X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne koniec umowy a przedluzenie L4
Odpowiedz

koniec umowy a przedluzenie L4

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 4 października 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pytanie z zupelnie innej beczki :)

    Kolezanka jest na L4 ale nie z powodu ciazy ;) z koncem grudnia konczy jej sie umowa w pracy. Istnieje duze prawdopodobienstwo ze moga jej tej umowy nie przedluzyc.
    Powiedzcie czy moglaby "pociagnac " zwolnienie nawet jak umowa sie skonczy?
    Czy ktoras z Was wie moze co wctej sytuacji mozna zrobic?
    Bede wdzieczna za jakas podpowiedz :)

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze ciagnac tyle ze musi wziac na tydzien przed koncem umowy i pozniej ciagnac to przez pol roku bedzie dostawac 80% poborow.

    mycha28 lubi tę wiadomość

  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 4 października 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Moze ciagnac tyle ze musi wziac na tydzien przed koncem umowy i pozniej ciagnac to przez pol roku bedzie dostawac 80% poborow.

    Dzieki za odp :)

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 4 października 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka a moze wiesz czy jak juz umowa sie skonczy to druk ze zwolnieniem trzeba osobiscie do ZUS-u skladac?

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak do ZUSU i jakis papier wypelnic bo to te 80% ZUS wyplaca, i inne dokumenty ktore zechce ZUS.

    mycha28 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 października 2014, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mozna nawet isc na L4 po zakonczeniu stosunku pracy - do 14 dni od dnia zakonczenia stosunku pracy podaje sie numer NIP bylego pradcodawcy reszte zalatwia zus

    mycha28 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2014, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jak dziewczynie kończy się umowa o pracę i jest w ciąży (powyżej 3 miesiąca) pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do dnia rozwiązania. Trzeba zanieść zaświadczenie o ciąży i na ciążowym L4 dostaje się 100% wynagrodzenia

    Patus_777, haen lubią tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 5 października 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nawet nie jest tak, ze pracodawca ma obowiazek przedluzyc. Powyzej 3m-ca przedluza sie do rozwiazania z mocy prawa. Nie trzeba robic zadnych aneksow do umowy, nic takiego. Porad dot.prawa pracy udzielaja na www.pip.gov.pl Jest tam jakas zakladka taka, kiedys sie natknelam przypadkiem.

    mycha28 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeżeli będę poniżej 3m-ca w ciąży, to mogą mi nie przedłużyć umowy oraz ZUS nie będzie mi wypłacał wynagrodzenia?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesia tak dokladnie, ponizej 3 miesiaca umowa nie przedluza sie....aszka nie jest tak do konca jak pisze .wcale nie musi brac na tydzien przed koncem umowy zwolnienia.Wazne aby w dniu ustania stosunku pracy czyli przy umowei na czas okreslony przebywac na zwolnieniu, wtedy pracodawca przekazuje to zwolnienie razem z wypełnionym drukiem Z-3 oraz świadectwem pracy, chorujący musi minimum dwa tyg chorowac aby dostac zasiłek ale wcale nie musi to byc pól roku.Wiem bo si tym zajmuje:)

    Eklerka lubi tę wiadomość

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 26 marca 2015, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    To nawet nie jest tak, ze pracodawca ma obowiazek przedluzyc. Powyzej 3m-ca przedluza sie do rozwiazania z mocy prawa. Nie trzeba robic zadnych aneksow do umowy, nic takiego. Porad dot.prawa pracy udzielaja na www.pip.gov.pl Jest tam jakas zakladka taka, kiedys sie natknelam przypadkiem.
    A co jak kobieta w ciąży musi poinformować pracodawcę przed 3 mc? Jak to wtedy wygląda? Wtedy też przedłuża jej do porodu?
    Mała poprawka. Za pozno zauważyłam. Co jeśli kobieta nie jest jeszcze w 3 miesiacu i ma przynieść l4? A np. W dniu.zakończenia umowy będzie załóżmy w 4 miesiacu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 07:44

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2015, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    A co jak kobieta w ciąży musi poinformować pracodawcę przed 3 mc? Jak to wtedy wygląda? Wtedy też przedłuża jej do porodu?
    Mała poprawka. Za pozno zauważyłam. Co jeśli kobieta nie jest jeszcze w 3 miesiacu i ma przynieść l4? A np. W dniu.zakończenia umowy będzie załóżmy w 4 miesiacu?
    Nie ważne kiedy poinformujesz, ważne w którym m-cu jesteś kiedy kończy ci się umowa, jeśli w 4 mcu to przedłuzona do zcasu porodu z mocy prawa.....Później dokumenty do ZUS wystawia pracodawca i dalej macierzyńskie i rodzicielksi wypłaca ZUS.


    wszystkie pięknie objaśnione.


    http://weblog.infopraca.pl/2013/01/ciaza-i-3-miesiace-kiedy-pracodawca-moze-zwolnic/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 07:55

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 26 marca 2015, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, dzieki :). Czyli bez obawy moge isc wczesniej na l4? :)

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2015, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, bo na L-4 zwolnić Cie nie może,a powyżej 3 m-ca przedłuża do czasu porodu, tak jak pisałam wyżej:)

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 26 marca 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok. wiem ze troche to moze byc meczace takie pytania o niby jasne rzeczy ale wole 10 razy sie spytac zeby byc pewna że dobrze to rozumiem :P. Czyli teraz musze zajsc do poczatku wcześnia żeby spokojnie nie musiec sie martwic czy mi przedluza czy nie, a jak sie nie uda to czekac do konca roku czy mi przedluza czy nie i wtedy po sylwestrze znow zaczac sie starac bo pozniej dostaje sie na 15 miesiecy wiec bede miala wiecej czasu :P

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laski też tak chciałam z mężem kombinować ;/ ale czy mi się uda zajść nie wiem;/ mam umowę w przedszkolu do 31.08.2015 więc mam ostatecznie teraz kwiecień i maj by zaciążyć...;/ niestety pragniemy dziecka a bez jednej wypłaty mniej będzie ciężko ...same wiecie jak to jest;/

    http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/od-2016-zmiany-w-becikowym,164526.html

    chociaż weszła w życie ta ustawa... ale znając życie tylko patola się liczy w naszym Państwie;/eh

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No te zmiany są poprostu bezbłędnie. Rząd chce promować bezrobocie i umowy smiciowe nagradzać becikowym po 1000 zł przez rok. I taki przyklad: Pani X żona Pana XX prezesa zarabiajacego 20 tys miesięcznie, która nigdy nie zhańbiła się pracą w nagrodę dostanie od państwa 12000zl za urodzenie dziecka. A Pani Y zarabia 1300zl miesięcznie dostaje 1000 becikowego jednorazowo!
    żeby mnie tu jasno zrozumiany. Ja nie neguje pomocy potrzebującym. Ale te zmiany są niedorzeczne. Bo kobieta pracująca na minimalnym wynagrodzeniu defacto sponsoruje tą która nie pracuje wg. Gdzie tu sens?
    Niestety ja nie rozumiem polityki prorodzinnej w tym kraju.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2015, 19:24

    Eklerka, Blondik lubią tę wiadomość

  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renieczka wrote:
    No te zmiany są poprostu bezbłędnie. Rząd chce promować bezrobocie i umowy smiciowe nagradzać becikowym po 1000 zł przez rok. I taki przyklad: Pani X żona Pana XX prezesa zarabiajacego 20 tys miesięcznie, która nigdy nie zhańbiła się pracą w nagrodę dostanie od państwa 12000zl za urodzenie dziecka. A Pani Y zarabia 1300zl miesięcznie dostaje 1000 becikowego jednorazowo!
    żeby mnie tu jasno zrozumiany. Ja nie neguje pomocy potrzebującym. Ale te zmiany są niedorzeczne. Bo kobieta pracująca na minimalnym wynagrodzeniu defacto sponsoruje tą która nie pracuje wg. Gdzie tu sens?
    Niestety ja nie rozumiem polityki prorodzinnej w tym kraju.

    No właśnie;/ banda złodziei, że szok ;/

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 20 maja 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Laski powiedzcie co jest po tym pół rocznym L-4 ? Zus dalej płaci do dnia porodu? a potem jest zasiłek macierzyński, czy nie przysługuje?

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 20 maja 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patus_777 wrote:
    Laski powiedzcie co jest po tym pół rocznym L-4 ? Zus dalej płaci do dnia porodu? a potem jest zasiłek macierzyński, czy nie przysługuje?
    Zus placi do dnia porodu
    potem zasiłek macierzynski i rodzicielski przez 52tygodnie łącznie (przez caly okres 80%)

    Patus_777 lubi tę wiadomość

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ