok. Żadne probiotyki (brane doustnie+dopochwowo przez dłuższy czas) nie były w stanie odbudować mojej flory.

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 295 52

    Wysłany: 25 lutego 2022, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mam podobny problem i mogę stwierdzić, że bardzo dużo zależy od diety. Zauważyłam że problem nasila się po zjedzeniu słodyczy. Niestety cukier nie sprzyja prawidłowej florze bakteryjnej. Osobiście nie mam problemów z otyłością, jestem szczupła, cukier również idealny. Lecz po zjedzeniu większej ilości słodyczy, infekcja nadchodzi praktycznie od razu.

  • Aszha Ekspertka
    Postów: 237 184

    Wysłany: 28 lutego 2022, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam ten problem i okazalo się, że miałam bakterie ureaplasmy. Po leczeniu antybiotykiem problem nawracających infekcji zniknął. Trzeba zrobić PCR na bakterie.

    Starania od 12.2020
    ♀️ 31
    Suplementacja podczas starań:
    Koenzym Q10 (ubichinol 400mg), witamina E, witamina D, witamina C, Inofolic Combi, pregna start, DHEA 50mg

    Dotychczasowe leczenie:
    -Ureaplasma - wyleczona
    -Niskie AMH/Wysokie FSH
    -6 cykli Lametty - bez efektu
    -Histeroskopia - macica prawidłowa, jajowody niedrożne
    -Laparoskopia - udrożniony prawy jajowód
    -KIR AA
    -Brak KIRów implantacyjnych
    - IMSI 02.2023 AP 💉 Krótki protokół + MACS
    8🥚-> 4 zaplodnione->3 blastki 3AA, 3AA, 3BB
    02.23 - świeży transfer 3AA z Accofilem
    BetaHCG: 7dpt - 82, 9dpt - 189, 12 dpt - 452, 14dpt - 1289
    27.03 - 35 dpt jest ❤️ i 1,30 cm dzieciątka
    ♂️ 34
    Suplementacja podczas starań: Fertilman, korzeń maca, tran, palma sabałowa
    - słaba morfologia
    - słabe HBA i fragmentacja
    preg.png
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 28 lutego 2022, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszha wrote:
    Miałam ten problem i okazalo się, że miałam bakterie ureaplasmy. Po leczeniu antybiotykiem problem nawracających infekcji zniknął. Trzeba zrobić PCR na bakterie.
    Robiłam cały komplet: mycoplasma, ureaplasma i chlamydia i ujemne.

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Aszha Ekspertka
    Postów: 237 184

    Wysłany: 28 lutego 2022, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    Robiłam cały komplet: mycoplasma, ureaplasma i chlamydia i ujemne.
    W takim razie może zmiana diety pomoze. Wyeliminować cukry, dodać kefiry, kiszonki. Przyjmować probiotyki doustnie. Wiem co czujesz, męczyłam się z tymi infekcjami 1,5 roku zanim przestały wracać.

    Starania od 12.2020
    ♀️ 31
    Suplementacja podczas starań:
    Koenzym Q10 (ubichinol 400mg), witamina E, witamina D, witamina C, Inofolic Combi, pregna start, DHEA 50mg

    Dotychczasowe leczenie:
    -Ureaplasma - wyleczona
    -Niskie AMH/Wysokie FSH
    -6 cykli Lametty - bez efektu
    -Histeroskopia - macica prawidłowa, jajowody niedrożne
    -Laparoskopia - udrożniony prawy jajowód
    -KIR AA
    -Brak KIRów implantacyjnych
    - IMSI 02.2023 AP 💉 Krótki protokół + MACS
    8🥚-> 4 zaplodnione->3 blastki 3AA, 3AA, 3BB
    02.23 - świeży transfer 3AA z Accofilem
    BetaHCG: 7dpt - 82, 9dpt - 189, 12 dpt - 452, 14dpt - 1289
    27.03 - 35 dpt jest ❤️ i 1,30 cm dzieciątka
    ♂️ 34
    Suplementacja podczas starań: Fertilman, korzeń maca, tran, palma sabałowa
    - słaba morfologia
    - słabe HBA i fragmentacja
    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ