X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Leczenie niepłodności a psychika i ciążę innych kobiet
Odpowiedz

Leczenie niepłodności a psychika i ciążę innych kobiet

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, chciałam zapytać Was czy też tak miałyście że przy długich i obciążających staraniach nie chcialyscie patrzeć na kobiety w ciąży i małe dzieci? Mnie jest bardzo ciężko i zwyczajnie smutno jak widzę rosnące brzuszki. To nie jest tak że nie cieszę się z tych ciąż, cieszę się bardzo i gratuluję i życzę powodzenia ale jest mi poprostu ciężko i dla własnego zdrowia psychicznego nie chce na to patrzeć bo potem bardzo to przeżywam. Jak powiedziałem najbliższym o moich uczuciach to usłyszałam ,że to jest dziwne, niedopuszczalne i niezrozumiałe bo przecież szczęście innych mi szczęścia nie odbiera. Czy któraś też tak czuję jak ja? Czy potraficie się po przejściach związanych ze staraniami szczerze cieszyć z ciąż i dzieci innych?
    Pozdrawiam

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • galadriela Przyjaciółka
    Postów: 83 37

    Wysłany: 8 października 2022, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak najbardziej Cię rozumiem i dziwi mnie zdziwienie innych osób na Twoje reakcje. Mnie cieszy szczęście innych osób, ale samo patrzenie na ciążowe brzuszki, słuchanie, jak przyszłe mamy opowiadają o swoich przeżyciach związanych z ciążą jest dla mnie bolesne i przykre. Nie wynika to z zazdrości, tylko z tego, iż przypomina o moich bezowocnych staraniach, niepokoju z tym związanym, każdym bolesnym momencie kiedy na teście widzę jedną kreskę, niepokojach, że to czego tak bardzo pragnę może nigdy się nie ziścić.

  • Jemarta Przyjaciółka
    Postów: 106 118

    Wysłany: 16 października 2022, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Myślę, że to co Ci ktoś powiedział było bardzo niestosowne i wykazało tylko brak zrozumienia Twojej sytuacji. Niestety mam podobnie. Może nie płaczę, ale jest mi przykro, czasem nawet reaguję agresją słowną na upierdliwe zachowania innych dzieci. Oczywiście też gratuluję, ale jest to bardzo sztuczne : P Ponieważ staram się już 2gi rok, po prostu z czasem nauczyłam się wyłączać emocje w towarzystwie. Nie patrzę na dzieci, nie ciągnę rozmowy, nie pytam. Nie chcę nic wiedzieć. Może to jakaś droga.

    👩🏼32;
    IX 22 BMI 25.2
    XI 22 BMI 24.24
    nadciśnienie
    💊 Ovarin, Dopegyt, Wit. D 2500IU, Omega 3, Magnez , wit. C

    👨🏽33
    IV 22: morfologia 1%, mało żołnierzyków
    XII 22: kolejne bad.
    💊 Folandrol, Wit. D 2500IU, Omega 3, Magnez, Wit. C
  • Marteczka92 Autorytet
    Postów: 349 450

    Wysłany: 16 października 2022, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jeśli chodzi o starania i takie sytuacje to jest raz lepiej raz gorzej, taka sinusoida.
    Trochę się polepszyło jak powiedziałam niektórym że są problemy i wielu osobom było głupio, że w ogóle komentowały i pytały o ciążę.
    Jednak w dolowaniu mnie wygrywa jedna koleżanka która zaszła za drugim cyklem i uparcie powtarza że mamy odpuścić bo im się tak udało na luzie. Jakbym ja zaszła w drugim cyklu to też bym była.na luzie 😂

    ♀ 31
    ♂ 31
    👩‍❤️‍👨 04.2013
    💒 06.2020
    2022 🐕❤️
    Starania od 04.2019

    TSH 3,02 ➡️1,44 euthyrox 50
    AMH 5,02
    Wit d 21,5
    Drożność ok
    Endometrioza 1 stopnia
    Wit D, omega 3, acard, kwas foliowy

    Wyniki ok

    07.22-06.23 AD Clinic Tychy/ Angelius Katowice /stymulacje, iui

    03.23 cb 💔
    08.23 cb 💔
    Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia!
  • StaraniowaOna Ekspertka
    Postów: 224 177

    Wysłany: 17 października 2022, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stałam się odludkiem przez moje problemy z płodnością i poronienia.Ucinam kontakt z koleżankami ,które w trakcie znajomości ze mną zaszły w ciaze i urodziły.Moja psychika jest dla mnie ważniejsza.Nie chodzę na baby shower, unikam dużych skupisk dzieci.

  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 17 października 2022, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może nie przy staraniach, ale po poronieniu słyszałam każdy płacz dziecka, wszędzie widziałam kobiety w ciąży, wózki z noworodkami itd. Strasznie wtedy cierpiałam, a moja mama mi jeszcze dowalała na różne sposoby :/ np ja poronilam w kwietniu i miałam komplikacje (zle sie oczyszczalam, mialam łyżeczkowaniew dniu moich urodzin...), a kuzynka kilka dni po moim zabiegu łyżeczkowania urodziła (kolejny facet, kolejna wpadka). Ja jeszcze krwawiłam po zabiegu, a moja mama ze zdjęciami dziecka leci mi pokazywać. Pojechałam wtedy z synkiem na plac zabaw, był piękny lipiec, on się bawił, a ja wyłam. A moja mamusia jeszcze rzucała teksty, że nad czym płacze, mleko się rozlało itd. Do tego zaczęła ściemniać, że ona też kiedyś poroniła itd. Prawda jest taka, że jak ktoś kiedyś się starał o dziecko lub poronil to w życiu by takich tekstów nie mówił...

    Także może jestem w innej sytuacji ale rozumiem Waszą frustrację, ból, niechęć do oglądania brzuchów i słuchania 'dobrych nowin'. Pamiętacie tylko, że nigdy nie wiemy ile ta kobieta musiała przejść, aby to dziecko mieć. Oczywiście są takie, co to tylko spojrzą na faceta i już w ciąży są i to jest niesprawiedliwe.
    Ale jest też dużo kobiet, które musiały przejść długą drogę do macierzyństwa.

    Ściskam Was i trzymam kciuki za szybkie dwie kreski 😘

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ