X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Macica z przegrodą, dwurożna
Odpowiedz

Macica z przegrodą, dwurożna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • pink_panther Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 maja 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej witam wszystkich forumowiczów:) Poszukuje historii podobnych do mojej, mam nadzieję że znajdę wśród Was wsparcie i cenne porady.
    Mam 32 lata i pięć lat temu po raz pierwszy zostałam mamą. Starania krótkie, zaszłąm bez żadnego problemu. Na początku ciąży okazało się że mam macicę dwurożną z przegrodą. Na początku brałam jakiś leki, których nazwy nie pamiętam a Pani doktor stwierdziła że nie wie jak się skończy moja ciąża. Urodziłam w 38 tygodniu przez cc- zaczęły się sączyć wody płodowe. Teraz staramy się o kolejne dziecko pół roku bez efektu. Zaczęłam się zastanawiać czy to nie przez moją wadę macicy. W najbliższym czasie odwiedzę ginekologa i zobaczę co zaleci ale póki co poszukuję kobiet z historą podobną do mojej, napiszcie jak to jest lub było u Was?

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 11 maja 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey, ja mam dwurożną z przegrodą. Nie miałam dotychczas z tego powodu problemu z zajściem.Niby nie każda wada macicy jest powodem. Może problem leży gdzie indziej.Ale nie miałaś, żadnego zabiegu ?

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Melisandra Ekspertka
    Postów: 155 101

    Wysłany: 12 maja 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w jaki sposób stwierdzono u Was tak dokładnie, że jest to macica dwurożna z przegrodą? Moja gin nie jest w stanie dojrzeć tego na USG, zastanawia się od półtorej roku czy jest to dwumaciczność czy macica dwurożna i czy z czy bez przegrody.

    cb7wugpjl2nxjus5.png
    Tymuś (*) - 26 stycznia 2017, 10 tc
    Bliźniaki (*) - 30 sierpnia 2017, 11 tc
    Ciąża biochemiczna - wrzesień 2019
    Talita(*) - 31 października 2019, 9 tc
    Maluch(*) - 20 lipca 2021, 6 tc
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 12 maja 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2018, 19:18

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 13 maja 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisandra wrote:
    Dziewczyny w jaki sposób stwierdzono u Was tak dokładnie, że jest to macica dwurożna z przegrodą? Moja gin nie jest w stanie dojrzeć tego na USG, zastanawia się od półtorej roku czy jest to dwumaciczność czy macica dwurożna i czy z czy bez przegrody.
    Hey u mnie było podobnie. W sumie cały czas jest.Każdy lekarz miał inną teorię. Mój gin kazał zrobić rezonans macicy,żeby było wiadomo. Opis rezonansu też za dużo nie wniósł. Gin wziął tą płytkę z zdjęciami do szpitala gdzie pracuje, oglądało to trochę osób i stwierdzili,że nie wiedzą. Za dwa dni mam histeroskopię, żeby zobaczyć co tam mam w środku.Jeśli będzie przegorda od razu usuną.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • pink_panther Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 14 maja 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie miałam żadnego zabiegu, w pierwszą ciążę zaszłam bez problemu. Teraz staramy się o drugie dziecko i póki co bezskutecznie. U mnie gin wykryła przegrodę na samym początku ciąży, wcześniej też żaden z lekarzy do których chodziłam nie zauważył.

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 14 maja 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pink_panther wrote:
    nie miałam żadnego zabiegu, w pierwszą ciążę zaszłam bez problemu. Teraz staramy się o drugie dziecko i póki co bezskutecznie. U mnie gin wykryła przegrodę na samym początku ciąży, wcześniej też żaden z lekarzy do których chodziłam nie zauważył.
    Myślę że warto zrobić badania.Mi przegorda też nie utrudniała zajścia.Także, może przyczyną jest gdzie indziej.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • pink_panther Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 18 maja 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie badania konkretnie robiłaś?

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 18 maja 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey ja jestem już po zabiegu.Moja macica dwurożna okazała się być przegrodą.Ja nie robialam badań na zajście bo z tym nie miałam problemu.Po poroniniu robilam ich bardzo dużo.Myślę, że Tobie najlepiej doradzi lekarz.Nie diagnozuj się sama bo wydasz tylko pieniądze na niepotrzebne badania.Lepiej zainwestować w dobrego lekarza .

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Upragniona niunia Ekspertka
    Postów: 215 112

    Wysłany: 18 maja 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja mam macice podwójna. Stąd pewność bo mam 2szyjki przegrodę w pochwie.

    Zaczynamy starania od nowa. To jest ten czas.
    12.2017 - cp
    Starania od 10.06.2017

    Nadzczynnosc GB.
    Zielone światło.
    06.22- 5cykl starań na nowo.
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 18 maja 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Upragniona niunia wrote:
    Hej ja mam macice podwójna. Stąd pewność bo mam 2szyjki przegrodę w pochwie.
    A nie proponują zabiegu ? Czy to nie ma wpływu na starania ?

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Lorella Ekspertka
    Postów: 223 190

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pink_panther wrote:
    hej witam wszystkich forumowiczów:) Poszukuje historii podobnych do mojej, mam nadzieję że znajdę wśród Was wsparcie i cenne porady.
    Mam 32 lata i pięć lat temu po raz pierwszy zostałam mamą. Starania krótkie, zaszłąm bez żadnego problemu. Na początku ciąży okazało się że mam macicę dwurożną z przegrodą. Na początku brałam jakiś leki, których nazwy nie pamiętam a Pani doktor stwierdziła że nie wie jak się skończy moja ciąża. Urodziłam w 38 tygodniu przez cc- zaczęły się sączyć wody płodowe. Teraz staramy się o kolejne dziecko pół roku bez efektu. Zaczęłam się zastanawiać czy to nie przez moją wadę macicy. W najbliższym czasie odwiedzę ginekologa i zobaczę co zaleci ale póki co poszukuję kobiet z historą podobną do mojej, napiszcie jak to jest lub było u Was?

    Hej, ja rowniez mam przegrode. dowiedzialam sie przypadkowo, musialam zmienic lekarza i wybralam jednego ponoc autorytet tu u nas :) wykonujac usg stwierdzil przegrode, jednak nie byl w stanie powiedziec w jakim stopniu macica jest podzielona ( do tego trzeba jakiegos innego badania) Kazal sie nie przejmowac bo to nie zawsze musi byc problemem przy ciazy.Moze ale nie musi. My z mezem po latach nieuwazania i czekania az ciaza sama sie zdarzy bierzemy sprawde w swoje rece bo czas leci a ciaza sie jeszcze "nie zdarzyla". niewiem czy to z powodu przegrody. Troche o tym mysle ale chce zaufac lekarzowi, bedziemy sie starac i zobaczymy jak bedzie



    0d1y3e3kz4mwxduv.png

    bfarxzdv5ixw2s0t.png
  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pink_panther wrote:
    hej witam wszystkich forumowiczów:) Poszukuje historii podobnych do mojej, mam nadzieję że znajdę wśród Was wsparcie i cenne porady.
    Mam 32 lata i pięć lat temu po raz pierwszy zostałam mamą. Starania krótkie, zaszłąm bez żadnego problemu. Na początku ciąży okazało się że mam macicę dwurożną z przegrodą. Na początku brałam jakiś leki, których nazwy nie pamiętam a Pani doktor stwierdziła że nie wie jak się skończy moja ciąża. Urodziłam w 38 tygodniu przez cc- zaczęły się sączyć wody płodowe. Teraz staramy się o kolejne dziecko pół roku bez efektu. Zaczęłam się zastanawiać czy to nie przez moją wadę macicy. W najbliższym czasie odwiedzę ginekologa i zobaczę co zaleci ale póki co poszukuję kobiet z historą podobną do mojej, napiszcie jak to jest lub było u Was?
    Jeśli w pierwszą ciążę zaszłaś bez problemu to przegroda nie jest tu winna

  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam przegrodę i od 2 lat się staramy o dziecko i nic. Moja przegroda jest duża i lekarz twierdzi że w tym przypadku może utrudniać. Jestem po usunięciu, ale zamiast lepiej jest gorzej bo pojawiło się dużo zrostów a przecięta przegroda zarosła z powrotem.

  • Kasia2345 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 lutego 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam ten sam problem. Nie mogę zajść w ciąże z powodu przegrody macicy. Miałam mieć zabieg histeroskopii usunięcia przegrody ale teraz lekarze skłaniają się co do operacji. Proszę napiszcie jakie wy zabiegi przwchodziłyście na usunięcie i jakich specjalistòw polecacie. Nie ukrywam że dla mnie operacja jest ostatecznością i chciałabym najpierw spróbować innych metod.

  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 12 lutego 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2345 wrote:
    Dziewczyny mam ten sam problem. Nie mogę zajść w ciąże z powodu przegrody macicy. Miałam mieć zabieg histeroskopii usunięcia przegrody ale teraz lekarze skłaniają się co do operacji. Proszę napiszcie jakie wy zabiegi przwchodziłyście na usunięcie i jakich specjalistòw polecacie. Nie ukrywam że dla mnie operacja jest ostatecznością i chciałabym najpierw spróbować innych metod.
    Ja miałam usuwana przegrode ale nie udało mi się naturalnie zajść w ciąże tylko dzięki ivf

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • Kasia2345 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 13 lutego 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak po histeroskopii moja przegroda okazała się macicą dwurożną. Ilu z was udało się z tym problemem zajść i urodzić zdrowego bobasa ? Zastanawiam się czy skłaniać się co do operacji metroplastyki macicy czy próbować zajść z tą moją dwurożną ( obecnie staramy się 1,5 roku). Jakie są wasze doświadczenia i czy możecie polecić specjalistę od wad wrodzonych macicy ?

  • AnA2019 Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 5 września 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, miałam bardzo duża przegrodę dzielącą macie praktycznie na pół. Nie miałabym szansy donosić ciąży ponieważ było bardzo duże ryzyko poronienia lub porodu przedwczesnego. Pierwsza ciążę poroniłam właśnie z tego powodu. Dlatego po długich przemyśleniach i wahaniach zdecydowałam się na jej usunięcie. Pierwszy zabieg na NFZ się nie powiódł, dlatego trafiłam do dr Ludwina z Krakowa, który usunął mi całą przegrodę. Po pół roku od ostatniego zabiegu zaszłam w ciążę, która przebiegała bez żadnych problemów, cały czas byłam aktywna, nie musiałam leżeć i donosiłam do 39 tyg. Gdyby nie ta operacja u dr L. nie mogłabym mieć dziecka, dlatego nie żałuję bo to była najlepsza decyzja:)

  • Ewon775 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 6 września 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiedy Wam wykryli tą przegrodę? Nie jest to od razu widoczne na USG?

  • AnA2019 Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 7 września 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zobaczył na usg że coś jest nie tak i wysłał mnie na histeroskopie czyli miałam rentgen z kontrastem i tam wyszło że jest przegroda, ale on to zdiagnozowal wtedy jako macica dwurozna której się nie operuje. Dopiero inny lekarz dopatrzyl się że to przegroda i zalecił usunięcie. Do dr Ludwina pojechałam żeby ostatecznie określił co to za wada i on zrobił badanie SIS i potwierdził przegrodę.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ