X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Macica dwurożna
Odpowiedz

Macica dwurożna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Helcia Autorytet
    Postów: 1477 804

    Wysłany: 12 marca 2023, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    Na wstępie moja krótka historia:
    Staramy się o dziecko od 2019r. Najpierw bez żadnego monitoringu ani pilnowania cyklu. W 2020r. Poszłam prywatnie do ginekologa- specjalizującego się w niepłodności. Były 3 miesiące stymulacji a później covid i na rok zaprzestałam wizyt. W 2021r. zaczęłam ponownie. Znowu stymulacje- lametta, clo, leteozole, ovitrelle, bez powodzeń. W 2022 r. w lutym zrobiłam HSG- niedrożny prawy jajowód, macica dwurożna. Jednak mój lekarz stwierdził, że to delikatna wada, nie jest do końca dwurożna. W marcu zaczęliśmy chodzić do kliniki. W klinice najpierw było kilka stymulacji, w tym próba inseminacji, niestety tylko jedna, ponieważ więcej owulacji było z niedrożnej strony... a później polip i na pół roku odłożyliśmy starania. W grudniu 2022r. poddałam się histeroskopii, wycięli mi polipa. W lutym 2023r. na teście po raz pierwszy ujrzałam II kreseczki, mocne, beta potwierdziła- ciąża. Poszłam do lekarza, beta rośnie, okazuje się, że owulacja poszła z niedrożnego jajowodu i udało się, z niedrożnej strony- cud! Za miesiąc mieliśmy podchodzić do in vitro...

    I teraz jestem pełna obaw. Zmartwiłam się tą dwurożna macicą, lekarz powiedział, że przez wadę ciąża jest podwyższonego ryzyka i mam uważać na siebie, proponuję zwolnienie, na które najprawdopodobniej na dniach pójdę. Biorę 3x dziennie duphaston i 2x dziennie progesteron.

    Czy jest tu ktoś jeszcze, kto również ma taką wadę, żeby wymienić się doświadczeniem, wsparciem?

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 19 marca 2023, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dwuzozna macicę, podobno też tylko lekko. Nie było żadnych problemów w ciąży

    Helcia lubi tę wiadomość

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • Oleńka_11 Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    ja mam również macicę dwurożną, wcześniej dodatkowo z przegrodą, ale usunęłam ją w 2021r. i została tylko dwurożność . Mi lekarz mówił, że przez dwurożność macica jest gorzej ukrwiona, dodatkowo mi w poprzednich ciążach tworzyły się krwiaki w drugim rogu. Ogólnie ciąża jest wysokiego ryzyka, należy na siebie uważać i prowadzić leniwy tryb życia :) teraz dodatkowo biorę heparynę, bo wyszła mi mutacja Leiden, ale może dzięki temu nie będą się tworzyć krwiaki. Zobaczymy :)

    4 x [*] 12 tc (2020r.) 7tc (2022r.), 9tc (2022r. puste jajo), 8tc (2023r.)

    Usunięcie przegrody macicy w 07.2021 oraz w 08.2023(prof.Ludwin)
    Mutacja MTHFR A1298C, V Leiden.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ