Forum Starając się - ogólne Małopłytkowość a zajście w ciążę.
Odpowiedz

Małopłytkowość a zajście w ciążę.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • karola_aa Autorytet
  Postów: 961 346

  Wysłany: 6 grudnia 2013, 19:24

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny, czy któraś z Was miała przed ciążą stwierdzoną małopłytkowość? Na jakim poziomie były i jakie miałyście badania,czy były w ogóle czy jak? Czy któraś miała w ciąży obniżone płytki? Jak wyglądał poród?

  Nikola 20.07.15
  Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
  2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
  f2w3rjjg05zcjrzl.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 9 grudnia 2013, 10:07

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  moja ciocia przechodziła małopłytkowość, przez ta chorobe straciła troje dzieci, wszystkie w drugim trymestrze(miedzy 5 a 6 miesiącem ciaży). nie chce nikogo straszyć, jej choroba objawia sie tylko i wyłącznie podczas ciąży, normalnie miała ponad 200 tys płytek czasem nawet dochodzi do 300tys. ale kiedy tylko zachodziła w ciąże płytki zaczynały pomalutku spadać, pomalutku na początku ciąży, potem leciały jak szalone.
  leczy sie w Anglii, teraz od momentu wykrycia ciąży ma wymiane plazmy co 2 tyg, łyka 500mg kwasu foliowego i robi sobie 2 razy dziennie zastrzyki z heparyny (na rozrzedzenie krwi), jak na razie wszystko gra, jest w 11 tyg i jej płytki wahają sie w granicach 260-280tys. lekrka mowi, ze nie chce dopuscić do większego spadku płytek więc w późniejszym okresie bedzie miała zwiekszoną czestotliwość wymiany płytek.
  A co do zastrzyku z heparyny.Heparyna (te z rodzaju drobnocząsteczkowych jak Clexane czy Fraxiparine ) są w gotowych ampułko-strzykawkach, wystarczy tylko usunąć zabezpieczenie z cieniutkiej igły , odpowietrzyć (ostrożnie,żeby nie uronić ani jednej malej kropelki leku), po dezynfekcji skóry na brzuchu (po bokach)chwycić ją między palcami w fałdkę i druga ręką wbić prostopadle do skóry całą (ok. 1,5 cm dł.) igłę , no i powoli wstrzyknąć całą zawartość. Leku jest mało, w zależności od zleconej dawki. Od 0,2 ml do 0,6 ml więc naprawdę niewiele.
  Ciocia ma za sobą łącznie 20 m-cy kłucia ,musiała zacząć wraz se staraniami, które trochę zajęły, a po porodzie jeszcze brała 6 m-cy. Da się przeżyć.
  Pozdrawiam;)

 • pysia88 Koleżanka
  Postów: 37 16

  Wysłany: 1 lutego 2014, 21:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja mam stwierdzoną małopłytkowość od kilku lat i staramy się o dzidziusia już 6 cykli... Wszyscy lekarze powiedzieli nam, że nie ma żadnej reguły i nie można zakładać z góry, że będzie ciężko zajść w ciąże. Jednakże dawali do zrozumienia, że może być ciężko :/ Zobaczymy jak to będzie u nas... Na razie mamy w sobie duuuużo nadziei i wiary, że się nam uda :)

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 13 grudnia 2014, 12:56

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  hej, od 2009 roku mam zdiagnozowaną małopłytkowość jednak lekarze nie wiedzą czym jest ona spowodowana. do niedawna miałam ją pod kontrolą i wahała się 100-130, więc było okej. Od jakiegoś miesiąca zaczęły mi pltki spadać. Miałam 91, a po 2 tyg już 61tys. Razem z mężem staramy się o dziecko. Zarówno ginekolog jak i hematolog wiedzą o mojej małopłytkowości ale nikt nigdy mi nie powiedział że to może mieć wpływ na zajście w ciążę. Dodam, że staramy się już 9 miesięcy. W przyszłym tyg mam wizytę u hematologa więc zamierzam go wypytać to wszystko.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego