X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Mała macica
Odpowiedz

Mała macica

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • jaskolka89 Ekspertka
    Postów: 187 106

    Wysłany: 3 maja 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeglądaałm starsze wątki, ale nic takiego nie znalazłam. Czy któraś z Was spotkała się z pojęciem małej macicy?
    Na ostatnim USG lekarz mi powiedział, że mam wyjątkowo małą macicę, że jest "infantylna". Miałam też już kiedyś robione USG jakieś 8 lat temu i ma takie same wymiary jak wtedy.

    Czy któraś z Was spotkała się z tym pojęciem? I jak to wygląda przy staraniach i przy ciąży?
    Czy mogą być jakieś problemu lub komplikacje?

    Podzielcie się swoimi opiniami :)

    20141018620520.png
    200710173338.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 3 maja 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz jej wymiary?

    Moja ma ok. 4 cm na 5 (chyba, bo nie pamiętam danych z usg) i gin powiedział, że jest idealna.

  • jaskolka89 Ekspertka
    Postów: 187 106

    Wysłany: 3 maja 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi obliczył, że ma 2,41 cm. W którą stronę to by nie było, to jest mało.

    Średnio macica ma 7cm x 4cm

    20141018620520.png
    200710173338.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 3 maja 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to faktycznie mała. Nie pytałaś co może być tego przyczyną, co można teraz zrobić?
    Ja niestety nie orientuję się w tym temacie...

  • Cynamonek30 Autorytet
    Postów: 447 497

    Wysłany: 3 maja 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam mała macice :)
    ale Dr powiedział,że drobna kobietka to i mała macica :)
    nie wiem czy to dobrze czy żle...
    to może od budowy ciała jest zależne ?? :)
    pozdrawiam ciepło i nie stersuj sie :)

    zi13skjo0ong6u20.png
  • jaskolka89 Ekspertka
    Postów: 187 106

    Wysłany: 3 maja 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale ja taka drobna wcale nie jestem ;)

    Troszkę mnie to martwi, bo dobrego gina jak na razie nie znalazłam. On powiedział, że przyczyną mogą być leki hormonalne, jakie kiedyś brałam, a ja przez 1,5 roku na Diane35 byłam, mając 15-16 lat, więc mogło to spowodować nie wyrośnięcie narządów, że tak powiem.

    A skutki powiedział, że mogą być róże, może być trudniej zajść w ciążę, miesiączki są bardziej bolesne i z donoszeniem ciąży bywają problemy, bo macica się rozciąga przy ciąży, no ale ma pewne granice. I tak normalna macica się powiększa kilkukrotnie to i mała proporcjonalnie tyle samo się powiększy, ale zawsze będzie mniejsza.

    I to mnie najbardziej martwi. Dlatego szukam dziewczyn z podobną przypadłością :)

    20141018620520.png
    200710173338.png
  • Cynamonek30 Autorytet
    Postów: 447 497

    Wysłany: 3 maja 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz zajsc w ciaze zaszłam... więc to chyba mozliwe... nigdy nie brałam żadnych tablt anty wiec mam "taka urode'
    Popytaj w sród znajomych o dobrego Gina.. ewent. poszukaj na necie.. skad jestes?

    zi13skjo0ong6u20.png
  • jaskolka89 Ekspertka
    Postów: 187 106

    Wysłany: 3 maja 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    50 km do Wawy, więc dostęp jest. Tylko właśnie tych lekarzy jest baaaardzo dużo i chcę do dobrego trafić w końcu ;)

    Dziewczyny coś pisały o dobrych ginach na kartę Luxmedu, a ja od miesiąca mam, więc pewnie kogoś wybiorę :)

    20141018620520.png
    200710173338.png
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 4 maja 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaskolka ja też mam małą macicę w trzonie ma 2,95 i dodam jeszcze że już rodziłam. Z zajściem w pierwszą ciążę miałam trochę problemów bo od 16 roku życia brałam tabletki anty i dopiero jak miałam 20lat to odstawiłam. Organizm doszedł do siebie w 3 lata i zaszłam. Ciąża donoszona, poród w terminie i wszystko ok. Teraz lekarz się śmieje że mam macicę jak nastolatka :) ale nie martw się ona się pięknie rozszerzy :)

    Lena87, jaskolka89 lubią tę wiadomość

  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ginekolog kiedyś stwierdził, że mam macicę jak u komara

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • mimik74 Ekspertka
    Postów: 233 137

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi powiedział że moja jest jak u dziewczynki i dlatego mam bolesne stosunki ale to było parę lat temu teraz nie wiem czy coś się zmieniło poza mężem :D bo nie boli


    a302d9371e7d21520ed0078509ffa262.png


    39f8egz20fly1xw6.png
  • Grabiec Koleżanka
    Postów: 49 4

    Wysłany: 25 lutego 2023, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,widzę że wątek umarł.niedtety też jestem właścicielka małej macicy 27x33mm.w tamtym roku 4 mc brałam hormony na jej powiększenie i urosła do 42 mmx,33 mm.teraz po prawie 2 mc terapii nic się nie zmieniło;( czy ktoś ma taki problem? Miałam mieć transfer w marcu ale pewnie nic z tego nie wyjdzie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ