X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 18 lipca 2013, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie karmiące mamy :)
    Obecnie karmię córę (22 miesiąc), chciałabym postarać się o kolejnego maluszka. Pierwszy nieudany cykl za nami. Jestem pełna obaw czy nam się uda, czy kp nie będzie niejako "przeszkodą". Cykle przed ciążą miałam nieregularne, teraz też nie jest super (najkrótszy chyba 28, najdłuższy 38). Próbowałam testów owu, żaden nie wyszedł niezaprzeczalnie pozytywny :(
    Dodam, że nie chciałabym odstawiać córci ze względu na starania.

    Czy są jakieś mamy dkp, które zaszły w kolejną ciążę karmiąc piersią?
    Czy są może mamy w podobne sytuacji, które również się starają?

    Pozdrawiam,
    A.

    Sanka, Tekana, JoJo86 lubią tę wiadomość

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 14 września 2013, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wczoraj odstawiłam ostatecznie od piersi rocznego synka. Od pewnego czasu jadł raz dziennie i 2-3 razy w nocy. Teraz ma szlaban na cycka ;-) To mój 3 cykl starań, drugi z obserwacją i okazało się, że moja faza lutealna trwa tylko 10 dni, a to raczej za mało aby zarodek mógł się zagnieździć. Wydaje mi się, że to przez karmienie piersią, bo przed ciążą fl miała ok 14 dni a w ciążę zaszłam w 2 cyklu starań.
    Walczę też ze słabym śluzem - efekt półrocznego brania tabletek anty przed pierwszą ciążą, ale to chyba nie jest duży problem zważywszy na fakt, że jedno dziecko już mam.
    Wyczytałam gdzieś, że w ciąży i podczas karmienia piersią kobiety często mają niedobór wit. B6, a ma ona istotne znaczenie dla płodności więc zaczęłam przyjmować suplementy (150 mg dziennie).
    Aktualnie przyjmuję:
    Wit. B6, magnez, wit. C, wapno oraz siemię lniane i wiesiołek na polepszenie śluzu. Miałam nadzieję, że z drugim dzieckiem uda się równie prosto jak z pierwszym, a tu klops.

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 19 września 2013, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny musicie odczekac do 6-12 miesiecy po ostatecznym odstawieniu dzidziusia od piersi, aby prolaktyna odpowiedzialan za mleczko spadla i aby hormonki sie wyregulowaly. :)

    Mammisima88 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 19 września 2013, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie strasz, marzę o małej różnicy wieku między bobasami :/
    Cykle mam regularne, owulacja jest, tylko ta faza lutealna mnie niepokoi, choć 10 dni to chyba nie jest jeszcze jakaś masakra...

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 19 września 2013, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalezy kiedy dochodzi u Ciebie do implantacji...jesli do 8-9dpo to ok, ale jesli od 10-12 to nie za bardzo...jesli masz 10 dniowa fl to zazwyczaj juz 8-9dpo zaczyna pomalu spadac progesteron. Ja bym na wszelki wypadek zakupila b6 oraz magnez a jak nie pomoze to do gina po luteine lub duphaston ;)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 19 września 2013, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B6 +magnez biorę od początku tego cyklu, a u gina byłam wczoraj. Powiedział, że 10 dni jest ok, bo do implantacji dochodzi ok 4 dnia po owu... Nic, jak suplementy nie pomogą to trzeba będzie zmienić gina, bo ten mnie nie przekonuje.

    Zawsze jest też szansa, że wszystko samo się unormuje skoro już nie karmię...

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie jestem w 3cim cyklu starań, karmię 15 miesięczną córcię. Poprzedni cykl miałam już ok, taki jak przed ciążą (był to 3ci cykl po porodzie). Wcześniejsze miały wydłużoną pierwszą fazę... Chciałabym wydłużyć FL, ale przed ciążą taż miałam 12-13 dni i nie stanowiło to przeszkody.
    Na razie nie odstawiam młodej. To są artykuły, które bardzo mi pomogły w zrozumieniu co się dzieje i podjęciu decyzji, że staram się nie odstawiając na razie córy:
    http://kellymom.com/bf/normal/fertility/
    http://kellymom.com/bf/normal/ttc-while-bf/

    Czy są mamy w podobnej sytuacji?

    aga.just lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lithe życzę powodzenia i doskonale Cię rozumiem, że próbujesz nie odstawiając.

    Ja ostatecznie odstawiłam córę pod koniec sierpnia, łącznie 2 lata kp :)
    Chciałam 2,5 jednak nałożyły się i starania o malucha, i mała zaczęła mnie gryźć, spać z piersią w buzi i jakoś poszło. Na szczęście bez płaczu, zrozumiała, a na tym mi zawsze zależało, żeby nie robić nic na siłę i wbrew małej.
    Badałam prolaktynę - ok. Pozostałe hormony też ok. Póki co działamy, po małych zawirowaniach (torbiel i 2 mies leki anty żeby ją wyleczyć, potem mega długi ponad 60d cykl), ten cykl chyba będzie bez owu. Zobaczymy.

    Lithe powodzenia i daj znać jak Wam idzie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2013, 22:59

    Magda lubi tę wiadomość

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co mała przedwczoraj sama zrezygnowała z karmienia "do podusi". Więc zostało nam już tylko karmienie nocne. Mi się marzy też tak co najmniej z 2 latka pokarmić.
    Owulację niby mam (+ na teście owulacyjnym, skok tempki - a w poprzednim miesiącu nawet mi ginek potwierdził), poprzedni cykl był już normalny - taki jak przed ciążą.
    Na razie ani ja, ani młoda nie jesteśmy jeszcze gotowe na odstawienie, ale taż nie widzę jeszcze takiej konieczności :)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe skoro cykle wrłociły do normalności to trzymam kciuki. Widzisz, u mnie mimo ostawienia nadal zawirowania, więc nie ma reguły. Karmcie się na zdrowie!

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) Ginek też doradza nie odstawiac, a mam do niego duże zaufanie, prowadzi mnie odkąd byłam nastolatką... Pozdrawiamy :)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to super ginka masz, trzymaj się go :)

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nie pojawiła się żadna nowa karmiąca staraczka?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • irka81 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja jestem nową karmiącą staraczką, ale pewnie trochę czasu to zajmie. Mam 7 mies. synka. Dopiero miałam jeden okres, więc na razie trudno mi cokolwiek planować. Co najdziwniejsze, teraz czekam na okres -ostatni miałam 3 grudnia, no i czekam. Mam dwa pytania :
    1. jak długo starałyście się o nową dzidzię ( ile cykli)
    2. Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 22:33

    irka81
  • irka81 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamy karmiące jeszcze jedno pytanie - po jakim czasie od porodu okres wam się wyregulował?

    irka81
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja tez karmie piersią moja niespełna sześciomiesięczna córkę i tez chce zacząć starać sie o drugie dziecko (nawet założyłam już tu wątek na temat zajścia w ciąże w czasie kp). Mierze temperaturę, ale chyba na te chwile nie ma to za bardzo sensu, bo nie mam jeszcze @, a i wstaje o rożnych porach z uwagi na nocne karmienia.

    Co do odstawienia i zajścia w ciąże, to właśnie moja bliska znajoma w sierpniu odstawiła swoją 10 miesięczna córkę, a w październiku zaszła w ciąże, wiec szybko zajść tez sie da;)

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 19 lutego 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jest tu teraz któraś karmiąca i starająca się?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 19 lutego 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejoo. Ja jestem. Raz u mnie sie udalo - ale lekarz zapewnil mnie, ze do owulacji się zbliza na monitoringu. Teraz nie wiem...

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 19 lutego 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majamia a jak Twoje cykle? Długo karmisz?
    ja karmiłam pierwszą córcię i bardzo mocno się staraliśmy przy tym, wyżej są moje posty sprzed kilku lat... cykle regularne, wykresy ładne i d*^$^, nic z tego. Druga wyczekana ciąża dokładnie w pierwszym cyklu po zakonczeniu kp. A wtedy miałam ciśnienie na drugie dziecko, oj miałam. Teraz nie wierzę, że mogłoby sie udać - karmię druga córkę już ponad 2 lata. Nawet nie wiem, czy poki karmię będziemy się starać (trochę obwiniam długie kp i krótką przerwę między zakończenie karmienia a kolejną ciążą o plamienia i krwawienia przez cały 1trym drugiej ciąży i mam stracha o powtórkę). Ale z przyjemnością czytam jak innym się udaje, że jest to jednak możliwe i wcale nie takie rzadkie.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 19 lutego 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety przy karmieniu nie ma zaleznisci. Jednej hda sie karkiac zajsc w ciaze, innej nie...
    Ja w styczniu, kiedy starszak mial 10mcy, zaczelam wydluzac karmienia. Chcialam, zdby okres wrócił i moglam latwiej liczyc dni plodne. Wrocil w marcu. A i tak przez kilka cykli sie nie udawalo. Dopiero w czerwcu 'zaskoczylam' i to karmiac piersia. Syt sie odstawil jak bylam w 13tc. Mleczko bylo 'blee'wedlug niego. Mial 19mcy.
    Teraz przy drugim sam okres wrocil w styczniu, jak Mlodszy mial niecale 10mcy. Do tej pory ciagnie sie cykl. Niby dopiero owulacja byla, ale marne szanse na zaskoczenie bedziemy przy tym mieć. Czekam na @, zeby od nowa zaczynac cykl - ktory mam nadzieje, ze bedzie szybszy. Chociaz obawiam się, ze przy cycoholiku moze znowu wstrzymac sie owulacja...

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ