Forum Starając się - ogólne który to tydz. ciąży?
Odpowiedz

który to tydz. ciąży?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 29 listopada 2013, 17:54

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam, proszę doświadczone koleżanki o pomoc. Ostatnią miesiączkę miałam 17 października, moje cykle wynoszą ok. 38-40 dni. Wg internetowych kalkulatorów ciąży wychodzi mi siódmy tydzień ... ale czy to możliwe? Wiem, że tygodnie liczy się od ostatniej miesiączki, zastanawiam się, kiedy iść do ginekologa, bo nie chcę tego zrobić zbyt wcześnie. Upragnione dwie kreseczki na teście mam, więc mam nadzieję, że dzidzia jest :) Pozdrawiam.

 • Martynika Autorytet
  Postów: 3162 5670

  Wysłany: 29 listopada 2013, 18:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Wiek ciąży liczy się od ostatniej miesiączki, ale na usg Twoja ciąża może być młodsza od wieku wyliczonego z ostatniej miesiączki, ze względu na to, że masz długie cykle/późną owulację. W takim przypadku lekarz będzie już później ustalał wiek ciąży na podstawie pomiarów z usg.

  Do ginekologa możesz przejść się już, żeby rzucił okiem, czy na usg już coś widać. Możesz też spodziewać się, że w związku z tymi kolejnymi pomiarami, przesunie Ci się też data porodu na później, niżby to wynikało z ostatniej @.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ