X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne jakie badania przed zaczeciem starań ?
Odpowiedz

jakie badania przed zaczeciem starań ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jakie badania rohilyscie przed ciążą ? ;)

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/badania-wedlug-dnia-cyklu,5165.html

    Tysia :) lubi tę wiadomość

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, a jakie badania należy wykonać przed ciążą, ale po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych? Sprawa może podobna, ale wg mnie nie taka sama. Jakiego rodzaju problemy w organiźmie kobiety powodują pigułki? Domyślam się, że hormonalne, ale konkretnie jakie hormony mogą szaleć najbardziej po odstawce? Próbuję sama coś zdziałać przed wizyta u ginki by nie iść do niej z pustymi rękami, bo pewnie i tak da mi skierowanie na badania, a tymczasem byłoby szybciej...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova33 zrób morfologię i badania związane z wątrobą - bilirubinę itp. Co do hormonów odstawienie tabletek nie powinno w żaden sposób wpływać na to co Twój organizm sam produkuje.

  • perelka89 Autorytet
    Postów: 500 772

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2016, 21:33

    klz920mm8wuzprdr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie same badania jak sie robi bez tabletek, czyli w 3 dniu cyklu tsh, ob, krew, morofologia, prolaktyna, glukoza, insulina,lh, fsh i progesteron 7 dni po owulacji.

  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak załatwiałyście kwestię badań przed staraniami? Wszystko prywatnie? Terminy u gina na NFZ u nas odległe i zastanawiam się co robić... Przyszło mi do głowy, żeby iść prywatnie do ginekologa i żeby mi zrobił te badania czysto ginekologiczne i powiedział co jeszcze mam zbadać z krwi (te wszystkie hormony, cukier itp.) a potem iść do ogólnego na NFZ i poprosić o skierowanie na te badania... myślicie, że coś takiego się uda?

    201811152844.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ