X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Miesiączka a skrzepy krwi
Odpowiedz

Miesiączka a skrzepy krwi

Oceń ten wątek:
  • Nimia Koleżanka
    Postów: 76 13

    Wysłany: 18 maja 2016, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa, a jakie leczenie Ci wdrożyli, że przy okazji miesiączki się poprawiły?
    Ja mam Hashi, w poniedziałek jadę z wynikami i się dowiem czy przy okazji też nie IO i PCO...

    Przy tym co piszecie to moje miesiączki są po prostu obfite, skrzepy i dużo krwi, ale podpaski dają radę :)

    niedoczynność Hashimoto, PCOS, IO
    '85, starania od września 2011...
    d600a17edc96a58a32fbf409cc727b21.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 18 maja 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Euthoryx przy hashi i metformina przy IO i pcos. To ustabilizowało moje hormony i przez to miesiączki się poprawiły. Owulacyjne cykle , progesteron występujący w drugiej fazie cyklu to doprowadziło do obniżenia estrogenów, a co za tym idzie do mniejszego rozrostu endometrium w kolejnych cyklach. Do tego dieta ,trochę więcej ruchu i jakoś przędę :D nie powiem ,że teraz nie zdarzają się czasami burze hormonalne , ale na pewno są do opanowania. Jak włączało mi się do kolekcji Hashimoto to był taki sajgon, że hej . Najpierw krwawiłam przez 7 dni miesiączki, później w okresie owulacyjnym przez kolejne 5 dni (krwawiłam nie plamiłam), aby po 10 dniach przyszła znowu @ trwająca 7 dni. Cykle porozjeżdżały mi się z regularnych 30-31 do 57-67 dni . Później przyszły diagnozy i leczenie, a teraz wreszcie ciesze się z braków potoków szwedzkich :D

    Nimia lubi tę wiadomość

  • AnnaManna Ekspertka
    Postów: 247 218

    Wysłany: 30 października 2016, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja mam skrzepy odkąd sięgam pamięcią. Nie potrafię określić, czy moje krwawienie powinno być niepokojące, bo zawsze wszystko przebiega w ten sam sposób.

    Pierwszego dnia mam lekkie plamienie, drugiego i trzeciego dnia mam obfite krwawienie, właśnie ze skrzepami, czasem są to małe kawałeczki, czasami bardzo duże. Podpaski wymieniam co 4-5h, więc myślę że chyba nie jest najgorzej. I w kolejnych dwóch dniach mam lekkie krwawienie.

    Mam też dość dziwną przypadłość i zawsze zapominam zapytać o nią moją gin, a mianowicie, w nocy moje krwawienie ustaje, tak jakby mój organizm wciskał przycisk pauzy. Z chwilą, gdy się budzę, wszystko wraca do normy. Dziwne to dla mnie. Któraś z Was tak ma?

    ijpbio4pgzuzz66o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odgrzewam Stary temat.
    Może ktoś podpowie mi coś sensownego...
    Od zabiegu mam bardzo obfite miesiączki, ze skrzepami. Ostatnio byłam u gina w sierpniu, to powiedział, że problemem by było, gdyby były skąpe, bo to by oznaczało, że coś się przytkało.
    Ale nigdy wcześniej nie miałam aż tak mocno obfitych miesiączek. Zdarza mi się nawet używać podkładów poporodowych, bo podpaski musiałabym zmieniać co godzinę...
    Czym to może być spowodowane?

  • bezsilna Autorytet
    Postów: 1228 2897

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    Odgrzewam Stary temat.
    Może ktoś podpowie mi coś sensownego...
    Od zabiegu mam bardzo obfite miesiączki, ze skrzepami. Ostatnio byłam u gina w sierpniu, to powiedział, że problemem by było, gdyby były skąpe, bo to by oznaczało, że coś się przytkało.
    Ale nigdy wcześniej nie miałam aż tak mocno obfitych miesiączek. Zdarza mi się nawet używać podkładów poporodowych, bo podpaski musiałabym zmieniać co godzinę...
    Czym to może być spowodowane?


    też mam osttanio takie problemy z tym, że moje miesiączki są obfite może nie tak mocno jak u Ciebie ale mam te skrzepy i straszny ból podbrzusza może być to spowodowane posiadaniem torbiela także warto to sprawdzić myślę.

  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie takie objawy były spowodowane mięśniakiem. Gdy go wycięli skrzepy znikły, ale mocne okresy pozostały. Przez pierwsze dwa dni średnio co 1,5 godziny zmieniam tampon.

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ