X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Konflikt pomocy
Odpowiedz

Konflikt pomocy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej mam pytanie odnośnie konfliktu serologicznego.Moj facet ma Arh+ a ja mam 0rh+ czy to czymś grodzi? Czytałam ze nie dobrze jak facet ma + .....

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niczym to nie grozi, oboje macie +, więc nie masz się czym martwić :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam na necie ze to wielki problem jak facet ma + , ze to moze grozic poronieniem, chore dziecko moze sie urodzic...wystraszyłam sie !!

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest problem, jak któreś ma -, a nie +. Większość ludzi ma Rh+, z tego co się orientuję :) Także bez paniki, konflikt serologiczny byłby gdybyś ty miała -, a facet + i dziecko mogłoby mieć wtedy +. Wtedy to jest problem.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje ufff...kamień z serca!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet jeśli jedno z Was ma grupę - a drugie dodatnią przy pierwszym dziecku konflikt jest nie możliwy. Dopiero w drugiej ciąży istnieje ryzyko ale na to też są sposoby tzn. Odpowiednie leki więc raczej nie ma problemu w tych czasach :)

    Posok82, Znowu.ta.kryska lubią tę wiadomość

  • Enii Autorytet
    Postów: 711 330

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam rh- maz rh+. Pierwsze dziecko zazwyczaj ma rh po matce . Jako ze u nas syn przejął po tacie Rh + dostałam zaszczyk

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 13:43

    💗5 💗
    km5shdge5oahi2o2.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agis29 wrote:
    hej mam pytanie odnośnie konfliktu serologicznego.Moj facet ma Arh+ a ja mam 0rh+ czy to czymś grodzi? Czytałam ze nie dobrze jak facet ma + .....


    Ja mam Rh- mój mąż Rh+. Mamy troje dzieci. Wszystkie zdrowe, ciąże bez problemów. Po każdym porodzie dziecko miało badaną krew, a że wszystkie dostały Rh tatusia, czyli +, to ja po każdym porodzie dostawałam jeden zastrzyk. I już.

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieprawda,

    nawet jak oboje rodzice mają + to dziecko może mieć - i może to rodzić konflikt. Ale to bardzo rzadko się zdarza.
    Tylko jak oboje rodzice mają - to jest pewność, że dziecko też będzie -.
    Zazwyczaj faktycznie dziecko dziedziczy rh po mamie - poza tym w ciąży standardowo 2-3 razy się to bada.
    Prawdą jest też, że jeśli rodzice mają konflikt serologiczny, to w pierwszej ciąży rzadko są problemy, ale profilaktycznie większość osób bierze wtedy immunoglobuliny. Zastrzyk po porodzie to już bez dyskusji powinni podać w szpitalu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 08:15

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ