X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne moje starania
Odpowiedz

moje starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    to mój pierwszy post aczkolwiek nieudolne starania trwają od listopada 2013. Nieudolne, bo mieszkamy na odległość i z pewnością nie było zbyt wiele cykli (bardzo nieregularne cykle lub brak @). Trudno nawet powiedzieć, iż przez pierwsze miesiące była jakaś owulacja, czy widzieliśmy się w te właściwe dni.

    Wzięłam sprawy w swoje ręce i postanowiłam skorzystać z pomocy kliniki.

    Obecnie jestem w trakcie pierwszego cyklu na Clo (od 2 dc po dwie tabletki przez 5 dni).
    W 12 dc - lekarz nie wiele zobaczył, 16 dc - chyba też nie wiele, ponieważ kazał przyjść 20 dc.

    20 dc stwierdził, iż jest dobry pęcherzyk na 20 mm. Zależało mi aby nie pękał jeszcze przez 4 dni. Lekarz wysłał mnie na badanie krwi i powiedział że zadzwoni z dalszym planem.
    Zadzwonił z informacją, że owulacja jest DZIŚ (tj. tego 20 dc).

    4 h później siedziałam już w samolocie i z przytulaskami zmieściliśmy się w 24 h.

    Martwi mnie jednak kilka rzeczy:

    - czy na podstawie badania krwi i wcześniejszego USG można mieć pewność, że owulacja nastąpi?

    - jak to możliwe, iż po USG nie ma pewności czy pęcherzyk pęknie dziś czy może za 4 dni - a badanie krwi powoduje, że lekarz ma taką pewność...

    - czy nie powinno się potwierdzić, zobaczyć na USG, iż pęcherzyk rzeczywiście pękł,

    - Wydzieliny przed 20 dc było bardzo dużo, ale raczej nie książkowa płodna, ale biała, czasem twarogowa,

    - 23 i 24 dc (to właśnie dziś) wraz ze spermą wyleciało nieco krwi - skąd ona ?(chociaż to zdarzało mi się od czasu do czasu już wcześniej, przed tymi tabletkami i podjętym leczeniem).

    Bardzo bym chciała aby ta akcja jak z filmu się udała, ale niestety diagnoza i sposób nie przekonały mnie. Z natury jestem nieufna i mam wrażenie, że w moim przypadku książkowe schematy nie mogą się sprawdzić :-(.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana lekarz pewnie wysłał Cie na badanie Lh

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak chyba wysłał mnie właśnie na to... i to badanie potwierdza w 100 % to że pęcherzyk pęknie?

    Krwawienie trwało jeszcze kolejne dni, wczoraj źle się czułam.

    Aż dziś przy okazji porannej toalety wydaliłam coś krwawego, jakby błonkę, nie był to sam skrzep krwi, coś więcej - co widziała pierwszy raz.
    Chyba już krew się skończyła.

    Co to mogło być? Zadziało się prawie wraz z owulacją...
    Jutro spróbuję dostać się do lekarza?
    Czy lekarz nie mógł przewidzieć, że coś takiego się zadzieje dwa dni później?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz zobaczył - nie potrafił tego nazwać. Powiedział, że z pęcherzyka zrobiło się coś dziwnego, ale że to chyba teraz jest @.
    Na moje pytanie, czy w takim razie owulacja była i czy wyniki badań krwi mogły to potwierdzić, pomimo tego, co się wydarzyło dzień później - wzruszył ramionami.
    Kazał mi przyjść znów za tydzień :-(
    Jestem podłamana tą niewiedzą, brakiem informacji o tym co teraz ustalamy i w jakim kierunku to idzie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ