X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak skrócić cykl
Odpowiedz

Jak skrócić cykl

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Frajda Ekspertka
    Postów: 147 260

    Wysłany: 5 maja, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 😊 odkąd zaczęłam miesiączkować mam nieregularne, długie cykle 30-36 dni. PCOS u mnie nie stwierdzono. Nigdy nie brałam AH. Choruję na Hashimoto, które już doprowadziło do niedoczynności tarczycy. Zastanawiam się jakie mogą być powody takich nieregularnych miesiączek. Chciałabym też jakoś naturalnie skrócić cykle, bo jednak przy staraniach im krótszy cykl, tym lepiej. Czy któraś z Was też ma taki problem? Czy udało się to jakoś okiełznać? Znacie przyczyny? Oczywiście mówiłam ginekologowi o tym, ale jego jedyny pomysł to Duphaston. Raz spróbowałam i czekałam 13 dni po odstawieniu na okres, co jeszcze bardziej wydłużyło mi cykl. Owulacje mam, ale chyba nie w każdym cyklu, robię testy owulacyjne, kilka razy byłam na monitoringu z czego raz, kiedy nie było owulacji (brałam wtedy Fertisim pierwszy i ostatni raz). Przy takich cyklach owulacja występuje około 20 dnia. Niektóre dziewczyny już zaczynają testować wtedy, a ja czekam na owulację co mnie frustruje. Chciałabym to przyspieszyć :)

    Pozdrawiam 🌸

    90&92
    Starania o pierwsze🤱 od I 2022
    🍀🤞🏻
  • koktajlowa Autorytet
    Postów: 1690 1277

    Wysłany: 5 maja, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz spróbować brać niepokalanek mnisi przez 3 miesiące. Sama mam długie cykle. Ostatni 38 dni. Nie znam przyczyny.

    PAI homo
    ANA typ homogenny 1:640
    IBS

    09.10.2024
    beta hcg 9,62 mIU/ml; progesteron 14,86 ng/ml
    11.10.2024
    beta hcg 30,01 mIU/ml; progesteron 17 ng/ml [acard 75 mg]
    14.10.2024
    beta hcg 92,54 mIU/ml; progesteron 17,62 ng/ml [neoparin 0,4 mg]
    16.10.2024
    beta hcg 272,33 mIU/ml; progesteron 13,53 ng/ml
    24.10.2024 wizyta

    04.2024 cb (7cs)
    10.2023 wznowienie starań
    04.2020 cp - zaśniad groniasty częściowy (7cs)
    02.2020 cb (6cs)
    08.2018 rozpoczęcie starań
    01.2016 córka 💙
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3626 7191

    Wysłany: 5 maja, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frajda wrote:
    Cześć 😊 odkąd zaczęłam miesiączkować mam nieregularne, długie cykle 30-36 dni. PCOS u mnie nie stwierdzono. Nigdy nie brałam AH. Choruję na Hashimoto, które już doprowadziło do niedoczynności tarczycy. Zastanawiam się jakie mogą być powody takich nieregularnych miesiączek. Chciałabym też jakoś naturalnie skrócić cykle, bo jednak przy staraniach im krótszy cykl, tym lepiej. Czy któraś z Was też ma taki problem? Czy udało się to jakoś okiełznać? Znacie przyczyny? Oczywiście mówiłam ginekologowi o tym, ale jego jedyny pomysł to Duphaston. Raz spróbowałam i czekałam 13 dni po odstawieniu na okres, co jeszcze bardziej wydłużyło mi cykl. Owulacje mam, ale chyba nie w każdym cyklu, robię testy owulacyjne, kilka razy byłam na monitoringu z czego raz, kiedy nie było owulacji (brałam wtedy Fertisim pierwszy i ostatni raz). Przy takich cyklach owulacja występuje około 20 dnia. Niektóre dziewczyny już zaczynają testować wtedy, a ja czekam na owulację co mnie frustruje. Chciałabym to przyspieszyć :)

    Pozdrawiam 🌸

    Jeżeli jak dobrze rozumiem cykle są w granicach tych 30-36 dni to nie można jeszcze o nich za bardzo powiedziec, że są nieregularne - są jeszcze normie. Sama takie mam (a raczej miałam przed ciążą i karmieniem) choć faktycznie lepiej sie czułam (nie mialam PMSu itp) gdy ten cykl był bliżej 30 dni, aniżeli 36. Polecam przesłuchać podcastu o 3 najczystszych przyczynach długiej pierwszej fazy cyklu, może któraś będzie twoja - https://open.spotify.com/episode/03t3z0NitfqjxYgV3QxN0L?si=uIcy0cBkRSO9FF8HjoDAhA

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Frajda Ekspertka
    Postów: 147 260

    Wysłany: 5 maja, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi 😉

    @ Koktajlowa, od kilku miesięcy przyjmuję Dostinex na obniżenie prolaktyny i trzy ostatnie cykle miały długość 33 dni. Czytałam, że niepokalanek jest naturalnym sposobem na jej obniżenie, ale zostanę na razie przy Dostinexie, mam nadzieję, że już niedługo będę mogła go odstawić.

    @ Namisa, dzięki za podesłanie podcastu, wysłuchałam go. Chyba żadna z 3 wymienionych przyczyn mnie nie dotyczy. Pierwsza: stres - długie cykle mam od zawsze, nieważne czy spotkały mnie sytuacje stresowe czy nie. Druga: stosunek LH do FSH - u mnie wynosi 0,86. A trzecia poziom witaminy D - suplementację zaczynałam przy poziomie 16, w październiku 2023 wynik to 38 i cały czas suplementuję, a nie zauważyłam skrócenia pierwszej fazy. U mnie druga faza trwa 13 dni, więc pierwsza między 17 a 23.

    koktajlowa lubi tę wiadomość

    90&92
    Starania o pierwsze🤱 od I 2022
    🍀🤞🏻
  • koktajlowa Autorytet
    Postów: 1690 1277

    Wysłany: 15 maja, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Jeżeli jak dobrze rozumiem cykle są w granicach tych 30-36 dni to nie można jeszcze o nich za bardzo powiedziec, że są nieregularne - są jeszcze normie. Sama takie mam (a raczej miałam przed ciążą i karmieniem) choć faktycznie lepiej sie czułam (nie mialam PMSu itp) gdy ten cykl był bliżej 30 dni, aniżeli 36. Polecam przesłuchać podcastu o 3 najczystszych przyczynach długiej pierwszej fazy cyklu, może któraś będzie twoja - https://open.spotify.com/episode/03t3z0NitfqjxYgV3QxN0L?si=uIcy0cBkRSO9FF8HjoDAhA
    Fajny ten podcast. Wychodzi na to, że u mnie przyczyną może być nieprawidłowy stosunek lh/fsh - za niski. Ale nie wiem jak to unormować 😬 Ciężko jakieś informacje znaleźć. Mój cykl na przestrzeni roku wahał się od 29-39 dni.

    PAI homo
    ANA typ homogenny 1:640
    IBS

    09.10.2024
    beta hcg 9,62 mIU/ml; progesteron 14,86 ng/ml
    11.10.2024
    beta hcg 30,01 mIU/ml; progesteron 17 ng/ml [acard 75 mg]
    14.10.2024
    beta hcg 92,54 mIU/ml; progesteron 17,62 ng/ml [neoparin 0,4 mg]
    16.10.2024
    beta hcg 272,33 mIU/ml; progesteron 13,53 ng/ml
    24.10.2024 wizyta

    04.2024 cb (7cs)
    10.2023 wznowienie starań
    04.2020 cp - zaśniad groniasty częściowy (7cs)
    02.2020 cb (6cs)
    08.2018 rozpoczęcie starań
    01.2016 córka 💙
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 4584 5049

    Wysłany: 15 maja, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frajda wrote:
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi 😉

    @ Koktajlowa, od kilku miesięcy przyjmuję Dostinex na obniżenie prolaktyny i trzy ostatnie cykle miały długość 33 dni. Czytałam, że niepokalanek jest naturalnym sposobem na jej obniżenie, ale zostanę na razie przy Dostinexie, mam nadzieję, że już niedługo będę mogła go odstawić.

    @ Namisa, dzięki za podesłanie podcastu, wysłuchałam go. Chyba żadna z 3 wymienionych przyczyn mnie nie dotyczy. Pierwsza: stres - długie cykle mam od zawsze, nieważne czy spotkały mnie sytuacje stresowe czy nie. Druga: stosunek LH do FSH - u mnie wynosi 0,86. A trzecia poziom witaminy D - suplementację zaczynałam przy poziomie 16, w październiku 2023 wynik to 38 i cały czas suplementuję, a nie zauważyłam skrócenia pierwszej fazy. U mnie druga faza trwa 13 dni, więc pierwsza między 17 a 23.

    Skoro faza lutealna trwa 13 dni, a pierwsza faza się przeciąga i owulacja występuje późno, no należałoby się zastanowić dlaczego aż tyle to trwa. Można spróbować regulacji cyklu po przez inozytol, polecam fertistim. Wspomaga wzrost pęcherzyków i reguluje długość cyklu. Jeśli to nie pomoże to można spróbować NAC który też wspomaga wzrost pęcherzyków, dzięki czemu owulacja może występować szybciej. Schemat stosowania to od 3 do owulacji po 1200 mg lub cały cykl po 600 mg. Warto też wprowadzić zmiany żywieniowe i odżywiać się pod fazy cyklu.

    Zernij na ten profil znajdziesz informacje jak odżywiać się w poszczególnych fazach cyklu.
    https://www.instagram.com/p/C1bYN16Oowk/?igsh=MXY2OW5waHRxdnNwYg==

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021 💔

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🔸 IVF: 03/2024, mamy 18 ❄️
    Ryzyko OHSS, transfer odroczony
    14/05 (N) I FET ❄️ nieudany
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 7 tc 💔
  • Frajda Ekspertka
    Postów: 147 260

    Wysłany: 17 maja, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Skoro faza lutealna trwa 13 dni, a pierwsza faza się przeciąga i owulacja występuje późno, no należałoby się zastanowić dlaczego aż tyle to trwa. Można spróbować regulacji cyklu po przez inozytol, polecam fertistim. Wspomaga wzrost pęcherzyków i reguluje długość cyklu. Jeśli to nie pomoże to można spróbować NAC który też wspomaga wzrost pęcherzyków, dzięki czemu owulacja może występować szybciej. Schemat stosowania to od 3 do owulacji po 1200 mg lub cały cykl po 600 mg. Warto też wprowadzić zmiany żywieniowe i odżywiać się pod fazy cyklu.

    Zernij na ten profil znajdziesz informacje jak odżywiać się w poszczególnych fazach cyklu.
    https://www.instagram.com/p/C1bYN16Oowk/?igsh=MXY2OW5waHRxdnNwYg==

    Dziękuję 🙂

    Mały uparte: kupiłam NAC i od nowego cyklu zaczynam suplementację. W tym cyklu ograniczyłam słodycze i cukier i pozytywny owulak w 15 dc❤️ przewiduję cykl poniżej 30 dni jupiii🌼

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja, 12:13

    90&92
    Starania o pierwsze🤱 od I 2022
    🍀🤞🏻
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ