X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Mierzenie temp-problem
Odpowiedz

Mierzenie temp-problem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2013, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam problemy z czestym oddawaniem moczu nawet w nocy wstaje na siku max 2 razy,zdarza sie ze musze wstac 3 godz przed budzikiem.A czytalam ze temp nalezy mierzyc max 4 h po snie.

  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 7 listopada 2013, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczerze nigdy się nad tym nie zastanawiałam, a też latam siku nawet 10 min przed budzikiem (tak tak kładę się potem do łóżka). zastanawiam się czemu się wcześniej nie zastanowiałam hm.. może dlatego że to lekka przesada. co prawda mój wykres nie jest idealny ale nie obwiniam za to wstawania na siku ;) chill.

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie 4h po snie, tylko jak masz 3h ciągłego snu, to zanim z łóżka wstaniesz mierzysz temperaturkę.
    Quote:
    Pomiar temperatury jest bardzo łatwy i zajmie Ci zaledwie kilka minut dziennie (Czy temperatura jest wiarygodnym źródłem potwierdzenia wystąpienia owulacji?). Jest bardzo istotne, abyś stosowała się do ogólnych zasad przy dokonywaniu pomiaru:

    mierz temperaturę codziennie po przynajmniej 3 godzinach nieprzerwanego snu;
    dokonuj pomiaru zanim wykonasz jakąkolwiek czynność (weźmiesz łyk wody, pójdziesz do toalety lub odbierzesz telefon). Trzymaj termometr przy łóżku, abyś nie musiała go rano szukać;
    mierz temperaturę o tej samej porze lub z maksymalnie półgodzinnym odchyleniem. Notuj czas dokonania pomiaru;
    jeśli używasz elektronicznego termometru, poczekaj aż usłyszysz sygnał (zazwyczaj około 1 minuty). Jeśli zaś używasz termometru szklanego / „rtęciowego” poczekaj około 5 minut. Pamiętaj o wstrząśnięciu go wieczór wcześniej, aby nie wykonywać gwałtownych ruchów rano przed pomiarem;
    pomiaru dokonuj w ustach (oralnie) bądź w pochwie (waginalnie). Zdecyduj się na jedno z tych miejsc, ponieważ poziom temperatur różni się w tych dwóch obszarach;
    nie zmieniaj termometru w czasie trwania cyklu – może to zakłócić pomiar (Jakie czynniki mogą zakłócić wiarygodność pomiaru temperatury?);
    postaraj się zanotować temperaturę jak najszybciej po jej zmierzeniu (jeśli nie masz pod ręką komputera, dobrym pomysłem jest posiadanie przy łóżku notesu i czegoś do pisania).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2013, 07:26

  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 7 listopada 2013, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ŁO matko! szacun dla każdej jednej która tak tego przestrzega :)

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 7 listopada 2013, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie przestrzegam. Też wstaję na sikanie. Nie zawsze mierzę leżąc w łóżku. Robiłam sobie eksperymenty mierząc w łóżku, po wstaniu i pół godziny później. Mi się temperatura trzyma. Dzisiaj np. wstałam po dwóch godzinach od sikania.
    Nie dajmy się zwariować. Przestałam też mierzyć o jednej i tej samej godzinie bo wstaję o różnych porach. Ważne, żeby się wysypiać. Wątpię, że o 4 w nocy temperatura będzie wiarygodna.

    Skrupulatne mierzenie, czyli że w łóżku po otwarciu oka i o jednej godzinie dotyczy kobitek, którym bardzo ciężko określić moment owulacji. Ja mniej więcej wiem kiedy ta owulka ma być. A najlepiej jest po prostu regularnie się przytulać:)

    nezumi lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem kiedy mam owu więc mierzę jak przykazali ;)

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez mierze,nim wstane,tempka wtedy wg mnie jest najbardziej wiarygodna :-)

    Veri, MisiaMisia, eunika lubią tę wiadomość

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 8 listopada 2013, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i świetnie! Każda z nas ma inny organizm. Ja już się tyle namierzyłam (w latach - prawie jak wieki:), że jestem już w innym momencie.
    Namawiam jednak do mierzenia i obserwacji własnego organizmu. Ostatecznie przecież też jeszcze mierzę :)

    Tygrysek lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ