X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne mąż nie chce starań o 2 dziecko
Odpowiedz

mąż nie chce starań o 2 dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • cuddlemuffin Autorytet
    Postów: 723 1096

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dawno mnie tu nie było.. nasze pierwsze szczęscie zaraz skończy 3 latka.. i mnie marzy się drugie dziecko. po prostu czuję, że mam w sercu jeszcze niewypełnione miejsce, jeszcze tyle miłości, którą chciałabym dać.. ale mój mąż nie wykazuje entuzjazmu i po części go rozumiem i nie winię go za to. w skrócie: piereszą ciąże straciłam w 12tygodniu, to była trauma dla nas obojga, dlugo sie nie moglismy pozbierac. potem starania i po pół roku dwie kreski! ciaza byla też z przebojami a " wisienką na torcie" był sam poród, podczas którego ja i dziecko omal nie umarlismy na oczach męża. to skonczuło sie depresją męża ( imoją lekką) nasz zwiazek na tym bardzo ucierpial w najgorszym okresie rozważalismy nawet rozwód. teraz obydwojr jestesmy na terapii, z mozołem pozbieraliśmy po kawałku nasz zwiazek do kupy, nie jest moze idealnie ale jest dobrze. na tyle dobrze ze mąż boi sie , ze druga ciaza i porod odgrzeją stare traumy i nie chce ryzykować mowi ze przecież mamy cudowne dziecko i siebie, w koncu czas dla siebie jako pary wiecej swobody, nie chce znów byc " uwiazany w pieluchach", chce podrozowac pokazac swiat naszemu dziecku, miec środki finsnsowe na wszystko czego dziecko zapragnie .. rozumiem jego argumenty, mam tez pare swoich przeciwko staraniom ( np mieszkamy daleko od naszych rodzin i znikąd pomocy, juz z jednym dzieckiem jest ciezko..), ale mimo wszystko czuję, że nie będę spelniona jako matka, jako kobieta jesli chociaz nie sprobujemy postarac sie o drugie.. czy jestem nieracjonalna egoistką i mąż ma racje? co o tym sądzicie

  • KaJa Autorytet
    Postów: 4126 3649

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cuddlemuffin wrote:
    dawno mnie tu nie było.. nasze pierwsze szczęscie zaraz skończy 3 latka.. i mnie marzy się drugie dziecko. po prostu czuję, że mam w sercu jeszcze niewypełnione miejsce, jeszcze tyle miłości, którą chciałabym dać.. ale mój mąż nie wykazuje entuzjazmu i po części go rozumiem i nie winię go za to. w skrócie: piereszą ciąże straciłam w 12tygodniu, to była trauma dla nas obojga, dlugo sie nie moglismy pozbierac. potem starania i po pół roku dwie kreski! ciaza byla też z przebojami a " wisienką na torcie" był sam poród, podczas którego ja i dziecko omal nie umarlismy na oczach męża. to skonczuło sie depresją męża ( imoją lekką) nasz zwiazek na tym bardzo ucierpial w najgorszym okresie rozważalismy nawet rozwód. teraz obydwojr jestesmy na terapii, z mozołem pozbieraliśmy po kawałku nasz zwiazek do kupy, nie jest moze idealnie ale jest dobrze. na tyle dobrze ze mąż boi sie , ze druga ciaza i porod odgrzeją stare traumy i nie chce ryzykować mowi ze przecież mamy cudowne dziecko i siebie, w koncu czas dla siebie jako pary wiecej swobody, nie chce znów byc " uwiazany w pieluchach", chce podrozowac pokazac swiat naszemu dziecku, miec środki finsnsowe na wszystko czego dziecko zapragnie .. rozumiem jego argumenty, mam tez pare swoich przeciwko staraniom ( np mieszkamy daleko od naszych rodzin i znikąd pomocy, juz z jednym dzieckiem jest ciezko..), ale mimo wszystko czuję, że nie będę spelniona jako matka, jako kobieta jesli chociaz nie sprobujemy postarac sie o drugie.. czy jestem nieracjonalna egoistką i mąż ma racje? co o tym sądzicie

    Na pewno nie jest to łatwa sytuacja i chyba jedynym wyjściem jest rozmowa. Daj mężowi troche więcej czasu. Przedstaw mu swoje argumenty, o których wspomniałaś na końcu. Myślę, że przez jakiś czas powinniście skupić sie na sobie i odbudować waszą relacje, wspominać o drugim dziecku ale nie być zbyt nachalną i nie wywierać presji na nim. Dajcie sobie jeszcze rok, spróbujcie przypomnieć sobie wasze pierwsze lata związku, wyjść gdzieś razem itd. Wiem, że przy małym dziecku jest to trudne ale na pewno uda sie Wam coś zorganizować.
    Jeśli mąż nadal będzie upierał się przy swoim to będziesz musiała zdecydować co jest dla Ciebie najważniejsze. Myślę, że Wam sie uda i w końcu sie przekona ale teraz to wasz związek i dziecko jesteście najważniejsi 😊

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    25.01.23 ➡️ połówkowe:
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ