X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak zacząć?
Odpowiedz

Jak zacząć?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Midnight Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem tutaj nowa i chciałam was wauztskie bardzo serdecznie przywitać 🥰

    Mam też do was pytanie, w tamtym miesiącu zaczęliśmy z mężem staranie się o dziecko, jednak nigdy nie śledziłam mojej owulacji, zapisywałam tylko dni w jakie pojawiał się okres, w tamtym miesiącu zrobiliśmy pierwsze podejście, jednak tydzień później pojawił się okres, czy w takiej sytuacji może tak być? Czy powinnam zrobić test? Czy jednak spróbować raz jeszcze w momencie kiedy pojawi się owulacja? (Z aplikacją zaczęłam to śledzić) proszę o porady! 🥰 To będzie nasze pierwsze dziecko i bardzo nam zależy 🥰

    Chciałam jescze dodać że to pytanie wynikło z tego że w krótkim czasie po okresie, dostałam okropnych młodości, były na tyle silne że na następny dzień nie byłam w stanie iść do pracy, zrobiłam wtedy test ale wyszła jedna kreska, zastanawiam się czy powinnam powtórzyć test.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2022, 14:20

    Wiktorkaaa lubi tę wiadomość

  • Wiktorkaaa Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Midnight wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem tutaj nowa i chciałam was wauztskie bardzo serdecznie przywitać 🥰

    Mam też do was pytanie, w tamtym miesiącu zaczęliśmy z mężem staranie się o dziecko, jednak nigdy nie śledziłam mojej owulacji, zapisywałam tylko dni w jakie pojawiał się okres, w tamtym miesiącu zrobiliśmy pierwsze podejście, jednak tydzień później pojawił się okres, czy w takiej sytuacji może tak być? Czy powinnam zrobić test? Czy jednak spróbować raz jeszcze w momencie kiedy pojawi się owulacja? (Z aplikacją zaczęłam to śledzić) proszę o porady! 🥰 To będzie nasze pierwsze dziecko i bardzo nam zależy 🥰


    Ja tez jestem nowa, kilka cykli za mną, podczas jednego oczywiście monitorowałam cykl, sprawdzałam kiedy jest owulacja, stosunek z zegarkiem w ręku co 2 dni i nic. 😜 Zrobiłam też kilka badań na własna rękę, włącznie z rezerwa jajnikową i nosicielstwem SMA. W sobotę byłam u ginekologa i kategorycznie kazała wyrzucić mi wszystkie testy owulacyjne, nie myśleć o tym tylko normalnie żyć.

    Jesteśmy na początku, jeszcze zdążymy monitorować temperaturę, śluz i owulacje a głowa ma tutaj ogromne znaczenie!❤️

  • Midnight Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktorkaaa wrote:
    Ja tez jestem nowa, kilka cykli za mną, podczas jednego oczywiście monitorowałam cykl, sprawdzałam kiedy jest owulacja, stosunek z zegarkiem w ręku co 2 dni i nic. 😜 Zrobiłam też kilka badań na własna rękę, włącznie z rezerwa jajnikową i nosicielstwem SMA. W sobotę byłam u ginekologa i kategorycznie kazała wyrzucić mi wszystkie testy owulacyjne, nie myśleć o tym tylko normalnie żyć.

    Jesteśmy na początku, jeszcze zdążymy monitorować temperaturę, śluz i owulacje a głowa ma tutaj ogromne znaczenie!❤️


    Ja jeszcze właśnie nie byłam u lekarza, stwierdziliśmy z mężem że to już ten moment i mimo tego że wiem że to dopiero początek, jednak chciałabym już widzieć te dwie kreski 🥰 ale masz rację trzeba żyć normalnie i próbować 🥰

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli próbowaliście tydzień przed okresem, to było już po prostu za późno. Moim zdaniem sprawdź sobie morfologię, tsh czy jakieś tam inne podstawowe badania, które i tak robimy okresowo i współżyjcie przez cały cykl przynajmniej kilka cykli zanim się wkręcisz w obserwacje itd :) szczególnie jeśli jesteś przed powiedzmy 36 rż. życzę powodzenia! :)

    Aha i nie patrz na to, kiedy aplikacja wyznacza owulację. Ona wyznacza totalne bzdury, mi nawet źle wyznaczała jak miałam monitoring usg cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2022, 14:24

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Midnight Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Jeśli próbowaliście tydzień przed okresem, to było już po prostu za późno. Moim zdaniem sprawdź sobie morfologię, tsh czy jakieś tam inne podstawowe badania, które i tak robimy okresowo i współżyjcie przez cały cykl przynajmniej kilka cykli zanim się wkręcisz w obserwacje itd :) szczególnie jeśli jesteś przed powiedzmy 36 rż. życzę powodzenia! :)

    Aha i nie patrz na to, kiedy aplikacja wyznacza owulację. Ona wyznacza totalne bzdury, mi nawet źle wyznaczała jak miałam monitoring usg cyklu.


    Aktualnie mam 25 lat więc staram się być dobrej myśli, że współżyciem przez całe cykle mzoe być problem, mąż jest kierowcą zawodowym i często go nie ma w domu 😟

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Midnight wrote:
    Aktualnie mam 25 lat więc staram się być dobrej myśli, że współżyciem przez całe cykle mzoe być problem, mąż jest kierowcą zawodowym i często go nie ma w domu 😟
    Rozumiem, to o wiele trudniej trafić. Ale spróbujcie w połowie cyklu chociaż, jeśli byście musieli dostosować jego zjazdy do cyklu, to wtedy wg mnie może warto zacząć np mierzyć temperaturę termometrem owulacyjnym. Wyniki mozesz wpisywać w apkę, ona ładnie robi wykres, ale interpretację polecam jednak robić samodzielnie. Możesz poczytać o metodzie Roetzera. A jeśli nie to, to u mnie sprawdzały się testy owulacyjne.
    Tylko nie ma co się spinać, bo to więcej szkody przyniesie niż pożytku :)

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Wiktorkaaa Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Midnight wrote:
    Aktualnie mam 25 lat więc staram się być dobrej myśli, że współżyciem przez całe cykle mzoe być problem, mąż jest kierowcą zawodowym i często go nie ma w domu 😟

    Najlepiej iść teraz zrobić podstawowe badania. Ja poszłam do internisty, on wyczuł guzy na tarczycy i zajął się mną endokrynolog, powiedziałam ze mam zamiar starać się o dziecko wiec zrobił mi komplet badań i obecnie z punktu endokrynologii nie ma żadnych przeciwskazań. Ginekolog natomiast zlecił zbadanie przeciwciał toksoplazmozy, różyczki, cytomegalii i ospy (ospa chyba nie jest obligatoryjna ale ja po rozmowie z ginekolog zdecydowałam się na to badanie).

    Lepiej przed ciążą wyprowadzić niektóre sprawy niż później w ciąży borykać się z różnymi problemami. :)

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę trzymać kciuki ale tak jak dziewczyny piszą, polecam zrobić podstawowe badania :)
    My z mężem od sierpnia 2021 staraliśmy się o dziecko, robiłam testy owulacyjne, które pokazywały co miesiąc owulacje jednak i tak przychodził okres 😏 w styczniu zrobiłam badania na które skierował gin endo (tsh, atpo, atg, ft3, ft4 krzywa glukozowa insulinowa 3pkt) I wyszło, że z moimi wynikami nie ma szans na ciążę 😏 dostałam leki I w następnym cyklu już byłam ciężarówka ;)
    Więc jeśli nie chcecie tracić czasu zalecam zacząć od badań 😁
    Dodam jeszcze że aplikacja nigdy mi nie wyznaczyła poprawnie owulacji :)

    Wiktorkaaa lubi tę wiadomość

  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zaczela od badan tak jak piszą dziewczyny. Ja sama mierzylam temperature ale to nie dla mnie, raz wstalam o tej innym razem o innej i generalnie nic nie wiedziałam. Jak podjelismy decyzje o staraniu to ja poszlam do Pani ginekolog na kontrole. Wybralam taki termin mniej wiecej w polowie cyklu zeby Pani mogla ocenic czy jestem po owulacji. Chcualam wiedziec czy wogole mam owulacje, czy pęcherzyk pęka itp. Okazalo sie ze tak.

    Jesli twoj mąż jest kierowca to ja jednak doradzałabym robienie testów. Chodzi o to żeby mniej wiecej poznac swój cykl i mniej wiecej ustalic kiedy mozesz miec owulacje. Ja np myslalam po objawach ze mam 12 dnia a po dwoch monitoringach wyszlo ze 17dnia🤷‍♀️ Zaczelam robic testy ( przez dwa cykle) i wtedy juz znalazlam swoj organizm na tyle ze kolejnym razem bez testow wiedzialam co i jak. Ja polecam te z facelle. Wspolzyjac tydzien przed okresem nie ma szans na ciąze :(

    Wiktorkaaa lubi tę wiadomość

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • Midnight Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ❤️

    W takim razie zacznę od badań 🥰

    Dziękuję za wauztskie rady 🥰

    Wiktorkaaa lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ