X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Majowe fasolki, majowe groszki, majowe testowanie
Odpowiedz

Majowe fasolki, majowe groszki, majowe testowanie

Oceń ten wątek:
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde jak podgoniłyście z postami :)
    (cholera piszac poprzednie zdanie napisałam : "kurde jak podgoniłyscie z serduchami" :D :D jestem juz przewrażliwiona i uzależniona od OF :D )

    Co do lutki to ja mialam ja brac ale szybko plamien po niej dostalam i gin odtawila mi ja.

    Mój chory z antybiotykiem a domu... nawet jesli owulka łaskawie zajrzy do mnie to ciezko bedzie z <3 :(

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:

    Co do lutki to ja mialam ja brac ale szybko plamien po niej dostalam i gin odtawila mi ja.

    ja dostalam ja na plamienia przed @, bo moje miesiaczki wygladaja jakby kot naplakal :( juz przy tabsach mialam normalniejsze


    u5cvp2.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja, ja brałam i nadal biorę duphaston (wcześniej luteinę). Lekarz każe mi brać 2 dni po owulacji przez 10 dni. 11 dnia (czyli ok. 13 dpo) rano robię najczulszy test ciążowy i odstawiam duphaston w przypadku testu negatywnego. Wiadomo, że lepiej byłoby zrobić betę, ale nie mam na to nerwów, z resztą w każdym cyklu czuję się tak samo, a wydaje mi się, że gdybym była w ciąży, to poczułabym się jakoś inaczej...jeśli tak będzie tym razem, to od razu polecę na betę, jak będzie tak jak zawsze, to wystarczy mi test.

  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że wątek powoli się rozkręca:) Ja dzisiaj celebruję 10 dc i byłam na badaniach: progesteron, estradiol i kontrolnie prolaktyna. Boję się wyników i próbuję w głowie układać różne scenariusze:O Podpowiedzcie mi proszę, kiedy powinnam najlepiej pójść na monitoring: czy teraz w piątek (13 dc) czy w poniedziałek (16 dc). Owu mam zazwyczaj późniejszą (ostatnio 19 dc), więc pęcherzyk w 13 dc będzie raczej kiepski/mały albo nie będzie dominującego, więc z tego punktu widzenia lepiej monitoring zacząć od 16 dc, zwłaszcza, że za każde USG płacę. Ale co jeśli okaże się, że wyniki progesteronu i estradiolu mam złe? Czy 16 dc nie będzie za późno na rozpoczęcie brania leków? Co sądzicie?

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    01.05 Agnieszka GreenApple,
    02.05 Misia79, mar,Vaniliaa
    03.05 kwiatuszek789, zielarka, inezka,
    04.05 Lenuś
    05.05 Iwka,
    06.05 katarinka79,
    07.05
    08.05 Kaśka, Tosia 1981, Lila84
    09.05 potforzasta, Przedszkolanka
    10.05 Gosiacu, Gwiazdeczka27,paaulla84
    11.05 Krokodylica, Magda_lena88,
    12.05 ewelina 27, waszka88
    13.05 isabelle, kasiatoja
    14.05 Ewik, Welonisia, Monifah, munirka, Lulu
    15.05 slodka100, Brawurka84, sylwiaśta 159
    16.05 Landryneczka, rastafanka, Ewa99
    17.05 M4DZI4, kamciaaaa5
    18.05 Anutka, aniulkab86, kierzynka, olencja
    19.05 Kkarolinaaaa
    20.05
    21.05
    22.05 Anastazjaaa,
    23.05 chmurreczkaa
    24.05
    25.05 Japoneczka z Porcelany,
    26.05
    27.05
    28.05
    29.05
    30.05
    31.05 Daisy
    oooo widzę, że dołączyły do mojego dnia 3 testerki :)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś wrote:
    olencja, ja brałam i nadal biorę duphaston (wcześniej luteinę). Lekarz każe mi brać 2 dni po owulacji przez 10 dni. 11 dnia (czyli ok. 13 dpo) rano robię najczulszy test ciążowy i odstawiam duphaston w przypadku testu negatywnego. Wiadomo, że lepiej byłoby zrobić betę, ale nie mam na to nerwów, z resztą w każdym cyklu czuję się tak samo, a wydaje mi się, że gdybym była w ciąży, to poczułabym się jakoś inaczej...jeśli tak będzie tym razem, to od razu polecę na betę, jak będzie tak jak zawsze, to wystarczy mi test.
    okiej,droga Lenko,teraz mi powiedz jak nazywa się ten czuły test i czy ma 10 czy 25 czegośtamów? :D
    ja mam brać 19-25 dc czyli 26go będę robiła test,być moze już wtedy test pokaże ciażę, jeśli nie,to powtórzę 28go. cykle mam 27-28. mam nadzieję, że przez dwa dni progesteron nie spadnie tak,żeby zaszkodzić fasolkowi.


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anutka wrote:
    oooo widzę, że dołączyły do mojego dnia 3 testerki :)
    ano ano,będziemy teścić za 4 tyg :D prawie:D

    Anutka lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    ano ano,będziemy teścić za 4 tyg :D prawie:D
    dłuuuuuuuuuuuuuugo :(

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    okiej,droga Lenko,teraz mi powiedz jak nazywa się ten czuły test i czy ma 10 czy 25 czegośtamów? :D
    ja mam brać 19-25 dc czyli 26go będę robiła test,być moze już wtedy test pokaże ciażę, jeśli nie,to powtórzę 28go. cykle mam 27-28. mam nadzieję, że przez dwa dni progesteron nie spadnie tak,żeby zaszkodzić fasolkowi.

    olencja, ja robię testy z tesco, nazywają się pepino i są bardzo czułe - 10 'czegośtamów', też nie pamiętam jednostek :) Testy BONA też są tak samo czułe, ale te ciężej dostać, testy BOBO strumieniowe też mają tą samą czułość, można je kupić w Rossmannie, albo w Super Pharm. Przed miesiączką test o czułości 25 może nie załapać, z dziesiątką jest większe prawdopodobieństwo.

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś wrote:
    olencja, ja robię testy z tesco, nazywają się pepino i są bardzo czułe - 10 'czegośtamów', też nie pamiętam jednostek :) Testy BONA też są tak samo czułe, ale te ciężej dostać, testy BOBO strumieniowe też mają tą samą czułość, można je kupić w Rossmannie, albo w Super Pharm. Przed miesiączką test o czułości 25 może nie załapać, z dziesiątką jest większe prawdopodobieństwo.
    ja mam allegrowe - 25 czegośtam :)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    Widzę, że wątek powoli się rozkręca:) Ja dzisiaj celebruję 10 dc i byłam na badaniach: progesteron, estradiol i kontrolnie prolaktyna. Boję się wyników i próbuję w głowie układać różne scenariusze:O Podpowiedzcie mi proszę, kiedy powinnam najlepiej pójść na monitoring: czy teraz w piątek (13 dc) czy w poniedziałek (16 dc). Owu mam zazwyczaj późniejszą (ostatnio 19 dc), więc pęcherzyk w 13 dc będzie raczej kiepski/mały albo nie będzie dominującego, więc z tego punktu widzenia lepiej monitoring zacząć od 16 dc, zwłaszcza, że za każde USG płacę. Ale co jeśli okaże się, że wyniki progesteronu i estradiolu mam złe? Czy 16 dc nie będzie za późno na rozpoczęcie brania leków? Co sądzicie?

    Hmm... przede wszystkim uważam, że pospieszyłaś się z badaniem progesteronu. Bada się go w II połowie cyklu, ok 7 dpo. Teraz na pewno progesteron będzie niziutki, co jest charakterystyczne dla tej fazy cyklu.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o monitoringi to jednak uważam, że powinnaś iść wcześniej, na wszelki wypadek. To że zwykle masz owulkę później nie oznacza, że tym razem też tak będzie, więc żeby nie przegapić ważnego momentu poszłabym na pewno już w 13dc. Wiem, że każde usg kosztuję, sama też płacę, ale nie wytrzymałabym do 16dc.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś wrote:
    olencja, ja robię testy z tesco, nazywają się pepino i są bardzo czułe - 10 'czegośtamów', też nie pamiętam jednostek :) Testy BONA też są tak samo czułe, ale te ciężej dostać, testy BOBO strumieniowe też mają tą samą czułość, można je kupić w Rossmannie, albo w Super Pharm. Przed miesiączką test o czułości 25 może nie załapać, z dziesiątką jest większe prawdopodobieństwo.
    oo własnie, te 10 jest naprawdę cieżko dostać,zamawiałam w vitalmarket ale straciłam kasę a testy nie przyszły:( nie znam tych pepino,może kupię te Acon, podobno są to 10.


    u5cvp2.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde dziewczyny gdzie Wy w tesco znajdujecie te testy? obeszłam dział z kosmetykami i drobnymi lekami, dział z rzeczami dla dzieciaczków i gucio. Przy kasach nie widziałam. Help meeeeee ;)

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    Hmm... przede wszystkim uważam, że pospieszyłaś się z badaniem progesteronu. Bada się go w II połowie cyklu, ok 7 dpo. Teraz na pewno progesteron będzie niziutki, co jest charakterystyczne dla tej fazy cyklu.

    Wiem, że progesteron bada się po owulacji, ale lekarz zalecił mi zrobić oba badania przed owu i powtórzyć po, żeby zobaczyć jaka jest różnica. Liczę na to, że teraz progesteron będzie niski, jak na tę fazę przystało:) Większe obawy mam co do estradiolu, bo w zeszłym miesiącu miałam cienkie endo po owulacji - tylko 5 mm, więc może być coś z tymi hormonami nie tak. Znacie jeszcze jakieś inne przyczyny cienkiego endometrium niż niski poziom estradiolu?

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej podobno są tam gdzie prezerwatywy i lubrykaty ale w moim Tesco już nie mają testów pytałam obsługę :-)
    może też ma ubogie tesco jak moje haha

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    Jeśli chodzi o monitoringi to jednak uważam, że powinnaś iść wcześniej, na wszelki wypadek. To że zwykle masz owulkę później nie oznacza, że tym razem też tak będzie, więc żeby nie przegapić ważnego momentu poszłabym na pewno już w 13dc. Wiem, że każde usg kosztuję, sama też płacę, ale nie wytrzymałabym do 16dc.

    Niby masz rację, ale w zeszłym miesiącu chodziłam na monitoringi jak kot z pęcherzem, za pierwszym razem pęcherzyk był maleńki, a za drugim dopiero zbierał się do pęknięcia. Momentu raczej nie przegapimy, na szczęście mój mąż nie jest jeszcze na tyle zorientowany w kwestiach mojej płodności, żeby rzucał się na mnie tylko w dni płodne, staramy się nie przepuścić żadnej okazji :)

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka wrote:
    hej podobno są tam gdzie prezerwatywy i lubrykaty ale w moim Tesco już nie mają testów pytałam obsługę :-)
    może też ma ubogie tesco jak moje haha

    tak, są przy prezerwatywach

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ok a prezerwatywy gdzie, przy kasach? :P

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodylica wrote:
    Gotowe wszystko a mnie od rana nerw złapał. Kurde.

    Krokodylica i jak Wasz dzien sie udał? :) Jak swieżo upieczone malżeństwo sie czuje? :) opooowiaaadaj :) chyba że macie jeszcze noc poślubną to zaczekamy :D

    klz9io4pkfldzhbc.png
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ