X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kiedy zacząć stosować testy owulacyjne?
Odpowiedz

Kiedy zacząć stosować testy owulacyjne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Invisible90 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Nie wiem czy gdzieś jest taki temat już, nie znalazłam a potrzebuje porady. Mój styczniowy cykl trwał 31 dni, w lutym miał 25 a w marcu 33 dni. W tym miesiącu chciałabym spróbować z testami owulacyjnymi i nie wiem którego dnia zacząć testować przez to, że moje cykle są nieregularne. W styczniu owulacja przypadła na 19 dc, w lutym na 14 dc, a w marcu na 22 dc. Proszę poradzicie mi kiedy zacząć.
    Pozdrawiam Was

    Laura ❤️
    klz99vvjopfii6xl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj.
    Mam podobne cykle,testuję od 9-iu miesięcy, zaczynałam 13, 15 dzień cylku, ale teraz testuję do 11 dnia cyklu bo cylke są różne.
    A jakich testów używasz? Ja te z allegro choć nie są najlepsze ale jak pokażą dwie kreski to na potwierdzenie biorę test z apteki i zawsze się zgadza.

  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja zaczynam w 10dc ale mam zawsze więcej niż 5szt testów także kontynuuje nawet po owym żeby poznać lepiej swój cykl

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam podobnie, choć dosyć często sugeruję się upławami - jak zaczyna się robić wilgotniej, zaczynam testować (nawet jeśli to 9dc)

  • Invisible90 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba też będę musiała wykorzystać więcej niż jedno opakowanie testów. Ja kupiłam testy z apteki firmy apteo. Pierwszy raz będę stosować testy owulacyjne, wcześniej sugerowałam się temperaturą i objawami, ale może źle je odczytuje, bo to już 8 cs.

    Laura ❤️
    klz99vvjopfii6xl.png
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invisible90, polecam zacząć testować zaraz po skończonej @ - poznasz swój cykl i będziesz bardziej pewna zbliżającej się owulacji.
    I zdecydowanie polecam testy z apteki, a nie z allegro.
    Ja wiem, że to spory koszt, ale uwierz, że trochę się już natestowałam i później zawsze żałowałam kupna tych tańszych.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Invisible90 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    Invisible90, polecam zacząć testować zaraz po skończonej @ - poznasz swój cykl i będziesz bardziej pewna zbliżającej się owulacji.
    I zdecydowanie polecam testy z apteki, a nie z allegro.
    Ja wiem, że to spory koszt, ale uwierz, że trochę się już natestowałam i później zawsze żałowałam kupna tych tańszych.
    Dziękuję za radę, może rzeczywiście zacznę już dziś.
    Pozdrawiam :)

    Laura ❤️
    klz99vvjopfii6xl.png
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invisible90 wrote:
    Dziękuję za radę, może rzeczywiście zacznę już dziś.
    Pozdrawiam :)
    Wydaje mi się, że tym bardziej jest to dobry pomysł, gdyż sama napisałaś, że masz nieregularne cykle.
    Powodzenia! :)

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    Invisible90, polecam zacząć testować zaraz po skończonej @ - poznasz swój cykl i będziesz bardziej pewna zbliżającej się owulacji.
    I zdecydowanie polecam testy z apteki, a nie z allegro.
    Ja wiem, że to spory koszt, ale uwierz, że trochę się już natestowałam i później zawsze żałowałam kupna tych tańszych.

    Jaki test polecasz?

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzioszka wrote:
    Jaki test polecasz?

    U mnie najlepiej się sprawdza LH-test owulacyjny 5 szt z mamą i dzieckiem na opakowaniu.

    Poniżej link do grafiki google:

    https://www.google.pl/search?q=testy+owulacyjne+apteka&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiq5MS42bPTAhXIiywKHVI_C_8Q_AUIBigB&biw=1366&bih=672#imgrc=fVWWns3tF50wuM:

    Przynajmniej nie ma wątpliwości kiedy wychodzi pozytyw a kiedy tylko można przypuszczać. To moje subiektywne zdanie.

    Jakbyś była zainteresowana kupnem, to porównaj ceny w kilku aptekach, bo są czasami promocje na nie i zamiast płacić 25 zł, to kosztują 15 zł.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    U mnie najlepiej się sprawdza LH-test owulacyjny 5 szt z mamą i dzieckiem na opakowaniu.

    Poniżej link do grafiki google:

    https://www.google.pl/search?q=testy+owulacyjne+apteka&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiq5MS42bPTAhXIiywKHVI_C_8Q_AUIBigB&biw=1366&bih=672#imgrc=fVWWns3tF50wuM:

    Przynajmniej nie ma wątpliwości kiedy wychodzi pozytyw a kiedy tylko można przypuszczać. To moje subiektywne zdanie.

    Jakbyś była zainteresowana kupnem, to porównaj ceny w kilku aptekach, bo są czasami promocje na nie i zamiast płacić 25 zł, to kosztują 15 zł.

    Dziękuję, zapytam o ten test w mojej aptece, nawet jak będzie te 25 zł kosztował, to zawsze pewniej jest kupić coś drożej a pewnego, niż np. przez allegro, gdzie te testy nie wiadomo jak są przechowywane :)

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, o tym właśnie pisałam wcześniej, madzioszka. Jednakże, jak zaczniesz robić testy owu tuż po @, to tych opakowań w miesiącu zużyjesz dwa, może trzy, także jak jest możliwość kupić je trochę taniej, to dlaczego nie ;) O to mi chodziło :)

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ