X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne mity na temat zajścia w ciąże i porodu
Odpowiedz

mity na temat zajścia w ciąże i porodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2013, 04:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, pomyślałam że mogłybyśmy napisać o mitach jakie słyszałyśmy na temat zajścia w ciąże, ostatnio słyszałam parę, więc chociaż jednym mogłabym się podzielić,
    otóż większość osób sądzi że w czasie miesiączki niemożna zajść w ciąże, otóż można, zależy to indywidualnie od kobiety, która może mieć różnie długie cykle, zdarza się że zaraz po miesiączce występują dni płodne, ja wiem jaką mam długość cyklu, ale zawsze może się to zmienić :)

    KejDzi, migotka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znieczulenie wydłuża czas porodu?
    NIEPRAWDA . tylko znosi ból, nie odczuwamy bólu ale skurcze dalej są,

  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znieczulenie czasem wydluza faze parcia

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego mierzy sie temperature i bada sluz ,zeby wiedziec, kiedy ma sie dni plodne :-)

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2016, 12:22

    Aniqa, patti, Matylda36, skrzatek85, Gunia, tygrys73 lubią tę wiadomość

  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zaszlam w ciaze w pierwszym cyklu staran -nie wiem czy to latwe, pewnie nie.gdy mowilam sisotrze ,ze zamierzam byc od razu w ciazy powiedziala, ze chyba sobie zartuje i ze to nie jest takie proste.fakt -nie jest i na pewno zalezy od wielu czynnikow, ktore trzeba jednoczesnie spelnic, zeby zajsc!
    dlatego ,uwazam ,ze to cud i dziekuje Bogu.

    dodam ,ze zaszlam w ciaze w trzecim tygodniu seksu z moim mezem, przed slubem nigdy tego nie robilismy -wiem to staroswieckie ,ale nie chielismy wczesniej -czekalismy 8 miesiecy na siebie :-) moze takie czekanie na siebie mialo wplyw - nie wiem.

    skrzatek85, Aniqa, Paulette, Tova33 lubią tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2013, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to zależy od pary, jedni zajdą szybko a inni niestety nie. czynniki które trzeba spełnić swoja drogą, niektórzy na skróty spełniają te czynniki ehh

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwyższona temperatura ciała świadczy o wystąpieniu owulacji - "To błędne przekonanie jest z kolei oparte na jednym z „objawów” płodności stosowanych przy wyznaczaniu dni płodnych i niepłodnych za pomocą tzw. metod naturalnych. I o ile skok temperatury ciała faktycznie jest sygnałem niezwykle istotnym, to jednak świadczy on o tym, że owulacja już wystąpiła! Wyraźnie podwyższona temperatura ciała pojawia się zwykle w dzień lub dwa po owulacji. Warto przy tej okazji pamiętać, że objawowe obserwowanie swojej płodności nie ogranicza się do jednego lub dwóch wybranych objawów. Jest to zespół objawów, które należy obserwować przez przynajmniej kilka lat, by móc je później świadomie stosować."

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patti wrote:
    moze takie czekanie na siebie mialo wplyw - nie wiem.

    Możesz to dopisać jako kolejny mit ;) U nas jakoś nie miało to żadnego wpływu na poczynanie dzieciątka. I wątpię, żeby miało mieć wpływ jakikolwiek. Ewentualnie może tylko taki, że jak ani jedno, ani drugie z nikim wcześniej nie współżyło, to nie przywlecze do małżeństwa różnych zakażeń i chorób wenerycznych, utrudniających zachodzenie w ciążę.

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniqa wrote:
    Znieczulenie wydłuża czas porodu?
    NIEPRAWDA . tylko znosi ból, nie odczuwamy bólu ale skurcze dalej są,


    A w szkole rodzenia mowili, ze troche wydluza...

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka propo szkoły rodzenia. jeszcze się nie zastanawiałam nad tym i nie wczytywałam w różne fora, bo najpierw chcę szczęśliwie zajść, ale kiedy najlepiej się do niej zapisać? ;)

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette wrote:
    Summerka propo szkoły rodzenia. jeszcze się nie zastanawiałam nad tym i nie wczytywałam w różne fora, bo najpierw chcę szczęśliwie zajść, ale kiedy najlepiej się do niej zapisać? ;)


    Ja bylam w maju, a rodzilam w lipcu, w mojej grupie byly wszystkie dziewczyny na lipiec, wg mnie bylo okej, bo nie za wczesnie, coby nie zapomniec, a jezzcze na tyle wczesnie, ze chce sie chodzic;)

    Paulette lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ