X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Małopłytkowość a zajście w ciążę.
Odpowiedz

Małopłytkowość a zajście w ciążę.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała przed ciążą stwierdzoną małopłytkowość? Na jakim poziomie były i jakie miałyście badania,czy były w ogóle czy jak? Czy któraś miała w ciąży obniżone płytki? Jak wyglądał poród?

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja ciocia przechodziła małopłytkowość, przez ta chorobe straciła troje dzieci, wszystkie w drugim trymestrze(miedzy 5 a 6 miesiącem ciaży). nie chce nikogo straszyć, jej choroba objawia sie tylko i wyłącznie podczas ciąży, normalnie miała ponad 200 tys płytek czasem nawet dochodzi do 300tys. ale kiedy tylko zachodziła w ciąże płytki zaczynały pomalutku spadać, pomalutku na początku ciąży, potem leciały jak szalone.
    leczy sie w Anglii, teraz od momentu wykrycia ciąży ma wymiane plazmy co 2 tyg, łyka 500mg kwasu foliowego i robi sobie 2 razy dziennie zastrzyki z heparyny (na rozrzedzenie krwi), jak na razie wszystko gra, jest w 11 tyg i jej płytki wahają sie w granicach 260-280tys. lekrka mowi, ze nie chce dopuscić do większego spadku płytek więc w późniejszym okresie bedzie miała zwiekszoną czestotliwość wymiany płytek.
    A co do zastrzyku z heparyny.Heparyna (te z rodzaju drobnocząsteczkowych jak Clexane czy Fraxiparine ) są w gotowych ampułko-strzykawkach, wystarczy tylko usunąć zabezpieczenie z cieniutkiej igły , odpowietrzyć (ostrożnie,żeby nie uronić ani jednej malej kropelki leku), po dezynfekcji skóry na brzuchu (po bokach)chwycić ją między palcami w fałdkę i druga ręką wbić prostopadle do skóry całą (ok. 1,5 cm dł.) igłę , no i powoli wstrzyknąć całą zawartość. Leku jest mało, w zależności od zleconej dawki. Od 0,2 ml do 0,6 ml więc naprawdę niewiele.
    Ciocia ma za sobą łącznie 20 m-cy kłucia ,musiała zacząć wraz se staraniami, które trochę zajęły, a po porodzie jeszcze brała 6 m-cy. Da się przeżyć.
    Pozdrawiam;)

  • pysia88 Koleżanka
    Postów: 37 16

    Wysłany: 1 lutego 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam stwierdzoną małopłytkowość od kilku lat i staramy się o dzidziusia już 6 cykli... Wszyscy lekarze powiedzieli nam, że nie ma żadnej reguły i nie można zakładać z góry, że będzie ciężko zajść w ciąże. Jednakże dawali do zrozumienia, że może być ciężko :/ Zobaczymy jak to będzie u nas... Na razie mamy w sobie duuuużo nadziei i wiary, że się nam uda :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, od 2009 roku mam zdiagnozowaną małopłytkowość jednak lekarze nie wiedzą czym jest ona spowodowana. do niedawna miałam ją pod kontrolą i wahała się 100-130, więc było okej. Od jakiegoś miesiąca zaczęły mi pltki spadać. Miałam 91, a po 2 tyg już 61tys. Razem z mężem staramy się o dziecko. Zarówno ginekolog jak i hematolog wiedzą o mojej małopłytkowości ale nikt nigdy mi nie powiedział że to może mieć wpływ na zajście w ciążę. Dodam, że staramy się już 9 miesięcy. W przyszłym tyg mam wizytę u hematologa więc zamierzam go wypytać to wszystko.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ