X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krwawe owulacje
Odpowiedz

Krwawe owulacje

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tyłozgięta Autorytet
    Postów: 302 108

    Wysłany: 1 listopada 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, od trzech msc staram się o dzidzie, odkąd pamiętam mam bolesne i często krwawe owulacje, po badaniach u trzech ginekologow i mierzenia poziomu hormonów wszystko wychodzi w normie, więc diagnoza że taka moja uroda. Jednak po trzech miesiącu staran nadal nic i zastanawiam się czy nie ma jakiejś ukrytej choroby której lekarze mogli nie wykryć. Dodam że lecze się na niedoczynność tarczycy jednak jestem pod opieką endokrynologa i utrzymuje tsh w wysokości ok 2 więc optymalnie do zajścia. Mam 22 lata

    Niedoczynność tarczycy-letrox50
    Tyłozgięcie macicy
    Starania od sierpień 2018
    25 lat
    Krwawienia owulacyjne
  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 1 listopada 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadaj partnera. 3 miesiące to króciutko, zwłasza że masz dopiero 22 lata. Na twoim miejscu jeszcze bym się nie martwił ale jak chcesz czegoś poszukać to zacznij od faceta.

    npV2p1.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 1 listopada 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak z prolaktyna? Często podwyższone tsh idzie w parze z wysoką prolaktyna.
    Jeśli masz owulacjie, to bym nie panikowała . Krwawienie natomiast może powodować jakiś polip nie widoczny na usg. Ale w tym temacie bym szła po 8/10 nieudanych cyklach.
    Tak jak Wróbel pisze. Zbadać partnera, jedno badanie w razie w 3 miesiące kuracji i z głowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 11:35

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Tyłozgięta Autorytet
    Postów: 302 108

    Wysłany: 1 listopada 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna w normie,wszystkie hormony były badane,krzepliwosc krwi cukier morfologia wszystko..jednak te krwawienia nie dają mi spokoju,nie wiem już pod jakim kątem powinnam się badać jeżeli ginekologiczne i hormonalne wszystko jest dobrze

    Niedoczynność tarczycy-letrox50
    Tyłozgięcie macicy
    Starania od sierpień 2018
    25 lat
    Krwawienia owulacyjne
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 1 listopada 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak Multiwitamina pisze, może to polip. Ja tak samo miałam i przyczyną był właśnie polip. Poszłam w czerwcu na histeroskopię i od tamtej pory plamień brak, a miałam w okolicach owulacji i pare dni przed @.

    Monisia 1992 lubi tę wiadomość

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Tyłozgięta Autorytet
    Postów: 302 108

    Wysłany: 1 listopada 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    Tak jak Multiwitamina pisze, może to polip. Ja tak samo miałam i przyczyną był właśnie polip. Poszłam w czerwcu na histeroskopię i od tamtej pory plamień brak, a miałam w okolicach owulacji i pare dni przed @.

    A w jaki sposób się to wykrywa ? Miałam kilkukrotne usg dopochwowe jak i przez jame brzuszna oraz badania ginekologiczne, czy możliwe że trzech różnych ginekologow nie wykryloby polipow ? Czy istnieją jakieś metody innego ich wykrywania ? Proszę o informację

    Niedoczynność tarczycy-letrox50
    Tyłozgięcie macicy
    Starania od sierpień 2018
    25 lat
    Krwawienia owulacyjne
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 1 listopada 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wykryła w 3cim monitorowanym cyklu przez usg jak poszłam zaraz po @, jak powiedziała wcześniej nie widziała, bo endometrium już było grubsze i mógł być niewidoczny. Dwóch poprzednich lekarzy nic nie widziało, więc z tymi lekarzami to niestety różnie. Niestety nie wiem czy są jakieś inne metody

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam krwawe owulacje i wszystko sprawdzone, że ok i nawet potwierdzone na monitoringu.

  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 2 listopada 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku tez w okolicach owulacji pojawia sie krew. Hormony sa ok. Mialam laparo i histero i tez wszystko ok pod tym wzgledem. Wg mojego lekarza plamienie czy lekkie krwawienie w okolicach owulacji spowodowane moze byc duzymi wahaniami hormonow, badz plyn wydostajacy sie z pekajacego pecherzyka podraznia jame otrzewna i stad plamienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 10:53

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • Tyłozgięta Autorytet
    Postów: 302 108

    Wysłany: 3 listopada 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fujitsu wrote:
    Ja mam krwawe owulacje i wszystko sprawdzone, że ok i nawet potwierdzone na monitoringu.
    A mogę spytać jak długie sa to krwawienia ?

    Niedoczynność tarczycy-letrox50
    Tyłozgięcie macicy
    Starania od sierpień 2018
    25 lat
    Krwawienia owulacyjne
  • Tyłozgięta Autorytet
    Postów: 302 108

    Wysłany: 3 listopada 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa1984 wrote:
    W moim przypadku tez w okolicach owulacji pojawia sie krew. Hormony sa ok. Mialam laparo i histero i tez wszystko ok pod tym wzgledem. Wg mojego lekarza plamienie czy lekkie krwawienie w okolicach owulacji spowodowane moze byc duzymi wahaniami hormonow, badz plyn wydostajacy sie z pekajacego pecherzyka podraznia jame otrzewna i stad plamienia.
    A mogę spytać jak długie sa to krwawienia?

    Niedoczynność tarczycy-letrox50
    Tyłozgięcie macicy
    Starania od sierpień 2018
    25 lat
    Krwawienia owulacyjne
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorazowe, żywoczerwone chluśnięcie a potem dwa dni brązowe plamienie.

    Tyłozgięta lubi tę wiadomość

  • Tyłozgięta Autorytet
    Postów: 302 108

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fujitsu wrote:
    Jednorazowe, żywoczerwone chluśnięcie a potem dwa dni brązowe plamienie.
    U mnie podobnie to wygląda i myślałam że właśnie to 'chlusniecie'jest przy owulacji jednak testy owulacyjne wychodziły negatywne

    Niedoczynność tarczycy-letrox50
    Tyłozgięcie macicy
    Starania od sierpień 2018
    25 lat
    Krwawienia owulacyjne
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 8 listopada 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    Tak jak Multiwitamina pisze, może to polip. Ja tak samo miałam i przyczyną był właśnie polip. Poszłam w czerwcu na histeroskopię i od tamtej pory plamień brak, a miałam w okolicach owulacji i pare dni przed @.




    Czy polip po usunięciu się odnowił ? Zaszlas w ciążę ?
    Też mam plamienia w czasie owulacji . Trwają max 3 dni i pojawiają się razem ze śluzem płodnym. Lekarz mówił mi że to gwałtowny spadek estrogenów i jest to jest normalne .


    Od pewnego czasu pojawiają się też w drugiej połowie cyklu i nie wiem co jest przyczyną.
    Staram się już 8 cykli .

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 9 listopada 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisia 1992 wrote:
    Czy polip po usunięciu się odnowił ? Zaszlas w ciążę ?
    Też mam plamienia w czasie owulacji . Trwają max 3 dni i pojawiają się razem ze śluzem płodnym. Lekarz mówił mi że to gwałtowny spadek estrogenów i jest to jest normalne .


    Od pewnego czasu pojawiają się też w drugiej połowie cyklu i nie wiem co jest przyczyną.
    Staram się już 8 cykli .

    Nie, do tej pory jest czysto, żadnych zmian.
    Nie zaszłam, mam jeszcze inne rzeczy do unormowania, przede mną sono HSG we wtorek. U mnie taka "wesoła kumulacja" podejrzewam ;)

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 9 listopada 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    Nie, do tej pory jest czysto, żadnych zmian.
    Nie zaszłam, mam jeszcze inne rzeczy do unormowania, przede mną sono HSG we wtorek. U mnie taka "wesoła kumulacja" podejrzewam ;)


    W którym dniu cyklu miałaś robione USG ? Bo ja zawsze miałam w 11 dniu cyklu i nie wiem czy to nie za późno żeby coś stwierdzic . Teraz dopiero mam po okresie odrazu wizytę więc zobaczymy . Ale mam cichą nadzieję że to plamienie w 21 dniu cyklu było jednak implantacja ...

    MartitaS lubi tę wiadomość

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 9 listopada 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisia 1992 wrote:
    W którym dniu cyklu miałaś robione USG ? Bo ja zawsze miałam w 11 dniu cyklu i nie wiem czy to nie za późno żeby coś stwierdzic . Teraz dopiero mam po okresie odrazu wizytę więc zobaczymy . Ale mam cichą nadzieję że to plamienie w 21 dniu cyklu było jednak implantacja ...

    Z reguły 9-11dc ;) Mi poprzednia ginka powiedziała, że najlepiej następnego dnia po @, ale nie trafisz tak dokładnie z terminem. Pewnie też zależy którego dnia masz owulacje, bo jak wcześniej to szybciej endo przyrasta i wtedy faktycznie trzeba przyjść zaraz po @.
    Mam nadzieję, że to jednak zagnieżdżenie :D

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ