X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne koniec umowy a przedluzenie L4
Odpowiedz

koniec umowy a przedluzenie L4

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 20 maja 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    80% na zasiłku, bo l4 w ciazy oczywiscie 100 %

    Patus_777 lubi tę wiadomość

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 20 maja 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati87 wrote:
    80% na zasiłku, bo l4 w ciazy oczywiscie 100 %


    Dzięki za info :D teraz by się udało;/ nie mam siły szukać pracy jak pragniemy mieć tylko, teraz dziecko;/ od czerwca będzie 4 cykl starań oby się udało ;))

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 21 maja 2015, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakbym zaszla np w październiku-listopadzie (umowę mam do końca grudnia) i wzięła sobie od razu l4 i ciągnęła do 3 miesiąca to wtedy też mnie zwolnic nie mogą do porodu? I macierzynski dostane tak jakby od nich?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 21 maja 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    A jakbym zaszla np w październiku-listopadzie (umowę mam do końca grudnia) i wzięła sobie od razu l4 i ciągnęła do 3 miesiąca to wtedy też mnie zwolnic nie mogą do porodu? I macierzynski dostane tak jakby od nich?


    Hej jakbyś zaszła teraz to jest ochrona , że po ukończeniu 3 miesiąca ciąży nikt cie nie zwolni i z mocy prawa jest ci przedłuża umowa do dnia porodu... miesiąc oni płacą a dalej ZUS do dnia porodu i normalnie masz macierzyński itd;) a jeśli byś nie zdążyła tak jak ja ( mam do 31.08. 2015 umowę) to min wydaje mi się musisz być w pierwszym miesiącu żeby lekarka ci wystawiła zwolnienie i ciągniesz go do połowy roku ...dalej płaci ZUS i reszta tak jak pati87 wyżej napisała jak jest dalej:)

    najgorsze to, że jak się chce zajść, to się nie udaje zaciążyć;/

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 21 maja 2015, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to ok dzięki :). Nie wiem czy zdarze bo niby plemniki męża mają mała ruchliwość ale mój ginekolog stwierdził że przy ich ilości nic nie trzeba z tym robić. A ja musze wyleczyc nadzerke i chce to przed ciaza zrobić..także nie wiem czy zdarze jakby się okazało ze mąż musi mieć wspomagacze

    Patus_777 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja mam jeszcze takie pytanie. Mam umowe o pracę do konca wrzesnia 2015. Kolejna umowa jaką musieliby ze mna podpisac to umowa na czas nieokreslony. Wiem,ze jezeli zaszlabym w ciaze to maja obowiazek przedluzyc mi umowe do terminu porodu ale czy MOGA tez mi przedluzyc na czas nieokreslony?czy wg prawa nie ma takiej mozliwosci?pytam bo wiem,ze duzo osob oszukuje pracodawcow do dnia przedluzenia umowy i dopiero mowi o ciazy ale gdybym chciala byc fair i poinformowac pracodawce szybciej to czy mi sie to oplaca?;)

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracodawca nie ma takiego obowiązku, ale znam 2 przypadki, kiedy dziewczyny miały umowę na czas określony i poszły szczerze porozmawiać i jedna następnego dnia dostała nową umowę na czas nieokreślony, a druga dostała nową jak poprzednia się skończyła. Więc wszystko zależy od pracodawcy

    Pazyfae lubi tę wiadomość

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 21 czerwca 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Wombi, wlasnie chcialam wiedziec czy jest w ogole taka opcja z prawnego pktu widzenia :)

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Dziewczyny a ja mam jeszcze takie pytanie. Mam umowe o pracę do konca wrzesnia 2015. Kolejna umowa jaką musieliby ze mna podpisac to umowa na czas nieokreslony. Wiem,ze jezeli zaszlabym w ciaze to maja obowiazek przedluzyc mi umowe do terminu porodu ale czy MOGA tez mi przedluzyc na czas nieokreslony?czy wg prawa nie ma takiej mozliwosci?pytam bo wiem,ze duzo osob oszukuje pracodawcow do dnia przedluzenia umowy i dopiero mowi o ciazy ale gdybym chciala byc fair i poinformowac pracodawce szybciej to czy mi sie to oplaca?;)

    Nie przedluza jeśli będziesz na l4 - a jak będziesz pracować to już od pracodawcy zależy. No i prawo chroni cieżarne ze juz od pierwszego dnia ciąży nie mogą nas zwolnić no a z przedłużeniem umowy to tak jak pisały dziewczyny wyżej trzeba mieć skończony 3 miesiąc ciąży aby ją przedłużyć z mocy prawa

  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 1 lipca 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny to ja mam takie pytanie.... biorac pod uwage, ze mam za soba poronienie to nie chcialabym od razu informowac jak mi sie uda o fakcie zajscia w ciaze i tu moje pytanie ... czy trzeba jakos udowadniac ze jest sie w 3 miesiacu ciazy?

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 10 lipca 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakbym np była w drugim miesiacu ciazy w dniu zakończenia umowy i wczesniej poszła na l4 i ciągła tak oczywiście do końca ciazy to czy wtedy z racji l4 przedłuży mi się umowa?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 10 lipca 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coffee wrote:
    dziewczyny to ja mam takie pytanie.... biorac pod uwage, ze mam za soba poronienie to nie chcialabym od razu informowac jak mi sie uda o fakcie zajscia w ciaze i tu moje pytanie ... czy trzeba jakos udowadniac ze jest sie w 3 miesiacu ciazy?
    Jeśli masz na czas nieokreślony umowę to raczej nie bo po co?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 10 lipca 2015, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    girl chodzilo mi np o umowe na okres powiedzmy 3 miesiecy dla przykladu, moze byc roku(umowa na czas okreslony) jak wowczas udowodnic, ze jest 3 miesiac ;)

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 11 lipca 2015, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli dobrze kojarze to na zaswiadczeniu ktore dajesz pracodawcy lekarz pisze ktory to tydzien

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 11 lipca 2015, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w tej straconej ciazy lekarz napisal mi tylko: rozpoznanie ciaza(pewnie trzeba napomknac, zeby lekarz dopisal ktory tydzien) :) dzieki girl :)

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 11 lipca 2015, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bo moze jeszcze byla za wczesna. Odpisze mi ktos?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 11 lipca 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    girl z tego co wiem to jest wowczas tak jak w innych przypadkach(nie zwiazanych z ciaza) dopoki jestes na l4(max 6 badz 9 miesiecy(juz nie pamietam ile dokladnie) to otrzymujesz pieniazki a potem komisja... ale jesli porod by nastapil w trakcie to wg mnie i tak chyba dostajesz jakis zasilek z zus no ale tego nie wiem... moze jest ktos obeznany bardziej? ;)

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ