X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Mierzenie temp-problem
Odpowiedz

Mierzenie temp-problem

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 6 listopada 2013, 23:28

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mam problemy z czestym oddawaniem moczu nawet w nocy wstaje na siku max 2 razy,zdarza sie ze musze wstac 3 godz przed budzikiem.A czytalam ze temp nalezy mierzyc max 4 h po snie.

 • nezumi Autorytet
  Postów: 1815 1858

  Wysłany: 7 listopada 2013, 07:11

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  szczerze nigdy się nad tym nie zastanawiałam, a też latam siku nawet 10 min przed budzikiem (tak tak kładę się potem do łóżka). zastanawiam się czemu się wcześniej nie zastanowiałam hm.. może dlatego że to lekka przesada. co prawda mój wykres nie jest idealny ale nie obwiniam za to wstawania na siku ;) chill.

  c74bebc6c3.png
  Alicja jest już z nami! <3
  10.08.2014
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 7 listopada 2013, 07:25

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nie 4h po snie, tylko jak masz 3h ciągłego snu, to zanim z łóżka wstaniesz mierzysz temperaturkę.
  Quote:
  Pomiar temperatury jest bardzo łatwy i zajmie Ci zaledwie kilka minut dziennie (Czy temperatura jest wiarygodnym źródłem potwierdzenia wystąpienia owulacji?). Jest bardzo istotne, abyś stosowała się do ogólnych zasad przy dokonywaniu pomiaru:

  mierz temperaturę codziennie po przynajmniej 3 godzinach nieprzerwanego snu;
  dokonuj pomiaru zanim wykonasz jakąkolwiek czynność (weźmiesz łyk wody, pójdziesz do toalety lub odbierzesz telefon). Trzymaj termometr przy łóżku, abyś nie musiała go rano szukać;
  mierz temperaturę o tej samej porze lub z maksymalnie półgodzinnym odchyleniem. Notuj czas dokonania pomiaru;
  jeśli używasz elektronicznego termometru, poczekaj aż usłyszysz sygnał (zazwyczaj około 1 minuty). Jeśli zaś używasz termometru szklanego / „rtęciowego” poczekaj około 5 minut. Pamiętaj o wstrząśnięciu go wieczór wcześniej, aby nie wykonywać gwałtownych ruchów rano przed pomiarem;
  pomiaru dokonuj w ustach (oralnie) bądź w pochwie (waginalnie). Zdecyduj się na jedno z tych miejsc, ponieważ poziom temperatur różni się w tych dwóch obszarach;
  nie zmieniaj termometru w czasie trwania cyklu – może to zakłócić pomiar (Jakie czynniki mogą zakłócić wiarygodność pomiaru temperatury?);
  postaraj się zanotować temperaturę jak najszybciej po jej zmierzeniu (jeśli nie masz pod ręką komputera, dobrym pomysłem jest posiadanie przy łóżku notesu i czegoś do pisania).

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2013, 07:26

 • nezumi Autorytet
  Postów: 1815 1858

  Wysłany: 7 listopada 2013, 08:23

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ŁO matko! szacun dla każdej jednej która tak tego przestrzega :)

  c74bebc6c3.png
  Alicja jest już z nami! <3
  10.08.2014
 • MisiaMisia Autorytet
  Postów: 1459 1980

  Wysłany: 7 listopada 2013, 08:29

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja nie przestrzegam. Też wstaję na sikanie. Nie zawsze mierzę leżąc w łóżku. Robiłam sobie eksperymenty mierząc w łóżku, po wstaniu i pół godziny później. Mi się temperatura trzyma. Dzisiaj np. wstałam po dwóch godzinach od sikania.
  Nie dajmy się zwariować. Przestałam też mierzyć o jednej i tej samej godzinie bo wstaję o różnych porach. Ważne, żeby się wysypiać. Wątpię, że o 4 w nocy temperatura będzie wiarygodna.

  Skrupulatne mierzenie, czyli że w łóżku po otwarciu oka i o jednej godzinie dotyczy kobitek, którym bardzo ciężko określić moment owulacji. Ja mniej więcej wiem kiedy ta owulka ma być. A najlepiej jest po prostu regularnie się przytulać:)

  nezumi lubi tę wiadomość

  MisiaMisia
  rfxgdqk3jsp86isr.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 7 listopada 2013, 08:37

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja nie wiem kiedy mam owu więc mierzę jak przykazali ;)

  MisiaMisia lubi tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 7 listopada 2013, 08:45

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja rowniez mierze,nim wstane,tempka wtedy wg mnie jest najbardziej wiarygodna :-)

  Veri, MisiaMisia, eunika lubią tę wiadomość

 • MisiaMisia Autorytet
  Postów: 1459 1980

  Wysłany: 8 listopada 2013, 10:52

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  No i świetnie! Każda z nas ma inny organizm. Ja już się tyle namierzyłam (w latach - prawie jak wieki:), że jestem już w innym momencie.
  Namawiam jednak do mierzenia i obserwacji własnego organizmu. Ostatecznie przecież też jeszcze mierzę :)

  Tygrysek lubi tę wiadomość

  MisiaMisia
  rfxgdqk3jsp86isr.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ