X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 21 maja 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    A hormony męża badaliscie? Testosteron, lh? Czasami hormonki trzeba podrasowac i pyka.
    Niestety wszystkie hormony ok 😉

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • Agaciorka Autorytet
    Postów: 3564 3945

    Wysłany: 24 maja 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego lekarza na NFZ, który ma pojęcie o niepłodności i bez problemu da skierowania na badania ?

    IVF 2021 🍀
    13.03 punkcja jajników ☺️
    18.03 transfer "skocznej" blastki 4.2.2 🍀
    24.03 6dpt beta 48.7mIU/ml
    8dpt 133.9 mIU/ml
    11dpt 358,1 mIU/ml
    8.04 21dpt jest maleństwo 1,3mm i serduszko ❤️
    22.04 fasolka 1,27cm 😍❤️🍀
    26.05 12tc+4 badanie prenatalne wszystko ok ❤️😍
    09.12.2021 3420g szczęścia 54cm miłości ❤️

    Mamy ❄️❄️❄️ (5.2.2, 4.2.2, 4.3.3)

    bhywmg7yzetvsevi.png
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 24 maja 2020, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaciorka wrote:
    Dziewczyny czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego lekarza na NFZ, który ma pojęcie o niepłodności i bez problemu da skierowania na badania ?
    Ja miałam sytuację że jak byłam u lekarza prywatnie dostałam skierowanie na bardzo dużo badań a jak poszłam na NFZ u tego samego lekarza dostałam tylko na jakieś mało znaczące groszowe tłumacząc że nie ma potrzeby robić inne badania.

    Wszystko ma swój czas...
  • Agaciorka Autorytet
    Postów: 3564 3945

    Wysłany: 24 maja 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze wszystkie badania robiłam prywatnie do lekarza też zawsze prywatnie ale nie wiem czy mam pecha czy lekarze nie biorą poważnie moja wielka chcec zostania matka i nie widzę "zaangażowania" aby mi pomóc. Dodatkowo teraz przez całą sytuację wirusowa gorzej z kasą a potrzebuje porobić badania jak prolaktyna TSH i te że tak powiem podstawowe, które chciałabym kontrolnie sprawdzić czy wszystko w normie czy coś się może zaczęło rozregulowywac

    IVF 2021 🍀
    13.03 punkcja jajników ☺️
    18.03 transfer "skocznej" blastki 4.2.2 🍀
    24.03 6dpt beta 48.7mIU/ml
    8dpt 133.9 mIU/ml
    11dpt 358,1 mIU/ml
    8.04 21dpt jest maleństwo 1,3mm i serduszko ❤️
    22.04 fasolka 1,27cm 😍❤️🍀
    26.05 12tc+4 badanie prenatalne wszystko ok ❤️😍
    09.12.2021 3420g szczęścia 54cm miłości ❤️

    Mamy ❄️❄️❄️ (5.2.2, 4.2.2, 4.3.3)

    bhywmg7yzetvsevi.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 24 maja 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W szpitalu na Koperniku jest program leczenia nieplodnosci. Można w jego ramach zbadać hormony, zrobić hsg, histeroskopie, mąż badanie nasienia też może wykonać. Zadzwoń, może teraz nie trzeba dlugo czekac.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • noWa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 maja 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Staramy się o dziecko od września 2019 roku czyli już 9 miesięcy i nic :(...
    Nie potrafię sobie poradzić z tą sytuacją, zaczynam wariować, nie potrafię się uspokoić, nic mnie nie cieszy, cały czas tylko myślę o tym że się nie udaje.... Moje relacje z mężem są coraz bardziej napięte...
    Najchętniej usiadłabym i tylko płakała...
    Jak sobie poradzić z tymi wszystkimi emocjami?

  • A86 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 27 maja 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    Dziewczyny jak wygląda w klinikach w których się leczycie weryfikacja hormonów . Mam na myśli weryfikację przed / po procedurze inseminacji i invitro. Badają np. progesteron? Słyszałam że są kliniki w których szczególnie w przypadku invitro weryfikuje się progesteron i to kilkakrotnie w krótkim czasie po transferze. Również przed i jego wartość jest warunkiem transferu..
    Martwi mnie mój progesteron którego wynik 5-7 dni po owulacji wynosi ok 12. Mimo przyjmowania leków w II fazie cyklu, po inseminacji (duphaston , progesteron).
    Zastanawia mnie podejście lekarzy w tej kwestii, jedni weryfikują, inni mówią że weryfikacja podczas brania leków nie ma sensu.. Jakie jest wasze doświadczenie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2020, 09:21

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 27 maja 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2020, 22:06

    fiorella82 lubi tę wiadomość

  • A86 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 27 maja 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spotkałam się z opinią że zbyt niski progesteron może być przeciwskazaniem do transferu ponieważ może być jedną z przyczyn niepowodzenia. Różnie na to patrzą w różnych klinikach.
    Dlatego zaczęłam drążyć temat i weryfikować swój. Lekarz wogóle takiej weryfikacji nie zlecał stąd moje pytanie o wasze doświadczenia.

  • A86 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 27 maja 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    noWa wrote:
    Dziewczyny,

    Staramy się o dziecko od września 2019 roku czyli już 9 miesięcy i nic :(...
    Nie potrafię sobie poradzić z tą sytuacją, zaczynam wariować, nie potrafię się uspokoić, nic mnie nie cieszy, cały czas tylko myślę o tym że się nie udaje.... Moje relacje z mężem są coraz bardziej napięte...
    Najchętniej usiadłabym i tylko płakała...
    Jak sobie poradzić z tymi wszystkimi emocjami?

    Mam podobnie. Czasem sama się dziwię ile można wytrzymać..
    Ja zaszłam w ciążę po 9 m. starań. W 9 tyg. poronilam.. Teraz staramy się z pomocą lekarzy. Wydawało się że z pomocą bedzie szybciej, łatwiej. Nie jest.. ale nie poddajemy się.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 27 maja 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A86 wrote:
    Spotkałam się z opinią że zbyt niski progesteron może być przeciwskazaniem do transferu ponieważ może być jedną z przyczyn niepowodzenia. Różnie na to patrzą w różnych klinikach.
    Dlatego zaczęłam drążyć temat i weryfikować swój. Lekarz wogóle takiej weryfikacji nie zlecał stąd moje pytanie o wasze doświadczenia.
    Tak jak piszesz, to zależy od kliniki. Ja np. przed crio miałam tydzień wcześniej sprawdzany próg, tzn zanim zaczęłam brać progesteron. Ale w sumie to ja zasugerowałam lekarzowi. Nawet nie wiem jaki miałam wynik, bo wyszłam z założenia, że gdyby był zły to nie byłoby transferu. Niektóre dziewczyny badaja proga dzień przed transferem. Nie wiem na ile to dobra metoda, bo jak sie bierze np duphaston i utrogestan to one nie wychodza w krwi.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • A86 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 27 maja 2020, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Tak jak piszesz, to zależy od kliniki. Ja np. przed crio miałam tydzień wcześniej sprawdzany próg, tzn zanim zaczęłam brać progesteron. Ale w sumie to ja zasugerowałam lekarzowi. Nawet nie wiem jaki miałam wynik, bo wyszłam z założenia, że gdyby był zły to nie byłoby transferu. Niektóre dziewczyny badaja proga dzień przed transferem. Nie wiem na ile to dobra metoda, bo jak sie bierze np duphaston i utrogestan to one nie wychodza w krwi.

    Dzięki za odp. Wydaje się logiczne badać poziom aby dopasować dawkę leku.
    A jakieś inne hormony kontrolowali przed transferem ? Widzę że u ciebie problemem była prolaktyna. W którym dniu cyklu się ją kontroluje?
    Który lekarz się toba opiekuje ?pewnie pisalaś tu ale jestem nowa)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2020, 13:15

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 27 maja 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A86 wrote:
    Dzięki za odp. Wydaje się logiczne badać poziom aby dopasować dawkę leku.
    A jakieś inne hormony kontrolowali przed transferem ? Widzę że u ciebie problemem była prolaktyna. W którym dniu cyklu się ją kontroluje?
    Który lekarz się toba opiekuje ?pewnie pisalaś tu ale jestem nowa)
    Nie, prolaktyna nie była problemem. Jeśli kobieta ma potwierdzona owulacje i nie ma mlekotoku to prolaktyna nie ma wpływu na niepowodzenia w zajsciu w ciążę. Mnie kazano badac w 2 polowie cyklu, po 20 dc.
    Miałam ivf u dr Chrostowskiego, ale on nie prowadzi pacjentek w ciąży, więc już do kliniki nie chodzę.
    Przed świeżym transferem, tzn. przed punkcja mialam sprawdzany estradiol i progesteron. Przed samymi transferami nie kontrolowalam poziomu hormonów.
    Gdzie sie leczysz?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • A86 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 27 maja 2020, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Nie, prolaktyna nie była problemem. Jeśli kobieta ma potwierdzona owulacje i nie ma mlekotoku to prolaktyna nie ma wpływu na niepowodzenia w zajsciu w ciążę. Mnie kazano badac w 2 polowie cyklu, po 20 dc.
    Miałam ivf u dr Chrostowskiego, ale on nie prowadzi pacjentek w ciąży, więc już do kliniki nie chodzę.
    Przed świeżym transferem, tzn. przed punkcja mialam sprawdzany estradiol i progesteron. Przed samymi transferami nie kontrolowalam poziomu hormonów.
    Gdzie sie leczysz?


    już teraz wiem więcej doczytalam o twoim przypadku : )
    my aktualnie w gyn centrum, gdzie przeszliśmy z parens. Trafiliśmy tam po rocznych staraniach i ciązy zakończonej poronieniem. Rozważałam wtedy artvimed ale terminy były długie , teraz żałuję..
    W parens straciliśmy rok.. m.in. na leczenie torbieli czynnościowych antykoncepcją, których (o czym dowiedzielismy się na 2 konsultacjach w innym miejscu m.in. u dr Mrugacza bo Bocian organizował zdalen konsultacje) wogóle się nie leczy jesli są tak małe jak moje. Potem była pandemia. Mamy za sobą 2 inseminacje po lamettcie. W nowym miejscu przygotowujemy się do trzeciej. Potem myślimy o inv.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 27 maja 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A86 wrote:
    już teraz wiem więcej doczytalam o twoim przypadku : )
    my aktualnie w gyn centrum, gdzie przeszliśmy z parens. Trafiliśmy tam po rocznych staraniach i ciązy zakończonej poronieniem. Rozważałam wtedy artvimed ale terminy były długie , teraz żałuję..
    W parens straciliśmy rok.. m.in. na leczenie torbieli czynnościowych antykoncepcją, których (o czym dowiedzielismy się na 2 konsultacjach w innym miejscu m.in. u dr Mrugacza bo Bocian organizował zdalen konsultacje) wogóle się nie leczy jesli są tak małe jak moje. Potem była pandemia. Mamy za sobą 2 inseminacje po lamettcie. W nowym miejscu przygotowujemy się do trzeciej. Potem myślimy o inv.
    Przykro mi😣 To była ciąża naturalna czy po IUI? Długo sie staracie? U kogo byliście w Parens?
    Może tym razem IUI na clo zaskoczy, skoro na lamecie się nie udaje?
    W Artvimedzie tylko do dr Ch. sa takie terminy.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 27 maja 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2020, 22:06

  • A86 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 27 maja 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Przykro mi😣 To była ciąża naturalna czy po IUI? Długo sie staracie? U kogo byliście w Parens?
    Może tym razem IUI na clo zaskoczy, skoro na lamecie się nie udaje?
    W Artvimedzie tylko do dr Ch. sa takie terminy.
    Ciąża naturalna, po roku starań , do kliniki udaliśmy się z uwagi na poronienie którego powtórki się badałam i nadal się boję.. Liczyłam na głębszą diagnostykę po poronieniu ale cyt. "po jednym" się tego nie robi. Kilka badań zrobiłam w swoim zakresie.
    Naturalnie nie staraliśmy się długo ale u mnie 35 lat na karku. Zostaliśmy w klinice, zlecono badania pod kątem płodności, badania partnera wyszły takie sobie stąd te inseminacje.. Które notabene wykończyły mnie tak jak i Ciebie (czytałam). dodatkowe komplikacje kiedy pandemia.. Wiec podchodzimy ost raz.
    Nadal mam lamette. Stymulacja do tej pory kończyła się 1 lub 2 pęcherzykami.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 27 maja 2020, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A86 wrote:
    Ciąża naturalna, po roku starań , do kliniki udaliśmy się z uwagi na poronienie którego powtórki się badałam i nadal się boję.. Liczyłam na głębszą diagnostykę po poronieniu ale cyt. "po jednym" się tego nie robi. Kilka badań zrobiłam w swoim zakresie.
    Naturalnie nie staraliśmy się długo ale u mnie 35 lat na karku. Zostaliśmy w klinice, zlecono badania pod kątem płodności, badania partnera wyszły takie sobie stąd te inseminacje.. Które notabene wykończyły mnie tak jak i Ciebie (czytałam). dodatkowe komplikacje kiedy pandemia.. Wiec podchodzimy ost raz.
    Nadal mam lamette. Stymulacja do tej pory kończyła się 1 lub 2 pęcherzykami.

    Nie chcesz lekarzowi clo zasugerować? Ja bym jednak spróbowała na innym leku, skoro z jednym nie wychodzi.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • A86 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 27 maja 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Nie chcesz lekarzowi clo zasugerować? Ja bym jednak spróbowała na innym leku, skoro z jednym nie wychodzi.
    sugerowałam: )
    czy ja mogę jakoś napisać tutaj do ciebie na priv? chciałabym o cos dopytać.

  • Siskaa Autorytet
    Postów: 4643 5122

    Wysłany: 27 maja 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A86 wrote:
    już teraz wiem więcej doczytalam o twoim przypadku : )
    my aktualnie w gyn centrum, gdzie przeszliśmy z parens. Trafiliśmy tam po rocznych staraniach i ciązy zakończonej poronieniem. Rozważałam wtedy artvimed ale terminy były długie , teraz żałuję..
    W parens straciliśmy rok.. m.in. na leczenie torbieli czynnościowych antykoncepcją, których (o czym dowiedzielismy się na 2 konsultacjach w innym miejscu m.in. u dr Mrugacza bo Bocian organizował zdalen konsultacje) wogóle się nie leczy jesli są tak małe jak moje. Potem była pandemia. Mamy za sobą 2 inseminacje po lamettcie. W nowym miejscu przygotowujemy się do trzeciej. Potem myślimy o inv.
    Dlaczego żałujesz Gyncentrum?
    Myślałam właśnie o tej klinice

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2020, 17:30

    Starania od 09.2019

    02.2023 CP (ciąża jajowodowa, prawy jajowód zachowany)

    Drugie podejście do stymulacji IVF

    24.03 - punkcja 14 komórek 🍀
    29.03 - transfer 2 blastek 4AA🍀🍀
    06.04 8 dpt beta 112,60 mIU/ml 🍀
    🍀
    10 dpt beta 227,80 mIU/ml 🍀🍀
    11 dpt beta 353🍀🍀
    13 dpt beta 659,6 mlU/ml 🍀🍀
    14 dpt beta 1220 mlU/ml 🍀🍀
    Jest pęcherzyk w macicy ❤️
    15 dpt pęcherzyk ma 3,5 mm ❤️
    17 dpt pęcherzyk ma 5,7 mm❤️
    Beta 3101 mlU/ml
    21 dpt pęcherzyk 9 mm 🍀🍀
    28 dpt maleństwo ma 5,2 mm i mamy ❤️
    13+0 badania prenatalne, wszystko ok 😍
    21+1 badania połówkowe, mamy 415 g 😍
    29+1 usg III trymestru, jest 1321g 😍
    34+3 mamy 2300g ❤️
    36+6 mamy 2606g ❤️
    38+0 mamy 3 kg ❤️
    38+6 06.12.2021🍼3050kg i 51 cm ❤️

    Mamy ❄️❄️❄️❄️

    "Pamiętaj, najwięcej strachu kryje się w głowie. "
    E.L.

    202112061756.png
‹‹ 356 357 358 359 360 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ