X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Korona stres
Odpowiedz

Korona stres

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • lili1987 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 18 października 2020, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, temat może już kiedyś byl.wybaczcie...dawno mnie tu nie bylo.
    Mam synka prawie dwuletniego...chciałam mieć mała roznice wieku między dziećmi ale też potrzebowałam wrócić do pracy, trochę poprzebywac z ludźmi z dorosłymi i psychicznie odpoczac. W sumie we wrześniu jakoś mi się odmieniło i coraz bardziej zaczęłam myśleć o drugim dziecku że tak naprawdę chciałabym już być w ciąży. Ale nachodzą mnie obawy że co jeśli zachoruje na korona a każda infekcja w pierwszym trymestrze jest mega niebezpieczna. Rozumiem że korona będzie z nami już zawsze i raczej racjonalnie podchodzę do tego ale ciąża to ciąża...wiem że mogę się długo starać ...sama już nie wiem. Czekać na nowy rok aż trochę będzie bezpieczniej to chyba bez sensu..jak do tego podchodzicie?

    p19uyx8de6tgho7u.png
  • Morgana Autorytet
    Postów: 475 327

    Wysłany: 18 października 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lili1987 wrote:
    Hej Dziewczyny, temat może już kiedyś byl.wybaczcie...dawno mnie tu nie bylo.
    Mam synka prawie dwuletniego...chciałam mieć mała roznice wieku między dziećmi ale też potrzebowałam wrócić do pracy, trochę poprzebywac z ludźmi z dorosłymi i psychicznie odpoczac. W sumie we wrześniu jakoś mi się odmieniło i coraz bardziej zaczęłam myśleć o drugim dziecku że tak naprawdę chciałabym już być w ciąży. Ale nachodzą mnie obawy że co jeśli zachoruje na korona a każda infekcja w pierwszym trymestrze jest mega niebezpieczna. Rozumiem że korona będzie z nami już zawsze i raczej racjonalnie podchodzę do tego ale ciąża to ciąża...wiem że mogę się długo starać ...sama już nie wiem. Czekać na nowy rok aż trochę będzie bezpieczniej to chyba bez sensu..jak do tego podchodzicie?

    Ja się tylko obawiam, że w razie ciąży zabraknie dostępu do lekarzy i szpitali. Teraz liczy się tylko korona a inne choroby przestały istnieć :/
    Samej koronki się nie boję, bo wszystkie osoby, które znam i były "niby chore" nie miały żadnych objawów i dobrze się czuły.

    33l. ♀ ➥PCOS
  • lili1987 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 18 października 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To też racja. Bo wszystko zamykają. Zamykali jak było 300 zachorowań i tylko spowolnili to co jest nieuniknione...
    Boje się że jak zajde to wpadnę w panikę i będę bała się widzieć z kimkolwiek, nawet na Boże Narodzenie. Ja wiem za duzo myślę....

    p19uyx8de6tgho7u.png
  • Katarina_89 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 18 października 2020, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)
    Ja też chciałabym starać się o drugie dziecko ale jestem pełna obaw. Martwię się brakiem łatwego dostępu do lekarzy/szpitali i o zachorowanie w 1 trymestrze (jak na razie za wcześnie jest o jakiekolwiek dane na ten temat. ) Jak bym była w ciąży to wiem, ze stresowałabym się spotkaniami w ciągu tych pierwszych 3 miesięcy zwłaszcza. Wiadomo, ze wirus będzie długo ale teraz w tym okresie jesiennym się rozhulał i chyba poczekam aż się wyciszy...Sama już nie wiem! :) Ale z tego co widzę to większość dziewczyn podchodzi do tematu na luzie :P

  • Monia66 Autorytet
    Postów: 454 498

    Wysłany: 18 października 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie teraz jest jest taka pora roku, że więcej osób choruje, jest przeziębionych, ale nie można popadać w schizy. Ja przed zrobieniem testu byłam mega przeziębiona, kiepsko się czułam, bralam gripexy, nie gripexy, dużo rzeczy na przeziębienie a w ciąży bylam, tylko jeszcze o tym nie wiedzialam. W ciągu całego roku można się przeziebic to raz, a dwa, nie wiemy jak będzie wyglądała sytuacja za pol roku. Może być lepiej, a mogą już całkiem wszystko wyzamykac.
    Koronawirus to druga sprawa, bo ja akurat w niego nie wierze.

    qb3cj48ae751dsv6.png
  • lili1987 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 18 października 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego nie wierzysz? Wiem że już istniały wcześniej koronawirusy ale jednak to jest jakiś nowy szczep..niby ludzie chorują i znajomi też tracili węch i smak...właśnie nikt nie wie czy będą te powikłania, jaki ma wpływ na płód itp...z drugiej strony liczę że będzie już lepiej ale może się okazać że za pół roku też nie będzie lepiej bo póki co to mały procent Polaków to przechorowalo. Wg mnie zamknięcie w marcu kwietniu to sztuka dla sztuki..aby wybory były i opóźnić to co nieuniknione..czyli zachorowania ludzi. Przez to inne państwa sobie poradzą szybciej z epidemia a my jesteśmy na samej jej początku a gospodarka już jest zrujnowana.
    Ale.wiem że ja "potrafię" świrować bo nie mam przeciwciał na toksoplazmoze i cytomegalie i w pierwszej ciąży była mega zestresowana tym.a teraz jeszcze korona i sezon grypowy. Sama już nie wiem.

    p19uyx8de6tgho7u.png
  • lili1987 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 18 października 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co Wasi lekarze uważają? Czy nie pytacie się zbytnio?

    p19uyx8de6tgho7u.png
  • Katarina_89 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 18 października 2020, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okres jesienny wolałabym przeczekać właśnie w związku z tym,że też łatwiej się przeziębić.Z lekarzem rozmawiałam ale to było na początku kwietnia i wiadomo, wtedy jeszcze zalecał wstrzymanie ze staraniami...a teraz pewnie juz inaczej.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ