X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lot samolotem w ciąży.
Odpowiedz

Lot samolotem w ciąży.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kkarolinaaaa Autorytet
    Postów: 2881 6412

    Wysłany: 1 lipca 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć !
    Otóż, staramy się o dziecko (ot nowość na tym forum;p) Za 2 tygodnie mamy lot do gruzji na tydzień,spowrotem również samolotem. Jeżeli byłaby sytuacja że właśnie nam się udało, byłabym w 4 tygodniu (lot 16lipca, termin miesiączki 14lipca-także pewnie samo bym się o ciąży dowiedziała). Czy macie pojęcie o tym,czy lot w tak wczesnej ciąży jest bezpieczny ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2014, 16:29

    3i49bd3mn3g76zlc.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 1 lipca 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeżeli by się wam udało to na pewno lot na to nie będzie miał żadnego wpływu.

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba na bellybestfriend byl taki watek juz, ale musialabys poszukac :) tez wlasnie o to pytalam, moze ktos inny tez sie wypowie na ten temat :)

  • momo1009 Autorytet
    Postów: 1950 1887

    Wysłany: 1 lipca 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co pamiętam gdzieś czytałam, że lot nie powinien mieś żadnego wpływu na tak wczesną ciążę. No może w przypadku osoby panicznie bojącej się latania i przypłacającej to ogromnym stresem można by się zastanawiać.
    Co prawda z pysznego gruzińskiego winka nici, ale myślę, że taka wiadomość zrekompensowalaby tą stratę z nawiązką ;).
    A swoją drogą troszkę zazdroszczę wyprawy, też planujemy się kiedyś do Gruzji wybrać :)
    Powodzenia!

    ********Gang 18+********
    Z każdym cyklem coraz bardziej jestem w ciąży...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2014, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:55

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 2 lipca 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam w dublinie więc bardzo często latam co za tym idzie nie raz rozmawiałam o tym z gin i w tak wczesnej ciąży nic nie powinno się stać :) nie raz nawet dziewczyny nie wiedzą ze sa w ciąży i latają :) moja koleżanka jest w 10 tyg ciąży i leciała za ten czas 4x samolotem i wszystko w porządku :)
    Dobrą radą jest przed lotem wziąć magnez na rozkurcz ;)
    Wyjątkiem od latania są ciążę mnogie-wtedy odradzają i jeśli od samego początku ciaza jest zagrożona.

    Nona lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:55

  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 5 lipca 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bylam na weekend w Oslo bedac w ciazy gdzie jeszcze o tym nie wiedzialam i wszystko jest ok. teraz zamierzam latac czesto do Szwajcarii i lekarz nie ma zadnego sprzeciwu, krotki lot po Europie w ok 2h jest jak najbardziej OK jesli ciaza przebiega prawidlowo.

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • beszka Autorytet
    Postów: 2285 1443

    Wysłany: 5 lipca 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja latalam od poczatku prawie ze do konca pierwszej jak i drugiej ciazy :)

    podczas pierwszej bralam nospe gdy mnie brzucho bolal plus pilam duzo.

    ***** Gang 18+ *****
    epAcp2.png

    NO
  • hehyna Koleżanka
    Postów: 47 8

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie jestem w trakcie planowania wakacji i zaczelam troche panikować... Zakładając ze w tym cyklu udalo mi się zafasolkować, lot będę miała w 7 tc i poźniej 14 tc. Przeszperałam wujka google wzdłuż i wszerz i znalazlam wiele skrajnych opinii... Jedne dziewczyny piszą, ze lekarz nie widzi ryzyka do 30-tego któregoś tygodnia jesli ciaza nie jest zagrożona, inne dziewczyny i artykuly (typu onet.pl) podaja, ze do 14 tygodnia ciąży lot jest niewskazany ze względu na promieniowanie rentgenowskie używane na bramkach bezpieczenstwa na lotniskach oraz promieniowanie kosmiczne podczas lotu.

    Mam nadzieję, że w przypadku ewentualnej ciąży nic sie złego nie stanie...

    2e56aae1cc6912e06cab78183e454385.png
  • anastazja09 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 1 lipca 2016, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W okresie wczesnej ciąży jak najbardziej można latać

  • Aneczka80 Ekspertka
    Postów: 168 56

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 5tc. Wizytę u lekarza ma 29 sierpnia, ale byłam na USG jest pęcherzyk. Od 23 września mam wykupioną wycieczkę do Maroka (lot samolotem ok. 3 godz) i się zastanawiam czy będę mogła lecieć...

    Aneczka80

  • Kicirożek Ekspertka
    Postów: 132 93

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    warto posłuchać : https://www.youtube.com/watch?v=-7U-xlgODjw

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2016, 15:32

    Wartości wypisane w sercu miej, nie na koszulkach ❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ