X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kosmetyczki, manicurzystki, fryzjerki - czy nasz zawód ma wpływ na płodność?
Odpowiedz

Kosmetyczki, manicurzystki, fryzjerki - czy nasz zawód ma wpływ na płodność?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Tak mnie to nurtuje od dłuższego czasu. Czy są tutaj jakieś kosmetyczki lub fryzjerki starające się dłuższy czas o dziecko? Czy ktokolwiek sugerował Wam, że Wasza praca, a raczej czynniki w niej występujące, mogą mieć wpływ na płodność?
    Mnie jakiś czas temu koleżanka powiedziała, że czytała badania gdzie wykazano, że dużo większa trudności w zajście w ciążę mają dziewczyny wykonujące paznokcie: opary lakierów, żeli, hybryd, zmywaczy i wszechobecny pył. Wiadomo, można to minimalizować, ale tak samo fryzjerki przybywające w oparach farb kilka godzin dziennie i wdychanie ton lakierów do włosów (naprawdę wiem co mówię) mogą mieć podobny problem. Mam w pracy kilka fryzjerek, które dzieci mają (tylko 1 miała problem, ale po roku zaszła), więc tak się zastanawiam...
    Druga sprawa czy jak znajdę w ciążę, to lepiej może nie robić pewnych zabiegów? Wiem że zabiegi z silnymi ultradźwiękami np.na ciało lub lasery są b.nie korzystne dla ciężarnej która je wykonuje i lepiej wziąć L4 lub zrezygnować z tych zabiegów.
    Jakie są Wasze doświadczenia? Czy Wam lekarzecis mówili lub sugerowali?

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 9 lutego 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej :)
    Tak mnie to nurtuje od dłuższego czasu. Czy są tutaj jakieś kosmetyczki lub fryzjerki starające się dłuższy czas o dziecko? Czy ktokolwiek sugerował Wam, że Wasza praca, a raczej czynniki w niej występujące, mogą mieć wpływ na płodność?
    Mnie jakiś czas temu koleżanka powiedziała, że czytała badania gdzie wykazano, że dużo większa trudności w zajście w ciążę mają dziewczyny wykonujące paznokcie: opary lakierów, żeli, hybryd, zmywaczy i wszechobecny pył. Wiadomo, można to minimalizować, ale tak samo fryzjerki przybywające w oparach farb kilka godzin dziennie i wdychanie ton lakierów do włosów (naprawdę wiem co mówię) mogą mieć podobny problem. Mam w pracy kilka fryzjerek, które dzieci mają (tylko 1 miała problem, ale po roku zaszła), więc tak się zastanawiam...
    Druga sprawa czy jak znajdę w ciążę, to lepiej może nie robić pewnych zabiegów? Wiem że zabiegi z silnymi ultradźwiękami np.na ciało lub lasery są b.nie korzystne dla ciężarnej która je wykonuje i lepiej wziąć L4 lub zrezygnować z tych zabiegów.
    Jakie są Wasze doświadczenia? Czy Wam lekarzecis mówili lub sugerowali?

    Hej mi nigdy nic lekarz takie nie sugerował, ale co jakiś czas mnie to również nurtuje...nie jest to chyba aż tak obojętne dla organizmu..

    Selina lubi tę wiadomość

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    Hej mi nigdy nic lekarz takie nie sugerował, ale co jakiś czas mnie to również nurtuje...nie jest to chyba aż tak obojętne dla organizmu..
    Hej
    Skoro sugeruje się, że smog też potrafi być przyczyną niepłodności i niepowodzeń, to może właśnie i warunki pracy w jakich jesteśmy :/ Ja nie dość że właśnie w lakierach i zmywaczach siedzę, to jeszcze w Krk mieszkam echh

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 9 lutego 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej
    Skoro sugeruje się, że smog też potrafi być przyczyną niepłodności i niepowodzeń, to może właśnie i warunki pracy w jakich jesteśmy :/ Ja nie dość że właśnie w lakierach i zmywaczach siedzę, to jeszcze w Krk mieszkam echh

    Ja koło Krakowa, więc na jedno wychodzi...też smog. Dobrze, że już tam nie pracuję i nie muszę siedziec w tym syfie choć tutaj praktycznie to samo. Mój mąż siedzi parę godzin w Krk niestety, także być może że i na niego ma to jakiś wpływ...

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    Ja koło Krakowa, więc na jedno wychodzi...też smog. Dobrze, że już tam nie pracuję i nie muszę siedziec w tym syfie choć tutaj praktycznie to samo. Mój mąż siedzi parę godzin w Krk niestety, także być może że i na niego ma to jakiś wpływ...
    A w jakiej mąż branży pracuje? Może informatyczna? ;)

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 10 lutego 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    A w jakiej mąż branży pracuje? Może informatyczna? ;)

    Nie, nie typowo urzędniczy charakter pracy :)

    Selina lubi tę wiadomość

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ