X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Konflikt płytkowy
Odpowiedz

Konflikt płytkowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 24 listopada 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam dziewczyn z konfliktem płytkowym, zależy mi na informacjach dotyczących badań, lekarzy, konsekwencji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2019, 14:54

    malamisia lubi tę wiadomość

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podepnę się pod to pytanie, bo interesuje mnie ten temat.

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 24 listopada 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malamisia wrote:
    Podepnę się pod to pytanie, bo interesuje mnie ten temat.
    Dlaczego?
    U mnie konflikt wystąpił w 5 ciąży, drugi poród.W 37 tc lekarz zauważył płyn w mózgu płodu, trafiłam do prof.Dębskiej do Bielańskiego, cc i diagnoza wylew śródczaszkowy.Dziecku spadły płytki, więc przetoczono i zrobiono badanie na konflikt. Szukam dziewczyn, których dotyczy konflikt płytkowy, bo chcę wiedzieć, jak u nich to wyglądało, do jakich lekarzy trafiły, czy zaszły w ciążę, jakie były konsekwencje.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2019, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W badaniach genetycznych, wyszło mi, że jest zwiększone ryzyko wystąpienia konfliktu płytkowego.
    Jestem po trzech poronieniach ale bardzo wczesnych, 6-7 tydzień.
    Każdy z lekarzy, łącznie z genetykiem, których pytam o to ryzyko konfliktu mnie zlewa i mówi, że to będzie trzeba sprawdzić w ciąży. I nie tłumaczy mi za wiele.
    Przykro mi z powodu Twojego Maleństwa, jak się macie teraz? dużo zdrowia!

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 25 listopada 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malamisia wrote:
    W badaniach genetycznych, wyszło mi, że jest zwiększone ryzyko wystąpienia konfliktu płytkowego.
    Jestem po trzech poronieniach ale bardzo wczesnych, 6-7 tydzień.
    Każdy z lekarzy, łącznie z genetykiem, których pytam o to ryzyko konfliktu mnie zlewa i mówi, że to będzie trzeba sprawdzić w ciąży. I nie tłumaczy mi za wiele.
    Przykro mi z powodu Twojego Maleństwa, jak się macie teraz? dużo zdrowia!
    Nie daj się zbyć, konflikt płytkowy może być tragiczny w skutkach, z tego co zdążyłam się zorientować ciąże są odrzucane, 80% dzieci rodzi się martwych lub umiera po porodzie lub tak jak w moim przypadku doznaje wylewu.
    Z mojego doświadczenia mogę Ci podpowiedzieć, żebyś zgłosiła się do Instytutu Hematologii w Wawie i prof. Marzeny Dębskiej. To cudowna kobieta i mną zajęła się w tym moim nieszczęściu nie tylko jak lekarz ale jak empatyczny człowiek. Miała pacjentki takie jak Ty i one urodziły, oczywiście przy wsparciu medycznym.
    Moja Maleńką ma miesiąc, zachowuje się jak zdrowe niemowlę, ale nie wiem, jaki ten wylew będzie miał wpływ na jej rozwój. Ja jestem zdruzgotana psychicznie, bo jak widać w mojej stopce mam bogatą historię i miałam nadzieję, że wszystkie nieszczęścia za mną.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za konkrety gdzie się zgłosić. Dobrze wiedzieć, gdzie szukać pomocy.
    To straszne, że po tym wszystkim co przeszliście, jeszcze to Was spotkało.
    Dużo zdrowia dla Twojej Córeczki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2019, 08:13

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ