Forum Starając się - ogólne Kiedy czas na rodzeństwo
Odpowiedz

Kiedy czas na rodzeństwo

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • /Natalka Przyjaciółka

Wysłany: 24 czerwca 2019, 07:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 miesiące po drugich urodzinach Emilii zaczęłam starania o drugiegoalucha. Wydawało mi się że moje 4 letnie dziecko dobrze poradzi sobie z młodszym rodzeństwem ale zaczynam mieć wątpliwości...czy to już nie za późno a jeszcze za wcześnie? Jaka różnica wieku jest najlepsza?

hchy3e3kiyb8yirx.png
  • boo123 Autorytet

Wysłany: 24 czerwca 2019, 22:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja tak marzyłam żeby mieć różnice między dziećmi 2-3 lata. Jednak synek niedługo skonczy 3 latka a my nadal bezskutecznie staramy się o rodzeństwo. Też się zastanawiam czy 4 lata to nie za dużo już, ale niestety nie mam na to wpływu. Choć z drugiej strony cieszę się bo poświęciłam sporo czasu na odchowanie synka, moja cała uwaga skupiona jest na nim, jestem cała dla niego. Wyrasta na fajnego, mądrego chłopczyka i w razie gdyby się pojawiło rodzeństwo (oby) to będzie się cieszył i będę miała w nim pomocnika 😀

Ignissa, /Natalka lubią tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 24 czerwca 2019, 23:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 15:16

Ignissa, /Natalka lubią tę wiadomość

• Ignissa Autorytet

Wysłany: 25 czerwca 2019, 07:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaczęliśmy sie statac, jak córka miała ok. 1,5 roku, chciałam różnicę 2, 2-5 roku. Dziś ma juz ponad 3 latka a rodzeństwa niestety ani śladu. Staram się w tej chwili nie zastanawiać jaka roznica będzie najlepsza, bo jak widać nie mam ma to wielkiego wpływu. Jak się uda, to sie uda, będziemy się cieszyć i jakoś sobie poradzimy :)

/Natalka, Hortensja lubią tę wiadomość

ug378ribriq3l8bh.png

Starania o drugie dziecko - 27cs/12cs po cb
  • Hortensja Przyjaciółka

Wysłany: 29 czerwca 2019, 11:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wydaje się że optymalna jest różnica 2-2.5lat między dziećmi- jest na tyle niewielka, że dzieciaki będą ze sobą emocjonalnie związane i będą towarzyszami zabaw a jednocześnie nie będzie tak trudno dla mamy jak mając dwójkę rok po roku.
    Ja zaczynam starania od lipca.

ojxeo7eslrb2vzph.png
    3i49k6nlhsy0rfdb.png
  • Mysza13 Ekspertka

Wysłany: 29 czerwca 2019, 17:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym różnice na poziomie 2 lat. To jest nasz 3cs. Jakby się udało byłyby równe dwa lata- trzymajcie kciuki.

Chociaż tak na prawdę i tak najważniejsze żeby udało się urodzić zdrowe dziecko:) To kiedy się to uda, no cóż, mamy na to ograniczony wpływ.

Hortensja lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.