Forum Starając się - ogólne Kiedy czas na rodzeństwo
Odpowiedz

Kiedy czas na rodzeństwo

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • /Natalka Przyjaciółka

Wysłany: 24 czerwca 2019, 07:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 miesiące po drugich urodzinach Emilii zaczęłam starania o drugiegoalucha. Wydawało mi się że moje 4 letnie dziecko dobrze poradzi sobie z młodszym rodzeństwem ale zaczynam mieć wątpliwości...czy to już nie za późno a jeszcze za wcześnie? Jaka różnica wieku jest najlepsza?

hchy3e3kiyb8yirx.png
  • boo123 Autorytet

Wysłany: 24 czerwca 2019, 22:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja tak marzyłam żeby mieć różnice między dziećmi 2-3 lata. Jednak synek niedługo skonczy 3 latka a my nadal bezskutecznie staramy się o rodzeństwo. Też się zastanawiam czy 4 lata to nie za dużo już, ale niestety nie mam na to wpływu. Choć z drugiej strony cieszę się bo poświęciłam sporo czasu na odchowanie synka, moja cała uwaga skupiona jest na nim, jestem cała dla niego. Wyrasta na fajnego, mądrego chłopczyka i w razie gdyby się pojawiło rodzeństwo (oby) to będzie się cieszył i będę miała w nim pomocnika 😀

Ignissa, /Natalka lubią tę wiadomość

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego."
  • nick nieaktualny

Wysłany: 24 czerwca 2019, 23:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

Wiadomość wyedytowana przez autora 4 października 2019, 15:16

Ignissa, /Natalka lubią tę wiadomość

• Ignissa Autorytet

Wysłany: 25 czerwca 2019, 07:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaczęliśmy sie statac, jak córka miała ok. 1,5 roku, chciałam różnicę 2, 2-5 roku. Dziś ma juz ponad 3 latka a rodzeństwa niestety ani śladu. Staram się w tej chwili nie zastanawiać jaka roznica będzie najlepsza, bo jak widać nie mam ma to wielkiego wpływu. Jak się uda, to sie uda, będziemy się cieszyć i jakoś sobie poradzimy :)

/Natalka, Hortensja lubią tę wiadomość

ug378ribriq3l8bh.png

Starania o drugie dziecko - 27cs/12cs po cb
  • Hortensja Przyjaciółka

Wysłany: 29 czerwca 2019, 11:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wydaje się że optymalna jest różnica 2-2.5lat między dziećmi- jest na tyle niewielka, że dzieciaki będą ze sobą emocjonalnie związane i będą towarzyszami zabaw a jednocześnie nie będzie tak trudno dla mamy jak mając dwójkę rok po roku.
    Ja zaczynam starania od lipca.

nzjdsek2d9xn15ft.png
    3i49k6nlhsy0rfdb.png
  • Mysza13 Ekspertka

Wysłany: 29 czerwca 2019, 17:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym różnice na poziomie 2 lat. To jest nasz 3cs. Jakby się udało byłyby równe dwa lata- trzymajcie kciuki.

Chociaż tak na prawdę i tak najważniejsze żeby udało się urodzić zdrowe dziecko:) To kiedy się to uda, no cóż, mamy na to ograniczony wpływ.

Hortensja lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)