X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Laparoskopia przy endometriozie
Odpowiedz

Laparoskopia przy endometriozie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej proszę o informację gdzie mialyscie laparo przy endo robione? Najbardziej interesują mnie przypadki zrostow z jelitem i przerost ścian macicy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam robionej laparo przy endometriozie osobiście, ale leżąc w szpitalu przy usuwaniu środściennego mięśniaka w trzonie macicy (też problematyczne wyłuszczanie jak na laparoskipię) leżały ze mną dziewczyny na właśnie z endometriozą ze zrostami i dodatkowo też na laparoskopię diagnostyczną. Robiłam w szpitalu Ujastek w Krakowie, szpital mi został polecony,ze względu na dobrych operatorów.

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Hej proszę o informację gdzie mialyscie laparo przy endo robione? Najbardziej interesują mnie przypadki zrostow z jelitem i przerost ścian macicy...
    Ja miałam laparoskopie u Tomaszewskiego w Białymstoku, usunięta endometrioza 2 stopnia, torbiel czekoladowa, ogniska zapalne, zrosty, przyrośnięty jajnik do otrzewnej, udrożniono jajowody, przywrócono kształt macicy - była łukowata.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Weroneczka Moderator Forum
    Postów: 48 38

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja także miałam wykonaną laparoskopię diagnostyczną, jeszcze przed zabiegiem nie było wiadomo czy to endometrioza. Zostały mi wycięte zrosty, ogniska zapalne endomendy II stopnia i polip na ścianie macicy. Jajnik lewy był przyrośnięty do macicy- został uwolniony.

    10.2015 - start starania
    10.2016 - nasienie ok
    09.2017 - AMH 1,12
    12.2017 - histerolaparoskopia (endometrioza II st, jajowody drożne)
    11.2018 - HSC (polip macicy)
    12.2018 - krzywa cukrowa,insulinowa, meta
    1.2019 -dieta IG
    2020- starania?

    Niepłodność idiotyczna, endomenda II st., IO, LUF
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weroneczka Gdzie miałaś zabieg?

  • Weroneczka Moderator Forum
    Postów: 48 38

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpital świętej Trójcy w Płocku.

    10.2015 - start starania
    10.2016 - nasienie ok
    09.2017 - AMH 1,12
    12.2017 - histerolaparoskopia (endometrioza II st, jajowody drożne)
    11.2018 - HSC (polip macicy)
    12.2018 - krzywa cukrowa,insulinowa, meta
    1.2019 -dieta IG
    2020- starania?

    Niepłodność idiotyczna, endomenda II st., IO, LUF
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ