X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Mamuśki 45+
Odpowiedz

Mamuśki 45+

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nowaaga Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 2 lipca 2023, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ,jestem już po 3 próbach in vitro i za każdym razem 6 tydzień jest przełomowy. Co robić,jakie brać leki ?

  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4088 1554

    Wysłany: 2 lipca 2023, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było identycznie beta zaczynała źle rosnąć w 16dpo zawsze
    Zacznij od badań krwii i sprawdzenia np krzepliwości krwii i komórki NK
    Ja brałam sporo ale po 6 razie się udało tylko naturalnie
    Heparynę
    Aspirynę
    Progesteronu dużo
    Acofil
    Intralipid
    Metformine
    Encorton
    Witaminy b12 b6 pp nac l-arginina

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2023, 17:00

    Nowaaga lubi tę wiadomość

  • lubiekawee Znajoma
    Postów: 27 12

    Wysłany: 29 lipca 2023, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowaaga wrote:
    Dziewczyny ,jestem już po 3 próbach in vitro i za każdym razem 6 tydzień jest przełomowy. Co robić,jakie brać leki ?
    musisz skonsultować z lekarzem, nawet vit D trzeba wiedzieć jak przyjmować. I moga być różne przyczyny.

  • Kurkuma Debiutantka
    Postów: 13 9

    Wysłany: 30 lipca 2023, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U mnie zadziałały zalecenia od immunologa, dokładnie dr Sydor. Też kilka nie udanych prób, potem dwie wizyty, zalecenia, leki i kolejna próba była pyk.

    babydust1 lubi tę wiadomość

  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 6 sierpnia 2023, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowaaga wrote:
    Dziewczyny ,jestem już po 3 próbach in vitro i za każdym razem 6 tydzień jest przełomowy. Co robić,jakie brać leki ?
    Zbadaj immunologie i dopiero po zaleceniach immunologa rozrodu podchodź kolejny raz. Poczytaj na forum gdzieś są listy badań. Możesz z częścią zriobionych iść na 1 wizyte.

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Agnesx7 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 6 sierpnia 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie . Czy jest tu ktoś kto przyjmował metforminę i udało się ? Jakie są procedury we wczesnej ciąży czy każą odstawiać metforminę czy nadal przyjmować? U mnie zdania są podzielone. Co lekarz to opinia... Chciałabym zobaczyć wypowiedzi kogoś kto doświadczył takiej sytuacji. Pozdrawiam

  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4088 1554

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam przed ciążą że 2 lata
    Moja diabetolog absolutnie zakazała odstawiać do 12 TC bo to może skutkować poronieniem
    Po 12 TC już kazała odstawić bo polskie wytyczne tak zalecają natomiast publikacje amerykańskie mowya o tym że na mecie można być przez całą ciążę i karmić na mecie też można

    Agnesx7 lubi tę wiadomość

  • Agnesx7 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do babydust1. Dziękuję za odpowiedź. Czy po porodzie wróciła pani do metmorfiny? Znajoma twierdzi że przyjmowała metmorfine na IO, a po ciąży już do niej nie wracała, a jej glikemia na czczo jest prawidłowa zawsze około 80 czy niżej. Interesujące że tak się gospodarka cukrowa może wyrównać.

  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4088 1554

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesx7 wrote:
    Do babydust1. Dziękuję za odpowiedź. Czy po porodzie wróciła pani do metmorfiny? Znajoma twierdzi że przyjmowała metmorfine na IO, a po ciąży już do niej nie wracała, a jej glikemia na czczo jest prawidłowa zawsze około 80 czy niżej. Interesujące że tak się gospodarka cukrowa może wyrównać.
    Ja nigdy nie miałam problemu z cukrem na czczo
    Mam problem z cukrem po posiłku ale to nie jest cukrzyca
    No i u mnie większy problem z insulina . Tu mam mega hiperinsulinemie zarówno na czczo jak i po posiłku i długo mi się trzyma podwyższony poziom długo za długio
    Także wróciłam do metforminy

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ