Forum Starając się - ogólne Kwietniowe testowanie
Odpowiedz

Kwietniowe testowanie

Oceń ten wątek:
  • AnitaK Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 09:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scandi90 wrote:
    31.03- 01.04. Cykle mam zwykle 24-25 dni.
    Ale dzisiaj się czuje jak na @ A temperatura lekko opadła więc pewnie nici z 👶🏻
    Poczekamy zobaczymy :-) A ja jakiegoś doła zlapalam :-/ czuje, że nici z ciąży :-( miałam iść do bratowej na kawę ale jakoś nie chce mi się nawet nosa z domu wystawiać :-(

Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)
    Marzec 2018 - Liwia <3
    13 grudzień 2019 - Daria <3
  • Justyna1719 Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 09:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mnie też zawsze brzuch dużo wcześniej zaczynał boleć na @.. W tym miesiącu na razie cisza.. Tylko że piersi mnie bolą więc pewnie przyjdzie...

👱‍♀️32 lat, 🤵37 lat
    Starania od czerwca 2018
    Cel - 👶
    Problem męski azoospermia, Kariotyp męski nieprawidłowy - zespół klinefeltera
    🔻02.03.2021 wizyta startowa w klinice
    Plan działania (nadżerka)
    1️⃣Umówić się na kolposkopie, po wyniku cytologi
    2️⃣Usunięcie nadżerki
    3️⃣Inseminacja/in vitro z dawca
    4️⃣ 🤰 😀
  • Justyna1719 Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 09:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnitaK wrote:
    Poczekamy zobaczymy :-) A ja jakiegoś doła zlapalam :-/ czuje, że nici z ciąży :-( miałam iść do bratowej na kawę ale jakoś nie chce mi się nawet nosa z domu wystawiać :-(
    Oj znam to uczucie.. Często łapie takiego doła że z nikim mi się nie chce gadać i wszystko mnie wkurza.. Ale to pewnie przez te nerwy nasze comiesięczne...

👱‍♀️32 lat, 🤵37 lat
    Starania od czerwca 2018
    Cel - 👶
    Problem męski azoospermia, Kariotyp męski nieprawidłowy - zespół klinefeltera
    🔻02.03.2021 wizyta startowa w klinice
    Plan działania (nadżerka)
    1️⃣Umówić się na kolposkopie, po wyniku cytologi
    2️⃣Usunięcie nadżerki
    3️⃣Inseminacja/in vitro z dawca
    4️⃣ 🤰 😀
  • Poziomka64 Ekspertka

Wysłany: 29 marca 2019, 09:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewuchy, głowa do góry! Nic jeszcze nie jest przesądzone :)

Ja na początku cyklu byłam pełna nadziei i mega pozytywnie nastawiona, teraz po owulacji mam momenty zawahania. Ale ogólnie staram się nie myśleć i chyba dobrze mi to wychodzi :) i przede wszystkim nie wsłuchuję się w organizm :)
    Wogóle denerwuje mnie ten ovu... Nie poczeka na wszystkie temperatury czy objawy tylko wyznaczy owulację a potem ją przesuwa przez kilka dni. A ja siedzę i się denerwuję, że np. przegapiłam seks podczas owulacji.
    Niby wiem, że to tylko "statystyki" i nie ma 100% pewności, ale jakoś tak jednak się myśli o tym.
    Mi wyznaczyło owulację najpierw na poniedziałek, dzisiaj po dopisaniu temperatury przesunęło na wtorek, a owulacja wydaje mi się, że była w czwartek (15dc), ewentualnie w środę.

vxa105d.png

Poronienie zatrzymane: 26.05.2019 (11tc)
  • AnitaK Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 10:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka ale jest zaznaczona linią przerywana więc jeszcze może zmieni ;-)

Poziomka64 lubi tę wiadomość

Marzec 2018 - Liwia <3
  • Poziomka64 Ekspertka

Wysłany: 29 marca 2019, 10:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnitaK wrote:
    Poziomka ale jest zaznaczona linią przerywana więc jeszcze może zmieni ;-)

wiesz, że dopiero teraz zauważyłam, że jest linia przerywana i ciągła? :D
    to na 100% zmieni ;)

vxa105d.png

Poronienie zatrzymane: 26.05.2019 (11tc)
  • ABI90 Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 10:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 14:44

• AminaLevo Koleżanka

Wysłany: 29 marca 2019, 10:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta,mam pytanie..od lutego lecze niedoczynność z Hashimoto startowałam z TSH 8..badania ze środy piękne!! Tsh 0.8..bylam u ginekologa, zrobił USG przebadał, powiedział że w tym.miesiacu pracował prawy jajnik,była owulacja widać ciałko żółte, pytał kiedy był śluz płodny więc mówię że od 9dc do 12dc stwierdził,więc że owu była 12/13dc..widział prawidłowa ilość płynu w zatoce Douglasa, wspomniane już ciałko żółte w prawym jajniku, na moje pytanie,że skoro owu była, ciałko jest, to czy widać czy się spotkał plemnik z jajeczkiem uśmiechnął się i powiedział że nie ma prawa nic widać na USG jeszcze, żebym czekała,brała kwas foliowy i " tylko nie dźwigaj proszę"..i taka gadka lekko dwuznaczna,że w sumie nie wiem co mam o tym myśleć.. (objawy w stylu ból piersi brzucha..hmmm mogę sobie wmówić ból ucha nawet jak się postaram,ale faktycznie piersi tkliwe) powiedzcie mi proszę czy ciałko żółte jest w "jajniku" do samej miesiączki czy jak nie było zapłodnienia to wcześniej zanika? Bo chyba mi narobił nadziei swoją dwuznacznością..

• AminaLevo Koleżanka

Wysłany: 29 marca 2019, 10:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah no zapomniałam dodać, że dzisiaj mam 23dc..miesiączka powinna przyjść we wtorek/środę cykle różne ale najczęściej 28 +/- 2 dni

• malwa88 Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 11:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka64 wrote:
    dziewuchy, głowa do góry! Nic jeszcze nie jest przesądzone :)

Ja na początku cyklu byłam pełna nadziei i mega pozytywnie nastawiona, teraz po owulacji mam momenty zawahania. Ale ogólnie staram się nie myśleć i chyba dobrze mi to wychodzi :) i przede wszystkim nie wsłuchuję się w organizm :)
    Wogóle denerwuje mnie ten ovu... Nie poczeka na wszystkie temperatury czy objawy tylko wyznaczy owulację a potem ją przesuwa przez kilka dni. A ja siedzę i się denerwuję, że np. przegapiłam seks podczas owulacji.
    Niby wiem, że to tylko "statystyki" i nie ma 100% pewności, ale jakoś tak jednak się myśli o tym.
    Mi wyznaczyło owulację najpierw na poniedziałek, dzisiaj po dopisaniu temperatury przesunęło na wtorek, a owulacja wydaje mi się, że była w czwartek (15dc), ewentualnie w środę.

Ja nie ufam na 100% ovu. Bardziej bym ufała temu co Wy czujecie :)

Przykładem jest moja pierwsza ciąża-wg ovu miałam owulację 18dc a wg mnie 13/14dc. Jestem przekonana, że moja wersja jest prawdziwa, bo wiem dokładnie kiedy współżyliśmy :D No i 25dc już wyszedł mi pozytywny test ciążowy-co przy owulacji w 18dc byłoby raczej niemożliwe.

Ufajcie swoim odczuciom! :)

AnitaK, Poziomka64, Nera1986 lubią tę wiadomość

Październik 2017 synek <3
  • ABI90 Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 12:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

• AminaLevo Koleżanka

Wysłany: 29 marca 2019, 13:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    AminaLevo z tego co wiem jeśli dojdzie do zapłodnienia to ciałko żółte zmienia swój obraz na ciałko żółte ciążowe. Ale nie wiem czym się różni :)

Jeszcze troszkę i będzie wiadomo :)

ABI bardzo dziękuję za odpowiedź 🤗 Eh znając moje szczęście @ przyjdzie tak jak zwykle,a mogłoby być tak pięknie..Pozdriwam i bardzo dziękuję za odpowiedź 😊

• ABI90 Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 13:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

• Ladinola Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 16:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj zadałam pytanie ale chyba nikt nie zauważył. Czy któraś z Was może coś więcej powiedzieć o monitoringu cyklu? W którym dc udać się na taką wizytę? Co ile mniej więcej się chodzi?

Starania o pierwsze dziecko od 2014 roku
    08.2014 ciąża biochemiczna
    02.2015 ciąża pozamaciczna jajowodowa
    10.2018 poronienie 6tc
    05.2019 ciąża biochemiczna
    04.2020 poronienie 6tc

Ja (24l):
    Nieprawidłowy kariotyp: 46,XX,t(7;9)(q22;p13)
    Polimorfizm 4G/5G w genie SEPRINE 1 (PAI-1) hetero
    Niedoczynność tarczycy

Leki:
    Tribux 100mg
    Dexilant 60mg
    Euthyrox N50

Suple:
    Pregna Start
    Gold Omega 3
    Ashwaghanda

Mąż (33l) :
    Detekcja mutacji c.1521_1523delCTT (F508del) w genie CFTR - hetero (nosiciel mukowiscydozy)
  • malwa88 Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 16:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Wczoraj zadałam pytanie ale chyba nikt nie zauważył. Czy któraś z Was może coś więcej powiedzieć o monitoringu cyklu? W którym dc udać się na taką wizytę? Co ile mniej więcej się chodzi?

Ja widzialam ale nigdy nie chodzilam i nie wiem dokladnie. To chyba zalezy od dlugosci cyklu.

Ladinola lubi tę wiadomość

• malwa88 Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 16:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:

https://www.medicover.pl/usg-monitorowanie-owulacji/

Takie tam znalezione w google ale brzmi sensownie ;)

• AnitaK Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 17:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja w sumie byłam raz na monitoringu, miałam być przed owulacja ale zaskoczyła mnie i w dniu w którym byłam, było już po owulacji więc lekarz tylko stwierdził że jest po owulacji :-/

Marzec 2018 - Liwia <3
  • taka_mama Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 18:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola, ja mam wstępnie iść na monitoring jak będę miała drugi cykl na clo. Lekarz mówił że mam przyjść 10, 12 i 14 dzień.

08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • DzulkaJ Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 19:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, tutaj widzę, że lecicie z rozmachem z wątkiem. Ja dzisiaj też byłam u lekarza, wczesniej nie mogłam i niestety nie mógł stwierdzić czy mialam owulację, chociaz endo 14mm. Według kalendarza owulację miałam mieć wczoraj, a według naszego ovu 3 dni temu. Jeżeli 3 dni temu to lekarz już nic faktycznie nie zobaczy, a test owulacyjny pozytywny miałam 2 dni temu i też nie wiem czy ufać sobie, bo 3 dni temu miałam okropny ból i śluz z krwią czy może cykl bez owulacji 😉 okropieństwo hehe

❌PCOS stwierdzone 05.19(Brak owulacji naturalnych)
    ❌30.01.20-HyCoSy- oba jajowody drożne
    ❌On: morfologia 3% przy innych parametrach w normie

Starania od 11.2018 r. z przerwami
  • ABI90 Autorytet

Wysłany: 29 marca 2019, 19:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego